Mężczyzna z psem
Źródło: youtube/Caters Clips

Pies nie poznał swojego pana po długiej rozłące. Jego reakcja sprawia, że łzy same cisną się do oczu

7 Stycznia 2021

Pies należący do stacjonującego żołnierza Devina Ekstoma zaczął przeraźliwie szczekać, gdy nieoczekiwanie na posesję wszedł "nieznajomy" mężczyzna. Zwierzę próbowało ze wszystkich sił zaalarmować swoją właścicielkę przed nadchodzącym niebezpieczeństwem, jednak po chwili zdało sobie sprawę, że nie ma żadnych powodów do obaw. To jego ukochany pan wreszcie wrócił do domu.

Ponoć żaden pies nie jest w stanie zapomnieć swojego właściciela. Mimo pogarszającej się pamięci, wydłużającego okresu rozłąki, a w najgorszym wypadku śmierci opiekuna, czworonóg zawsze pamięta o swoim panu i czeka, aż ponownie go ujrzy i wpadnie mu z radości w ramiona.

Pies zaczął szczekać na "obcego"

Chociaż niektóre osoby potrafią porzucić, zaniedbać, a nawet notorycznie nadużywać siły wobec swoich czworonożnych podopiecznych, najwierniejszy przyjaciel człowieka potrafi zawsze wybaczyć mu wszelkie przewinienia. Nieprzypadkowo mawia się, że psy one lepsze niż ludzie, ponieważ mają w sobie niewyczerpane pokłady wyrozumiałości i miłości.

Choć niektórzy powątpiewają, czy zwierzęta rzeczywiście są w stanie doświadczać emocje, naukowcy wielokrotnie udowodnili, że to twierdzenie jest prawdziwe. Może nie robią tego w identyczny sposób, co ludzie, jednak w dalszym ciągu są zdolne do przeżywania różnych stanów emocjonalnych. Oznacza to oczywiście, że psy mogą jednakowo przeżywać istną euforię na widok właściciela, jak i cierpieć psychicznie z powodu tęsknoty za swoimi bliskimi.

Przykładem wyjątkowo emocjonalnej reakcji jest nagranie opublikowane na platformie Youtube. Przedstawia ono niesamowitego pupila o imieniu Indus, który stanowi mieszankę ras husky syberyjski, alaskan malamute oraz gatunku wilka algonkińskiego. Wilczak mieszka wraz ze swoją rodziną w stanie New Hampshire w Stanach Zjednoczonych.

Zwierzak od dłuższego czasu nie widział swojego właściciela, Devina Ekstoma, który wyruszył na szkolenie wojskowe w armii. Mijały miesiące, a dokładny czas ponownego spotkania pozostawał dla Indusa tajemnicą. Pewnego dnia, po blisko 10 tygodniach służby, mężczyzna w końcu wrócił do domu. Jednakże głośne powitanie, jakie zgotował mu czujny pies, wprawiło go w osłupienie.

Obrazy swiatzwierzat.pl"Milionerzy": Padło pytanie za 40 tysięcy o samca jelenia. Uczestniczka pożegnała się z wygraną, czy ty znasz odpowiedź?Czytaj dalej

Pod nieobecność swojego pana Indus sprawował funkcję stróża i obrońcy jego rodziny. Codziennie patrolował teren posesji rodziców Devina, aby mieć oko na każdego nieproszonego gościa. Nic dziwnego, że gdy żołnierz bez uprzedzenia stawił się przed domem, pies zaczął szczekać jak szalony!

Wilczak oszalał z radości na widok właściciela

Żona Devina, Morgan Ekstom, doskonale zdawała sobie sprawę z tego, kiedy wróci jej ukochany. Z okazji jego powrotu przygotowała kamerę i postanowiła udokumentować reakcję ich czworonoga na powrót "taty". Na nagraniu widać, że psiak w pierwszej chwili nie rozpoznał bliskiego członka rodziny i odruchowo zaczął na niego szczekać. Szybko jednak otrząsnął się z pierwotnego szoku i rzucił w jego ramiona.

Cudowne powitanie przed domem rodziców mężczyzny jest niezbitym dowodem na to, że zwierzaki swoją szczerą reakcją potrafią jednocześnie wzruszyć, jak i rozbawić do łez. Chyba nikt nie miałby serca odmówić czułości tak wspaniałemu futrzakowi.

Jeżeli kiedykolwiek zwątpisz w to, czy Twój pupil będzie Cię pamiętał, gdy wyjedziesz na dłuższy okres czasu, przypomnij sobie reakcję Indusa na Devina. Biorąc pod uwagę to, że minęło aż 10 tygodni od ich ostatniego spotkania, kiedy tylko go zobaczył, wystarczyło kilka sekund, by na nowo obudziła się w nim dozgonna miłość do swojego pana.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł