Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Pasterska akcja ratunkowa. Były zawodnik rugby postąpił jak bohater, wszystko nagrała kamera
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 25.09.2021 02:00

Pasterska akcja ratunkowa. Były zawodnik rugby postąpił jak bohater, wszystko nagrała kamera

Były rugbysta w akcji
twitter/cosyclub

Były zawodnik australijskiego zespołu rugby Western Force Nick Cummins natknął się na owcę w tarapatach. Zwierzę utknęło w drucie kolczastym i nie mogło się z niego wyswobodzić. Bohater nagrania nie czekał ani chwili, ruszył naprzód, aby zwrócić jej wolność.

Ta owca może mówić o prawdziwym szczęściu. Jej desperackie próby uwolnienia się z potrzasku zostały dostrzeżone przez przejeżdżającego drogą byłego sportowca. Mężczyzna nie mógł zignorować zwierzęcia w potrzebie, postanowił samodzielnie mu pomóc.

Owca zaplątała się w drut kolczasty

Chociaż Nick Cummins zakończył swoją sportową karierę w 2016 roku, grono jego fanów wydaje się stale powiększać. Tym razem powodem wzrostu popularności nie był oszałamiający występ na boisku czy udział w kampaniach reklamowych, lecz wspaniały gest zarejestrowany na nagraniu.

Niedawno 33-letni Australijczyk opublikował na swoim koncie na Twitterze film przedstawiający akcję ratunkową owcy.

Podczas przechodzenia przez siatkę zwierzę zaplątało się rogami w drut kolczasty. Nie wiadomo, ile czasu spędziło w tej pozycji, jednak na nagraniu wydawało się wycieńczone bezskutecznymi próbami uwolnienia się z pułapki.

Widząc cierpienie biednego stworzenia, były zawodnik rugby od razu rzucił się mu na ratunek.

Bohaterska akcja ratunkowa zarejestrowana na filmie

Film przedstawia moment, w którym sportowiec próbuje wyswobodzić zwierzę. Nie było to jednak łatwe zadanie. W takiej sytuacji nie wystarczyło zwyczajne podniesienie owcy i wyciągnięcie jej przez ogrodzenie.

- Ma rogi złapane za drutem… chodź tu kolego, chodź kolego - powiedział Cummins podczas nagrania opublikowanego na Twitterze.

Po niespełna minucie mężczyźnie udało się wyplątać rogi zwierzaka z drutu kolczastego. Po przeprowadzonej akcji ratunkowej Australijczyk przytrzymał owcę w bezpiecznej pozycji, żeby wróciło jej krążenie.

Na sam koniec widzimy dowód niezwykłej siły fizycznej i wytrzymałości, jaką były sportowiec wypracował dzięki ciężkim treningom i zmaganiom na boisku. Nick Cummins napiął mięśnie i przerzucił owcę na drugą stronę ogrodzenia. Dzięki niemu zawierzątko odzyskało wolność i znów może się cieszyć swobodą.

Zobacz nagranie:

Źródło: o2.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!