Swiatzwierzat.pl
Pies i człowiek w samochodzie

Instagram/nickandemerson

Głuchy mężczyzna adoptował psa z wadą słuchu. Niebywałe jak się komunikują

5 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Ewa Nalepa

Udostępnij:

Pewien niesłyszący mężczyzna, Nick Abbot, przypadkiem natrafił na psa, który mierzył się z tymi samymi trudnościami. W przeciwieństwie do reszty rodzeństwa szczeniak o imieniu Emerson miał wiele problemów zdrowotnych, w tym wadę słuchu. Nick

Niezwykła sytuacja spotkała pewnego szczeniaka, który został praktycznie skreślony przez los. Niczym anioł z nieba, zjawił się w jego życiu człowiek, który miał bardzo podobny problem, co czworonóg. I mężczyzna i pies byli niesłyszący. Właśnie dzięki podobnym trudnościom bardzo szybko nawiązali ze sobą nić porozumienia.

Niedosłyszący pies i właściciel

Pies nazwany Emerson nie miał tyle szczęścia, co jego zdrowe rodzeństwo, które szybko znalazło kochające domy. Szczeniak pochodzący od rasy labrador cierpiał na napady padaczkowe. Wykryto także u niego psiego parwowirusa, wysoce zaraźliwą chorobę. 

Mimo poważnych problemów zdrowotnych udało mu się przeżyć, jednak lekarze stwierdzili coś jeszcze. Pies miał poważny problem ze słuchem, był półgłuchy. Z tego powodu nikt nie chciał go adoptować.

Zapewne los Emersona byłby marny, gdyby nie Nick Abbot, który przypadkiem natknął się na pewien post na Facebooku. Zobaczył, że praktycznie głuchy szczeniak pilnie poszukiwał domu. 

Abbot od razu wyczuł, że ten czworonóg będzie dla niego idealnym towarzyszem i są dla siebie wręcz stworzeni. Mężczyzna miał dokładnie taki sam problem, co pies - był głuchy.

Gdy tylko Nick pojawił się w schronisku, pies szybko do niego podbiegł, wyczuwając między nimi nić porozumienia. Czworonóg usiadł u stóp mężczyzny i tam zastygł. Nick od razu wiedział, że został przez niego wybrany i że dobrze będą się nawzajem rozumieć.

Wspólny język

Gdy tylko Nick adoptował szczeniaka, od razu zaczął go uczyć, jak się porozumiewać. Nau**czył psa wszystkiego, używając wyłącznie języka migowego!**

Pies doskonale rozumiał wydawane polecenia, reagując na wizualne sygnały właściciela. Emerson potrafi na wskazaną komendę usiąść, położyć się, zostać czy wykonać inne polecenia.

Nick i Emerson w ekspresowym tempie dogadali się ze sobą. Uwielbiają spędzać razem czas i łączy ich silna więź. Nick Abbot założył nawet konto na Instagramie, na którym relacjonuje wspólne życie z psiakiem.

Gdyby nie Nick, życie Emersona byłoby zapewne bardzo przykre. Choć ludzie postrzegali niedosłyszenie jako wadę, Abbot dostrzegł wiele innych zalet psa. To zupełnie odmieniło życie tych dwojga!

Zobacz zdjęcie i wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: theanimalclub.net

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >
Pies w Poznaniu

Psy

Pies biegał po skrzyżowaniu w samym centrum miasta. Służby nie miały litości dla właściciela

Czytaj więcej >