Swiatzwierzat.pl
Pogoń niedźwiedzia za człowiekiem

twitter/tvrain

Rosja. Mężczyzna stanął oko w oko z niedźwiedziem. Uratował go nadjeżdżający autobus

20 Marca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Niecodzienne zdarzenie na ulicach rosyjskiego miasta. Do sieci trafiło nagranie dokumentujące gonitwę niedźwiedzia brunatnego za uciekającym w popłochu mężczyzną. Mieszkaniec Niżniewartowska w ostatniej chwili został uratowany przez nadjeżdżający autobus,

Niektórzy mawiają, że Rosja to nie tylko kraj, ale również stan umysłu. Stwierdzenie to trafnie opisuje sytuację, jaka rozegrała się w Niżniewartowsku w azjatyckiej części kraju. W środku dnia mieszkańcy stanęli oko w oko z niebezpiecznym drapieżnikiem, który nie był nastawiony pokojowo.

Niedźwiedź zaatakował przechodniów

Do groźnej sytuacji doszło tuż przed salonem KIA w pobliżu ruchliwej ulicy. Jeden z przechodniów szedł chodnikiem, rozmawiając przez telefon, gdy niespodziewanie zza śnieżnej zaspy wyłonił się niedźwiedź brunatny. Mężczyzna instynktownie rzucił się do ucieczki, a zwierzę podążyło jego śladem.

Świadkowie niebezpiecznego zdarzenia od razu złapali za telefony i uwiecznili niebywałe zdarzenie. Na nagraniu widzimy, że nieszczęsny uciekinier próbował ratować się przed atakiem ze strony drapieżnika, dlatego przebiegł na drugą stronę ulicy. W ślad zanim próbował podążyć niedźwiedź, ale akurat wtedy drogą jechał stary autobus.

Kierowca nie zdążył wyhamować przed zwierzęciem. Oszołomione stworzenie wpadło pod autobus. To jednak nie był koniec jego dzikiej szarży. Zderzenie z pojazdem jeszcze bardziej rozwścieczyło niedźwiedzia, który rzucił się w kierunku osób czekających na przystanku autobusowym. Na ulicy zapanował chaos, a zdezorientowane zwierzę zaczęło gonić jadące ulicą auta. 

Na całe szczęście zbłąkane zwierzę znaleźli policjanci. Niedźwiedź w zderzeniu z autobusem odniósł niegroźne obrażenia, lecz w całym zdarzeniu nikt inny nie został ranny.

Skąd w mieście niedźwiedź?

Jak informuje dziennik "The Sun", niedźwiedzica uciekła swojemu właścicielowi z klatki prywatnego ZOO znajdującego się w pobliżu hotelu. Zdezorientowane zwierzę miało przez godzinę krążyć po ulicach miasta. Regionalny departament Ministerstwa Spraw Wewnętrznych poinformował RIA Novosti, że Anvar Agayev, właściciel niedźwiedzia posiadał zwierzęta legalnie i były one odpowiednio zaszczepione. Mężczyzna zakupił niedźwiedzia wcześniej w namiocie cyrkowym.

Na właściciela zwierzęcia spadły gromy. Internauci nie kryli swojej wściekłości po tym, jak na łamach rosyjskiego portalu pojawiła się informacja dotycząca dalszego losu niedźwiedzicy. Agayev miał oświadczyć, że po incydencie z ucieczką nie chce się nim dłużej zajmować i udzielił policjantom zgody na jego odstrzał.

Funkcjonariusze postanowili jednak oszczędzić zwierzęciu życie. Wójt miasta, Wasilij Tichonow zapewnił, że służby, którym zostało powierzone zadanie znalezienia godnego siedliska dla niedźwiedzia, rozstrzygną kwestie przejęcia opieki nad zwierzęciem. 

  • Jak przygotować psa na wiosnę? 5 rzeczy, o których nie może zapomnieć żaden właściciel
  • Wielki pożar rancza na Pomorzu. Gospodarz poparzonymi dłońmi ratował zwierzęta przed ogniem

  • Adoptowała małą panterę. Wychowuje ją razem z rottweilerem pod jednym dachem

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >