Swiatzwierzat.pl
Mężczyzna z psem

youtube/Caters Clips

Pies nie poznał swojego pana po długiej rozłące. Jego reakcja sprawia, że łzy same cisną się do oczu

7 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Pies należący do stacjonującego żołnierza Devina Ekstoma zaczął przeraźliwie szczekać, gdy nieoczekiwanie na posesję wszedł "nieznajomy" mężczyzna. Zwierzę próbowało ze wszystkich sił zaalarmować swoją właścicielkę przed nadchodzącym nieb

Ponoć żaden pies nie jest w stanie zapomnieć swojego właściciela. Mimo pogarszającej się pamięci, wydłużającego okresu rozłąki, a w najgorszym wypadku śmierci opiekuna, czworonóg zawsze pamięta o swoim panu i czeka, aż ponownie go ujrzy i wpadnie mu z radości w ramiona.

Pies zaczął szczekać na "obcego"

Chociaż niektóre osoby potrafią porzucić, zaniedbać, a nawet notorycznie nadużywać siły wobec swoich czworonożnych podopiecznych, najwierniejszy przyjaciel człowieka potrafi zawsze wybaczyć mu wszelkie przewinienia. Nieprzypadkowo mawia się, że psy one lepsze niż ludzie, ponieważ mają w sobie niewyczerpane pokłady wyrozumiałości i miłości.

Choć niektórzy powątpiewają, czy zwierzęta rzeczywiście są w stanie doświadczać emocje, naukowcy wielokrotnie udowodnili, że to twierdzenie jest prawdziwe. Może nie robią tego w identyczny sposób, co ludzie, jednak w dalszym ciągu są zdolne do przeżywania różnych stanów emocjonalnych. Oznacza to oczywiście, że psy mogą jednakowo przeżywać istną euforię na widok właściciela, jak i cierpieć psychicznie z powodu tęsknoty za swoimi bliskimi.

Przykładem wyjątkowo emocjonalnej reakcji jest nagranie opublikowane na platformie Youtube. Przedstawia ono niesamowitego pupila o imieniu Indus, który stanowi mieszankę ras husky syberyjski, alaskan malamute oraz gatunku wilka algonkińskiego. Wilczak mieszka wraz ze swoją rodziną w stanie New Hampshire w Stanach Zjednoczonych. 

Zwierzak od dłuższego czasu nie widział swojego właściciela, Devina Ekstoma, który wyruszył na szkolenie wojskowe w armii. Mijały miesiące, a dokładny czas ponownego spotkania pozostawał dla Indusa tajemnicą. Pewnego dnia, po blisko 10 tygodniach służby, mężczyzna w końcu wrócił do domu. Jednakże głośne powitanie, jakie zgotował mu czujny pies, wprawiło go w osłupienie. 

Pod nieobecność swojego pana Indus sprawował funkcję stróża i obrońcy jego rodziny. Codziennie patrolował teren posesji rodziców Devina, aby mieć oko na każdego nieproszonego gościa. Nic dziwnego, że gdy żołnierz bez uprzedzenia stawił się przed domem, pies zaczął szczekać jak szalony!

Wilczak oszalał z radości na widok właściciela

Żona Devina, Morgan Ekstom, doskonale zdawała sobie sprawę z tego, kiedy wróci jej ukochany. Z okazji jego powrotu przygotowała kamerę i postanowiła udokumentować reakcję ich czworonoga na powrót "taty". Na nagraniu widać, że psiak w pierwszej chwili nie rozpoznał bliskiego członka rodziny i odruchowo zaczął na niego szczekać. Szybko jednak otrząsnął się z pierwotnego szoku i rzucił w jego ramiona.

Cudowne powitanie przed domem rodziców mężczyzny jest niezbitym dowodem na to, że zwierzaki swoją szczerą reakcją potrafią jednocześnie wzruszyć, jak i rozbawić do łez. Chyba nikt nie miałby serca odmówić czułości tak wspaniałemu futrzakowi. 

Jeżeli kiedykolwiek zwątpisz w to, czy Twój pupil będzie Cię pamiętał, gdy wyjedziesz na dłuższy okres czasu, przypomnij sobie reakcję Indusa na Devina. Biorąc pod uwagę to, że minęło aż 10 tygodni od ich ostatniego spotkania, kiedy tylko go zobaczył, wystarczyło kilka sekund, by na nowo obudziła się w nim dozgonna miłość do swojego pana.

Zobacz wideo:

[EMBED-3613]

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Podobne artykuły

youtube/rumble videos

Psy

Labrador poważnie nabroił w kuchni. Sposób, w jaki błaga o przebaczenie, przekonałby każdego

Czytaj więcej >
fb/Daj włos. Fryzjer dla zwierząt

Psy

Hazar, pies należący do byłego senatora PiS zmienił się o 180 stopni. Niezwykła metamorfoza

Czytaj więcej >
yt/Sidewalk Specials

Psy

Właściciel próbował pozbawić psa życia. Później z tą samą prośbą zwrócił się do aktywistów

Czytaj więcej >

youtube/The Nation Thailand

Psy

Piękny gest kierowcy. Zatrzymał ruch, aby pomóc zagubionemu psu

Czytaj więcej >
Shar pei

Psy

Shar pei cudem uratowany z rąk pseudowłaściciela. Jest w opłakanym stanie, wygląda jak sama skóra i kości

Czytaj więcej >
Humane Society of Central Texas

Psy

Adoptowany pies spędził w schronisku ponad 400 dni. Nowi właściciele pozbyli się go po pierwszej nocy

Czytaj więcej >