Swiatzwierzat.pl
Papużki

youtube/Viral Videos

Papużka straciła swoją towarzyszkę. Nawet po śmierci nie potrafi się z nią rozstać

12 Października 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Jedna z papużek falistych umarła, pozostawiając swojego partnera samego. Mimo, iż zwierzęta nie wyrażają emocji w ten sam sposób, co człowiek, zachowanie ptaszka wyraźnie świadczy o odczuwanej rozpaczy. Żałoba może mieć bardzo silny wpływ na przedstawicieli tego gatunku, co widać na krótkim filmie.

Nie ma chyba nikogo, kto nie znałby określenia "być jak papużki nierozłączki". Odnosi się ono do par, które uwielbiają swoje towarzystwo i najchętniej nie odstępowałyby swojego wybranka serca na krok. Sytuacja ukazana na filmie pokazuje jednak, że ból po śmierci życiowego partnera to uczucie, które nie ogranicza się wyłącznie do ludzi. Zwierzęta też czują i cierpią po stracie najbliższych.

Załamana papużka nie może się pogodzić ze stratą partnerki

Na nagraniu udostępnionym w sieci widzimy dwie małe, barwnie upierzone ptaki. Niestety jedna z nich zmarła. Hodowca zwierząt położył jej ciało na ręczniku papierowym, by ją pochować, jednakże jego uwagę zwróciło nietypowe zachowanie drugiego osobnika.

hbf

Żółta papużka falista pozostaje wierna swojej towarzyszce i nie rozumie, dlaczego się nie porusza. Nie ulega wątpliwości, że ze wszystkich sił próbuje bronić swojej ukochanej. W akcie desperacji dziobie ręce swojego opiekuna i nie pozwala mu, by zabrać zielonej papużki.

Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama

Z każdą mijającą sekundą zwierzę zaczyna pojmować, że nie jest w stanie przywrócić do życia swojego partnera. Do ostatniej chwili trwa przy boku martwego ptaszka i cichutko ćwierka. Niestety to ich ostatnie pożegnanie.

wgrbs
nutria

Niezidentyfikowane zwierzę utknęło na posesji. Przypominało krzyżówkę szczura z bobrem

CZYTAJ DALEJ

Czy papugi nierozłączki faktycznie umierają po śmierci partnera?

Wokół hodowli papużek narosło wiele mitów. Krąży legenda, jakoby papuga nierozłączka umierała z tęsknoty po stracie swego partnera. Niejeden opiekun zapewne zadaje sobie pytanie: czy to na pewno prawda? Okazuje się, że wyłącznie po części.

Papużki nierozłączki to bardzo towarzyskie i aktywne zwierzęta, które uwielbiają się bawić. Warto wiedzieć, że sama obecność ich opiekuna może jednak nie wystarczyć ptaszkowi do szczęścia, gdyż w naturalnych warunkach papużki żyją w stadzie i znajdują sobie partnera. Wówczas czyszczą sobie wzajemnie piórka, bawią się i przesiadują razem.

Papugi nierozłączki potrzebują nieustannego kontaktu z innymi osobnikami tego samego gatunku, ponieważ w ich umyśle nieobecność jest równoznaczna z opuszczeniem, dlatego samotność bardzo źle wpływa na ich samopoczucie. Niemniej jednak osobnik nie umiera po utracie partnera. Każde zwierzę może zostać ponownie połączone z innym osobnikiem. Jeśli hodowca nie zadba o jego towarzystwo, z czasem ptaszek może stać się osowiały i rzeczywiście podupaść na zdrowiu.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

10 filmów ze zwierzętami dodających otuchy w chłodne, jesienne wieczory. Bez nich jesień się nie liczy

Jesienią w chłodne, deszczowe popołudnia nic nie poprawia humoru tak, jak film ze zwierzętami w roli głównej. To idealny pomysł na spędzenie czasu nie tylko dla miłośników czworonogów. Wśród nich znajdziemy komedie, ale także wyciskacze łez, na których mogą wzruszyć się nawet najwięksi twardziele. Większość to propozycje obowiązkowe nie tylko na tę porę roku!

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

źródło: youtube/viral videos, telekarma-blog.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

"Ropuchodzilla" schwytana w Australii. Ważące 2,7 kg monstrum zostało uśpione

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

W środku nocy psy zaczynają szczekać jak oszalałe. Na posesję wtargnął niebezpieczny intruz

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nietoperze tylko czekają na ich nieuwagę. Fotopułapka przyłapała "wampiry" podczas łowów

Czytaj więcej >
dziki, fot. unsplash.com/Rosie Sun, TOMASZ RADZIK/East News

Inne zwierzęta

Wychodzą w nocy i sieją spustoszenie. Leśnicy pokazali opłakane skutki nocnego żerowania dzików

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Otwarte Klatki pokazały celebrytom nagranie z polskich ferm futrzarskich. Ich reakcje mówią wiele

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagranie z Bieszczad robi furorę. "Zobaczyć niedźwiedzia to jedno, ale go usłyszeć"

Czytaj więcej >