Swiatzwierzat.pl
Zdjęcie podglądowe - owczarek niemiecki

unsplash/Wannes De Mol

Malutki owczarek niemiecki zastąpił listonosza. To nagranie robi furorę w sieci

21 Marca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Miejscowy listonosz może zacząć bać się o swoją posadę. W okolicy pojawił się zdolny czworonóg, który z łatwością może go wyręczyć w roznoszeniu przesyłek i listów. Oto 11-tygodniowy owczarek niemiecki, który komendę "przynieś gazetę!" opanował

Owczarek niemiecki to pies nadający się dla niemal każdego miłośnika zwierząt. Psy tej rasy są inteligentne, pomysłowe, wierne, skore do pracy i zabawy, ale przede wszystkim odnajdują się w każdej sytuacji. Ponadto, mają bardzo dobrze rozwinięte zmysły słuchu i węchu. To doskonałe psy rodzinne, lubiące dzieci, nadające się na stróżów, obrońców oraz... listonoszy! 

Owczarek niemiecki na posyłki

Na pewno wiele osób zgodzi się z opinią, iż nic tak nie poprawia porannego humoru, jak śniadanie przyniesione prosto do łóżka. Najlepiej, by obok smakowitego dania znalazło się także najnowsze wydanie ulubionego czasopisma. W takich chwilach niczego więcej nam już nie trzeba, prawda?

Okazuje się, że właściciele pewnego szczeniaka rasy owczarek niemiecki mogą liczyć na takie luksusy. Wprawdzie malutki czworonóg jeszcze nie opanował podstaw sztuki kulinarnej, ale za to wzorowo przynosi gazetę w pysku!

W sieci pojawiło się nagranie dokumentujące imponujący trik pewnego sprytnego futrzaka. Mały owczarek niemiecki stał się pomocnikiem lokalnego listonosza i każdego ranka po cichu wymyka się z domu, aby odebrać prasę pozostawioną na podjeździe. W pyszczku psiaka każda przesyłka jest bezpieczna i nie ma możliwości, by spóźniła się, czy zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Aż chciałoby się dać mu napiwek!

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Kurier na medal

Wideo z udziałem czworonożnego posłańca pokazuje, jak pies chwyta w zęby czasopismo, po czym biegnie w kierunku drzwi, a jego uszka uroczo podskakują. Gdy dociera do progu, zaczyna cichutko popiskiwać, komunikując, że zadanie zostało pomyślnie wykonane. Cierpliwość nie jest jednak jego mocną stroną.

Szczeniaczek zaczyna się coraz bardziej niecierpliwić. Nie ma w końcu czasu do stracenia, wciąż ma wiele obowiązków niecierpiących zwłoki. Zabawny czworonóg prosi o wpuszczenie go do środka, głośno piszcząc i skacząc na drzwi, a gdy te się uchylają, od razu biegnie w kierunku łóżka swoich właścicieli. Dumny kurier doskonale wie, że tylko poranna gazeta oraz pieszczoty potrafią obudzić dziewczynę jego pana. 

Czyż ten słodziak nie jest rozkoszny? Kto by nie chciał, by taki sympatyczny listonosz przynosił mu codziennie pocztę? Jesteśmy ciekawi, czy kiedy owczarek podrośnie, nauczy się przynosić również nieco cięższe paczki. Koniecznie dajcie nam znać, co o tym sądzicie! 

Zobacz nagranie:

  • Uganda. Park narodowy stracił 6 lwów. Władze podejrzewają, że zostały otrute
  • Powiedziała psu, że jest adoptowany. Jego reakcja wyraża więcej niż tysiąc słów (WIDEO)

  • Wierna suczka codziennie odwiedza grób swojego pana. Nie potrafi pogodzić się ze stratą

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >