Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Nietypowy pasażer na gapę. Kierowca przejechał 40 km z psem w zderzaku
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 06.03.2021 01:00

Nietypowy pasażer na gapę. Kierowca przejechał 40 km z psem w zderzaku

Pies w zderzaku
facebook/polizeiaalen

Do niecodziennego wypadku drogowego doszło w czwartek, 4 marca w mieście Schwäbisch Hall znajdującym się na terenie kraju związkowego Badenia-Wirtembergia. Kierowca volkswagena jechał w pośpiechu do pracy w Crailsheim i nawet nie zorientował się, że w zderzaku prowadzonego przez niego pojazdu znalazł się nietypowy pasażer na gapę.

Kierowca nie zauważył, że zderzył się z psem

Z relacji niemieckiej policji wynika, że około godziny 5, gdy kierowca jechał Stuttgarter Straße, pies przekroczył pas na wysokości Breiteichstraße. Wszystko wskazuje na to, że akurat w tym niefortunnym momencie czworonóg został "złapany" przez nadjeżdżający samochód osobowy. 

Mieszkaniec Niemiec przejechał około 40 kilometrów i dotarł do zakładem pracy, kiedy na zegarku dochodziła już 7.30. Dopiero po tym, jak zaparkował auto na parkingu przed miejscem zatrudnienia, jego kolega zauważył uszkodzenia ze swojego samochodu, zaparkowanego naprzeciwko. 

Nieostrożny kierowca przyjrzał się swojemu pojazdowi i raptem dokonał wstrząsającego odkrycia. W zderzaku volkswagena znajdował się pies, który przejechał całą trasę pod osłoną chłodnicy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Zwierzak urodzony pod szczęśliwą gwiazdą

Na miejsce został wezwany lekarz weterynarii. Ekspert przejął opiekę nad zwierzęciem i przewiózł je do swojej przychodni, by zrobić szczegółowe badania. O dziwo, psiak miał niesamowity fart i wyszedł z wypadku bez poważniejszych obrażeń.

- Niesamowite, ale pies przeżył incydent prawie bez szwanku i został przekazany właścicielowi - zaznacza niemiecka policja.

Historia czworonożnego szczęściarza została opublikowana przez niemiecki oddział policji w Aalen ku przestrodze wszystkich kierowców oraz właścicieli psów. Obowiązkiem opiekuna zwierzęcia domowego jest zagwarantowanie mu odpowiednich warunków bytowych, a także dbanie o jego bezpieczeństwo podczas spacerów. Nieupilnowanie zwierzaka może się skończyć dla właściciela interwencją straży miejskiej oraz karą.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!