Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Owczarek niemiecki i dziecko. Pies zareagował błyskawicznie, gdy ojciec podniósł rękę na chłopca
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 16.08.2020 11:55

Owczarek niemiecki i dziecko. Pies zareagował błyskawicznie, gdy ojciec podniósł rękę na chłopca

pies
Screen z youtube.com/Animale

Owczarek niemiecki zareagował bardzo szybko na zachowanie ojca. Mężczyzna podniósł rękę na swoje dziecko, a psu zdecydowanie się to nie podobało, czemu szybko dał wyraz!

Owczarek niemiecki to bardzo ekspresywny pies. Na jego reakcje nie trzeba długo czekać! Gdy ojciec podniósł rękę na dziecko, zwierzak zareagował bardzo szybko. Te psy nie są zbytnio wyrozumiałe, gdy coś im się nie spodoba.

Owczarek niemiecki i jego szybka reakcja

Owczarki bardzo szybko przywiązują się do swojej rodziny. Choć jej najmłodsi członkowie to często powód do zazdrości, to psiaki i tak traktują je ze szczególną uwagą i dbają o bezpieczeństwo swojego rodzinnego stada. Na udostępnionym w sieci filmiku ojciec podnosi rękę na dziecko, oczywiście podczas zabawy, jednak pies odczytuje to inaczej. Pies na każdy ruch ojca reaguje szczekaniem i w końcu postanawia wyrwać mu poduszkę, którą mężczyzna próbuje uderzać malucha.

Choć cała ta scenka to tylko zabawa, pies traktuje ją na poważnie. Dlatego jego reakcja jest szybka – zwierzę szczeka na swojego pana i postanawia wyrwać mu poduszkę. Ten pies to prawdziwy obrońca! Jak się okazuje, w obronie dziecka potrafi zareagować na nieodpowiadające mu zachowanie nawet swojego pana.

  1. Zobaczył uwięzionego psa w nagrzanym samochodzie. Wybił szybę toporem
  2. Chciał uśpić psa, bo „jest stary i śmierdzący”. Na szczęście weterynarz zainterweniował

Pies obrońca

Owczarki często są wykorzystywane jako psy obronne. To duże i silne psy z prawdziwym charakterem. Mimo swojej dynamicznej natury, skłonnej do agresji, mają wielkie serca. Ich agresja ujawnia się tylko i wyłącznie w momencie gdy wyczuwają niebezpieczeństwo, szczególnie ukierunkowane w stronę swojej rodziny.

Dlatego tak ważne jest, by owczarki były przez nas szkolone i odpowiednio wychowywane. Jeśli zaniedbamy tę kwestię, będzie nam bardzo trudno zapanować nad niezależnymi psiakami. Owczarki potrzebują naszej uwagi zdecydowanie bardziej niż każda inna rasa. Musimy zapewnić im rozwój fizyczny i intelektualny, a one odwdzięczą się nam wielką miłością i oddaniem, choć może się tak zdarzyć, że owczarek nie polubi od początku nowo narodzonego członka rodziny. Nawet jeśli trochę potrwa, zanim się obustronnie polubią, ten pies wie, że musi stanąć w jego obronie.

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:

owczarek niemiecki

Pies wyrywa poduszkę swojemu panu w obronie dziecka.

Owczarek zrobi wszystko by obronić malca. Ten filmik pokazuje, jak wiele te psy mogą zrobić dla najmłodszych członków rodziny.

owczarek niemiecki

Owczarki to wielkie i silne psy. Są do tego bardzo inteligentne i zdeterminowane, dlatego często są wykorzystywane jako psy obronne.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie mieści się w głowie, jak potraktowali Szarika po śmierci. Porażające fakty
  2. Zdjęcia psów przed i po uratowaniu topią serca. Troska wolontariusza odmieniła je nie do poznania
  3. Pies „ratujący” swoją właścicielkę. Najlepsze, co dziś zobaczysz, dobry humor gwarantowany do końca dnia
  4. Kotka rozmawia ze swoimi małymi. Właściciel nagrał pogawędkę, wideo jest przesłodkie
  5. Urodził się z uszami jak Myszka Miki. Nieprawdopodobne, jak wygląda maltańczyk
  6. Porzucona suczka nie pozwalała się do siebie zbliżyć. Dopiero jeden gest ratownika sprawił, że zmieniła zdanie, wideo wzrusza do łez

Źródło: youtube.com