Swiatzwierzat.pl
pies z ludzką twarzą

Facebook/Chantal Desjardins

Pies wygląda, jakby miał ludzką twarz. Ma wyjątkowy pyszczek, trudno uwierzyć

18 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Pies Yogi stał się internetową sensacją ze względu na swój pyszczek. Jego mimika i spojrzenie do złudzenia przypominają ludzkie. Komentujący zdjęcia pudelka na Instagramie debatują na temat tego, do kogo zwierzę jest najbardziej podobne.

Pies z całą pewnością obdarzony jest nietypowym dla jego gatunku wyglądem. Zdaniem wielu internautów w jego pyszczku jest coś bardzo ludzkiego. Dla niektórych jest to powód do zachwytu, u innych budzi niepokój. Trudno powiedzieć, które dokładnie cechy psa upodabniają go do człowieka. Jego oczy z pewnością przykuwają uwagę, jednak możliwe, że chodzi raczej o fryzurę, przypominającą bujny zarost.

Pies ma bardzo "ludzki" pyszczek

Wyraz pyszczka pieska, w połączeniu z jego inteligentnymi, szeroko otwartymi oczami i fryzurą sprawia, że do złudzenia przypomina człowieka, lub przynajmniej człekokształtną małpkę. Niektórzy twierdzą, że sierść na jego głowie wygląda jak afro, a włosy porastające okolice mordki jak broda i wąsy.

Yogi jest pudlem miniaturowym, a więc psem należącym do rasy znanej ze swojej bujnej sierści. Wymaga ona jednak stałej pielęgnacji. Jeśli pozwolimy jej rosnąć bez jakiejkolwiek kontroli, zasłoni oczy pupila i splącze się w kołtuny, których praktycznie nie da się rozczesać.

Z tego względu wielu właścicieli tej rasy psów samodzielnie przycina im włosy, lub korzysta z usług groomerów. Nie wiemy, na co zdecydował się właściciel tego czworonoga, jednak jedno możemy stwierdzić z pewnością - efekt jest powalający.

Sierść psa nadaje mu unikalny wygląd

Choć pudle miniaturowe, takie jak widoczny na zdjęciach Yogi należą do mniejszych psów, niewielki wzrost i wagę nadrabiają burzą kręconego włosia, porastającego całe ich ciała.

Poza jego przycinaniem konieczne są częste kąpiele, szczególnie w wypadku jaśniejszych umaszczeń. Jeżeli zależy nam na pupilu, którego możemy zabrać na przechadzkę po lesie lub polu, lepiej zdecydować się na inną rasę.

Obecnie traktujemy je raczej jako psy do towarzystwa i przyjaciół rodziny, jednak kiedyś pracowały one nawet jako pomocnicy myśliwych. Doskonale sprawdzały się przy polowaniach na ptactwo i drobną zwierzynę. Do tej pory wykazują instynkt łowiecki.

Wydaje się jednak, że rola pupili i psów wystawowych dużo bardziej im odpowiada. Zwierzaki te mogą pochwalić się ogromnymi sukcesami w tej dziedzinie. Choć nie wiemy, czy widoczny na poniższych fotografiach pudelek bierze udział w takich konkursach, może pochwalić się sławą w sieci. Poświęcony mu profil na Instagramie śledzą tysiące osób.

Zobacz zdjęcie:

źródło: pawmygosh.com

Podobne artykuły

piesek

Psy

Zabawy psa z dzieckiem. Maluch nie może przestać się śmiać

Czytaj więcej >
pies i robbie

Psy

Adoptowany chłopiec postanowił ocalić psy w podeszłym wieku. "Wiem, jak to jest być niekochanym”

Czytaj więcej >
Nagranie z monitoringu

Psy

Bezczelnie ukradł yorka, gdy właściciel był na zakupach. Wszystko uchwyciła kamera

Czytaj więcej >
Łatek

Psy

Starsi państwo poprosili o pomoc w transporcie pieska. Zgłosił się wicemarszałek Sejmu

Czytaj więcej >
Golden retriever i króliczki

Psy

Golden retriever adoptował zagubione króliczki. Zajął się nimi w najczulszy sposób

Czytaj więcej >
Jan Błachowicz

Psy

Jan Błachowicz o obowiązkach właścicieli zwierząt. Ma ważny apel do fanów

Czytaj więcej >