Swiatzwierzat.pl
Berneńczyk zrobił skruszoną minę. Właścicielka od razu rozumie, że coś jest na rzeczy

tiktok/fifiloveschip

Berneńczyk zrobił skruszoną minę. Właścicielka od razu rozumie, że coś jest na rzeczy

18 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Niech nie zwiodą was te słodkie oczka bereńczyka z nagrania. Theodore to prawdziwy rozrabiaka. Wystarczy, że opiekunowie tylko zerkną na jego minę i od razy wiedzą, czy ich podopieczny coś zmajstrował. Nie inaczej było wtedy, kiedy nie mogli znaleźć kota, który również jest częścią ich rodziny.

Berneński pies pasterski, zwany w skrócie berneńczykiem, to pies bardzo towarzyski, o miłym i łagodnym usposobieniu. Choć Theodore ma wiele zabawek, do gustu przypadł mu szczególnie kot o imieniu Chippy, który mieszka z nim pod jednym dachem. Jednak to, do czego tym razem posunął się bereński pies pasterski, przeszło najśmielsze oczekiwania jego właścicielki Melanie Shields.

Gdzie ukrył się Chippy? Berneńczyka zdradziła mina

Theodore i Chippy są doskonałym dowodem na to, że rasa czy odmienny gatunek nie stoją na przeszkodzie prawdziwej przyjaźni. W ich przypadku stwierdzenie "żyć jak pies z kotem" zupełnie nie ma pokrycia z rzeczywistością.

Zwierzaki uwielbiają spędzać razem czas i najchętniej zupełnie by się nie rozstawały. Jednak z racji tego, że bereńczyk jest dużo większy od swojego kumpla, okazywanie mu uczuć może być trochę przytłaczające - i to w dosłownym słowa znaczeniu.

Szczeniaczek

Szczeniak stracił mamę podczas klęski żywiołowej. Na próby dotyku przez człowieka reagował paniką

CZYTAJ DALEJ

Pewnego dnia właścicielka zwierzaków Melanie Shields zachodziła w głowę, gdzie tym razem ukrył się mruczek. Jednak, gdy jej wzrok spotkał się z Theodorem, od razu wiedziała, że coś jest na rzeczy.

Okazało się, że pies ukrył Chippi'ego nie gdzie indziej, jak w swoich ramionach. Jakże wielkie było zdziwienie Melanie, kiedy zobaczyła, że spod futra Theodore nieśmiało wygląda kot. Równie zdziwieni byli internauci, do których dotarło to nagranie.

- O, tego się nie spodziewałem - pisze jeden z komentujących.

- Myślałam, że tylko mój berneńczyk tak uwielbia koty - dodaje inna użytkowniczka sieci.

- Ten kot jest już jego - żartuje następna.

Wyjątkowa przyjaźń psa i kota

To nie jedyne nagranie dostępne w sieci, którego głównymi bohaterami są Theodore i Chippy. Ich opiekunce udało się nagrać kilka perełek, a oglądając je, nie trzeba się martwić, że zabraknie Wam cukru na posłodzenie herbaty.

Internauci są wyraźnie zachwyceni relacją bereńczyka i jego kociego przyjaciela. Dają o tym znać nie tylko w rekordowych wyświetleniach udostępnianych materiałów, ale także licznych komentarzach.

- Oglądając ich filmiki, nie mogą się zdecydować, kto jest słodszy, Theodore czy Chippy - pisze jeden z zachwyconych internautów.

- Ten duet to najlepszych lek na gorsze dni - dodaje kolejny.

- Prosimy o więcej filmików - zwracją się do opiekunki słodkich zwierzaków.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Allyson Beaucourt

Jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy? Nie tylko niedźwiedź i jeż wskakują do śpiulkolotu

Jak zwierzęta spędzają zimę? Niektóre z nich udają się na bardzo długą drzemkę w okresie jesienno-zimowym. Hibernacja ssaków, potocznie nazywana snem zimowym, w rzeczywistości nie jest snem, ale stanem odrętwienia. To stan, który pomaga im przetrwać najzimniejsze miesiące w roku, które wiążą się także z brakiem pożywienia. Wtedy potrzeby takie jak głód, czy fizjologia zanikają, temperatura ciała spada oraz spowalnia się akcja serca, przemiana materii i praca mózgu. Przekonaj się zatem, które zwierzęta zapadają w sen zimowy!

Zobacz galerię >

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie - Nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy! KLIKNIJ TUTAJ.

źródło: wamiz.pl

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Jak podać psu tabletkę? 5 sposobów, które powinien znać każdy psiarz

Czytaj więcej >

Psy

Rodzina niepokoi się guzem na brzuchu 13-letniej suczki. Ale to nie jedyne zmartwienie

Czytaj więcej >

Psy

Wybuch gazu w kamienicy w Katowicach. W rumowisku ratownicy znaleźli małego psa

Czytaj więcej >

Psy

Daniel "Magical" wychodzi z więzienia. DIOZ natychmiast podjęło interwencję, 20-letnia Sonia odebrana

Czytaj więcej >

Psy

Pies i kot zostają po raz pierwszy sami. Sprawy przybrały niespodziewany obrót

Czytaj więcej >

Psy

Schronisko chciało uśpić psią mamę wraz z dziećmi. Wstawiła się za nimi tylko jedna osoba

Czytaj więcej >