Swiatzwierzat.pl
Pasażer zapomina o psie. Gdy taksówkarz znajduje notatkę, wiedział, że nikt już po niego nie wróci

twitter/EL TIEMPO Bogotá

Pasażer "zapomina" o psie. Gdy taksówkarz znajduje notatkę, wiedział, że nikt już po niego nie wróci

22 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Coraz więcej kierowców taksówek nie ma nic przeciwko przewozowi pasażerów ze zwierzętami. Na tę kwestię podobnie zapatruje się taksówkarz z Bogoty, który swoje usługi chętnie oferuje również osobom z czworonogami u boku. Jednak jeden z takich kursów skończył się w nieszczęśliwy sposób. Pasażer zostawił szczeniaka z notatką w samochodzie.

Kierowca taksówki musi się mierzyć z korkami, stresem, niezadowoleniem pasażerów, a nawet nieregulowanym czasem pracy. Każda osoba wykonująca ten zawód zapewne jest przyzwyczajona do tego, że klienci często zapominają czegoś, wysiadając z auta po odbyciu trasy. Choć taksówkarza z Bogoty zdziwiło, że ktoś był w stanie zapomnieć o psie, na początku był przekonany, że niebawem odezwie się po zgubę. Jednak chwilę później znalazł obok niego list.

Pasażer wysiadł z taksówki bez psa

Kierowca taksówki z Kolumbii nie zakładał, że z pozoru normalny dzień w pracy zakończy się dla niego powiększeniem rodziny o czworonożnego przyjaciela. Właśnie zakończył kolejny kurs, podczas którego zawiózł pasażera do jednego z miejscowych centrów handlowych. Gdy mężczyzna wyszedł, taksówkarz zorientował się, że na siedzeniu zostawił pudełko. Był przekonany, że zapominalski zaraz się zorientuje i po nie wróci, dlaczego odczekał kilka minut w miejscu, gdzie go wysadził.

Po upłynięciu kilkunastu minut po pasażerze, który opłacił kurs, nie było ani śladu. Wtedy mężczyzna zdecydował, że sprawdzi zawartość pudełka. Gdy uchylił wieko kartonu, nie mógł uwierzyć własnym oczom - w środku znajdował się pies rasy maltańczyk.

Carol Baskin z mężem

Carole Baskin z "Króla tygrysów" zamordowała męża? Po latach wyszło na jaw, co stało się naprawdę

CZYTAJ DALEJ

Prócz zwierzaka kierowca znalazł notatkę

Gdy mężczyzna wiedział już, że w aucie znajduje się porzucony pies, poczekał następne kilkadziesiąt minut, bowiem niewyobrażalnym wydawało mu się celowe porzucenie szczenięcia w obcym pojeździe. Mijały kolejne minuty, a taksówkarz coraz bardziej oswajał się z myślą, że nie stało się to przez przypadek.

porzucony w taksówce pies

twitter/EL TIEMPO Bogotá

Oprócz psa w taksówce znajdowała się notatka, z informacjami, jak należy dbać o porzuconego zwierzaka. Kierowcy nie pozostało nic innego, jak nagrać wideo, na którym opowiada o całej sprawie i udostępnić je w social mediach. Mężczyzna zwrócił się do bezpośrednio do opiekuna psa, mając nadzieję, że to jedno wielkie nieporozumienie. Na szczęście film rozhulał się po sieci z prędkością światła, a internauci nie pozostali obojętni na los pieska.

Taksówkarz, widząc zasmuconego i wystraszonego psa, nie miał serca się z nim rozstać i zabrał go ze sobą do domu, aby dać mu tymczasowe schronienie. Niewykluczone, że jeśli nikt nie odezwie się w sprawie zguby, maltańczyk zostanie z nim na dobre.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Allyson Beaucourt

Jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy? Nie tylko niedźwiedź i jeż wskakują do śpiulkolotu

Jak zwierzęta spędzają zimę? Niektóre z nich udają się na bardzo długą drzemkę w okresie jesienno-zimowym. Hibernacja ssaków, potocznie nazywana snem zimowym, w rzeczywistości nie jest snem, ale stanem odrętwienia. To stan, który pomaga im przetrwać najzimniejsze miesiące w roku, które wiążą się także z brakiem pożywienia. Wtedy potrzeby takie jak głód, czy fizjologia zanikają, temperatura ciała spada oraz spowalnia się akcja serca, przemiana materii i praca mózgu. Przekonaj się zatem, które zwierzęta zapadają w sen zimowy!

Zobacz galerię >

źródło: wamiz.co.uk; archyde.com

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Daniel "Magical" wychodzi z więzienia. DIOZ natychmiast podjęło interwencję, 20-letnia Sonia odebrana

Czytaj więcej >

Psy

Pies i kot zostają po raz pierwszy sami. Sprawy przybrały niespodziewany obrót

Czytaj więcej >

Psy

Schronisko chciało uśpić psią mamę wraz z dziećmi. Wstawiła się za nimi tylko jedna osoba

Czytaj więcej >

Psy

Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Czytaj więcej >

Psy

Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

Czytaj więcej >

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >