Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Dziecko chciało pobawić się z owczarkiem niemieckim. Reakcja zwierzęcia poraża, wszystko nagrano
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 28.03.2020 12:37

Dziecko chciało pobawić się z owczarkiem niemieckim. Reakcja zwierzęcia poraża, wszystko nagrano

choroby psów
Fot.pixabay.com @moshehar

Owczarek niemiecki na nagraniu jest zajęty swoimi sprawami. Jednak malutkie dziecko postanawia zbliżyć się do psa, który jest od niego o wiele, wiele większy.

Owczarek niemiecki jest znany ze swojego mocnego charakteru i niebywałej siły, z tego względu psy tej rasy to często psi towarzysze służb mundurowych. Mają niezłomny charakter i umieją walczyć o swoje. Nagranie, w którym dziecko, które stanęło na drodze owczarka, by się z nim pobawić, budzi obawy. Reakcja psa zaskakuje.

Owczarek niemiecki reaguje na dziecko

Nagranie przedstawia sytuację, podczas której maluch nieświadomie narusza przestrzeń psa. Wszyscy wiemy, że nie wolno jedzącemu psu zabierać jego jedzenia. Nawet jeśli zwierze jest posłuszne i łagodne, jego reakcja podczas takiej sytuacji może być różna. Wynika to ze zwykłego instynktu zwierzęcia, który w takim momencie może nad sobą nie panować.

Właśnie dlatego, nagranie na początku mrozi krew w żyłach. W końcu maluch, o tyle mniejszy od wielkiego i postawnego owczarka postanawia zabrać psu kość. Dziecko chwyta przysmak i odwraca się do psa plecami. Owczarek jest ogromnie zawiedziony, ale nie wyrywa dziecku kości, nawet nie próbuje tego zrobić. Grzecznie czeka, wpatrzony w swój przysmak, aż malec odda mu kość. Filmik naprawdę odrobinę stresuje, przewaga wielkościowa zwierzęcia nad dzieckiem jest dość duża.

  1. Mała krowa uciekła przed okropnym losem. Niesamowite, kto postanowił ją przygarnąć
  2. Szczeniaki gonią małego chłopca. Nagle dziecko się potyka, wszystko się nagrało
  3. Myśleli, że znaleźli zaginionego kota. Prawda okazała się zupełnie inna, nigdy nie zapomną swojego błędu

Pies wszystko rozumie

Mimo że dziecko nie zachowało się zbyt bezpiecznie, pies wszystko zrozumiał. Wiedział doskonale, że ma do czynienia z malcem, którego nie wolno mu zaatakować. Zwierzęta doskonale rozpoznają najmłodszych członków rodziny i traktują je ze sporą dozą wyrozumiałości i łagodności. Psy otaczają dzieci opieką i pierwsze stają w ich obronie. Uważają, że jest to po prostu najmłodszy członek stada, którego należy chronić.

Przerażającym elementem tego nagrania jest fakt, że owczarki niemieckie to ogromne psy. Mają niesamowitą siłę i inteligencję. To rasa, którą należy nieustannie tresować i poddawać odpowiedniej dyscyplinie. Należy pobudzać je fizycznie, dając im możliwość wybiegania się; ale także umysłowo, bo te psy po prostu uwielbiają inteligentne zabawy. Musimy organizować mu czas i dać wyżyć się jego instynktowi łowieckiemu, na przykład dając możliwość szukania smaczków pochowanych w domu. Te psy oczekują, by poświęcać im naprawdę sporo uwagi. Psiak odwdzięczy się nam się miłością i oddaniem.

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:

owczarek niemiecki

Dziecko zabrało psu kość podczas jedzenia. Jednak reakcja psa jest pełna wyrozumiałości.

owczarek niemiecki

Owczarki niemieckie to bardzo inteligentne psy, pełne energii i siły. Wychowanie tej rasy jest czasochłonne, bo owczarek lubi postawić na swoim. Gwarantuje nam jednak niepowtarzalną relację.

Reakcja psa jest niebywała!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kobieta znalazła przy drodze zagubionego kota. Po badaniu weterynarz pobladł i zaniemówił
  2. Kto chciałby pogłaskać kotka? Maluch jest wyjątkowym słodziakiem
  3. Jamnik zwichnął ogon od machania nim podczas kwarantanny. Tak cieszył się, że jego pani nie wychodzi

źródło: pikio.pl