Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2022-10-24T100149.683

youtube/WPLG Local 10

Para pastwiła się nad kotkiem, zwierzę „było na wpół żywe”. Na plaży interweniowała policja

24 Października 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Para pastwiła się nad kotkiem na oczach plażowiczów. Zaniepokojona ich zachowaniem plażowiczka zwróciła im uwagę. W zamian za puszczenie zwierzęcia wolno, oprawcy zażądali od niej ogromnej sumy pieniędzy. Na miejsce wezwano odpowiednie służby. Jak wynika z relacji policji i świadków, zwierzę było już na wpół żywe.

Do bestialskiego zachowania doszło na plaży na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Para, która znęcała się nad kotkiem na plaży, jest niestety tylko jednym z licznych przypadków osób dopuszczających się maltretowania zwierząt. Dzięki szybkiej interwencji świadka całego zdarzenia i tamtejszej policji, tym razem udało się odpowiednio zareagować.

Para znęcała się na plaży nad kotkiem

Do policji na Florydzie w Stanach Zjednoczonych wpłynęło niepokojące zgłoszenie. Podczas odpoczynku na plaży Natalia Martin wyraźnie zaniepokoiła się zachowaniem pary i poinformowała, że z kotem który im towarzyszył, dzieje się coś niedobrego. Nie czekając długo, jednostka udała się na miejsce zdarzenia.

Okazało się, że 27-letni John i jego 22-letnia partnerka Jamarria w okrutny sposób pastwili się nad kotkiem. Rzucali bezbronnym zwierzęciem do wody, a ono przestraszone bezradnie próbowało utrzymać się na powierzchni. Para traktowała kota jak przedmiot i nic nie robiła sobie z tego, że był przerażony.

ludzie

weterynarz

Weterynarz myślał, że nikt go nie widzi. Na filmie widać, jak traktuje zwierzęta

CZYTAJ DALEJ

Interweniowała policja

Natalia Martin nie mogła dłużej znieść widoku torturowanego kota i zaalarmowała odpowiednie służby. W między czasie mężczyzna zasugerował jej nawet, że jeśli zapłaci mu odpowiednią sumę pieniędzy, przestanie znęcać się nad zwierzęciem.

- Mężczyzna zaczął być agresywny wobec mnie – relacjonowała Martin. – Mówił: „Patrz, to mój kot. To nie twoja sprawa. Mogę robić, co chcę.

policja

Gdy na miejsce dotarli mundurowi, para wdała się z nimi w potyczkę słowną. Mężczyzna przeklinał na funkcjonariuszy, a towarzysząca mu 22-latka straszyła nawet jednego z nich, że jeśli nie zostawią ich w spokoju, ugryzie go. Za swoje czyny oboje zostali aresztowani, a kotka przewieziona w bezpieczne miejsce.

kot

Na szczęście zwierzęciu udało się przetrwać tortury, jakie zgotowała mu nieodpowiedzialna para opiekunów. Po szeregu badań kotką zajęła się jej wybawicielka. Natalia Martin nie tylko ocaliła jej życie, ale także stworzyła dla niej kochający dom. Kobieta zapewniła, że da z siebie wszystko, by być dobrą kocią mamą.

kot

– Kociak został uratowany. Cała się trzęsła, ledwo żyła - wspomina wstrząsające chwile nowa opiekunka kota.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Archiwum Grażyny Rutowskiej

Można się zdziwić, jakie zwierzaki skradły serca Polaków w PRL-u. Dziś mało kto pamięta

Przed pięćdziesięcioma laty na podwórkach i w parkach próżno było szukać piesków rasy chihuahua, szpiców miniaturowych czy golden retrieverów. Naszym rodzicom i dziadkom towarzyszyły za to owczarki niemieckie, pudle, boksery oraz kundelki. Tematem fotografii z tamtych czasów byli także mruczący przyjaciele człowieka - w archiwach zachowały się dziesiątki zdjęć z kotami we wszystkich możliwych umaszczeniach. Pozwól zabrać się w podróż w czasie i na nowo odkryć, jakim zwierzętom Polki i Polacy deklarowali swoją miłość.

Zobacz galerię >

Jak dobrze pamiętasz imiona zwierzaków z bajek? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10

Truteń, obżartuch i śpioch z "Pszczółki Mai" to...

źródło: wprost.pl; youtube/WPLG Local 10

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Koty

Bezpański kot macha do każdego, kto odwiedza schronisko. W jego oczach wciąż tli się nadzieja

Czytaj więcej >

Koty

Zamarznięta kotka nie dawała żadnych oznak życia. Lekarze zrobili wszystko, by ją ocalić

Czytaj więcej >

Koty

Carole Baskin z "Króla tygrysów" zamordowała męża? Po latach wyszło na jaw, co stało się naprawdę

Czytaj więcej >

Koty

Ile Twój zwierzak ma lat? Wiek kota w przełożeniu na ludzkie lata

Czytaj więcej >

Koty

Kot drapie i gryzie dywan bez przerwy. Tylko on jeden wie, co grozi jego rodzinie

Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego koty boją się ogórków? Naukowcy coraz bliżej wyjaśnienia

Czytaj więcej >