Swiatzwierzat.pl
owce

twitter/NowThis

Owce krążyły w kółko przez 12 dni. Przyczyna zachowania pozostanie zagadką?

21 Listopada 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

W sieci ukazało się zaskakujące nagranie, na którym widać niepokojące zjawisko z udziałem zwierząt. Owce krążyły w kółko przez 12 dni, a internauci spekulują nad przyczyną ich zachowanie, która być już na zawsze pozostać zagadką. Nie da się jednak ukryć, że nagrane sceny wzbudzają przerażenie wśród większości użytkowników sieci.

Wideo pochodzące z chińskiego regionu Mongolii wywołało ogromne zaintrygowanie we wszystkich internautach, którzy mieli okazję je obejrzeć. Kamery nagrały dziwne zachowanie zwierząt, które bez przerwy chodziły w kółko. Fermerzy, do których należy stado, zdradzili, że trwało to aż 12 dni. Niektórym kadry przypominają urywki z najmroczniejszego horroru.

Owce krążyły w kółko przez 12 dni

Stado owiec zarejestrowane na materiale wideo wywołało w sieci niemałe poruszenie. Na jednej z mongolskich farm zarejestrowano, jak zwierzęta przez 12 dni chodzą cały czas w kółko. Gdyby nie nagranie, zapewne mało kto uwierzyłby, że takie zachowanie w ogóle miało miejsce. Ze względu na fakt, iż wszystko zostało udokumentowane, autentyczność zjawiska niemalże nie podlega dyskusji.

Wideo szybko stało się wiralem i dotarło do internautów na całym świecie. Ich skojarzenia były najróżniejsze, choć największej części z nich taki obrazek kojarzy się z ujęciem z horroru, w którym nadciąga kres ludzkości.

Król Karol III

Król Karol III wysłał list do PETA. Koniec z kontrowersyjnym przysmakiem w królewskich rezydencjach

CZYTAJ DALEJ

Głos zabrała właścicielka stada

Właścicielka farmy, na której znajduje się kilkadziesiąt zagród z owcami wyznała, że tylko w jednej z nich wystąpiło takie zachowanie. W kółko chodziły tylko zwierzęta z zagrody nr 13. Początkowo tajemnicze zachowanie przejawiało tylko kilka osobników, lecz po niedługim czasie do dziwnego transu dołączyła reszta z nich.

Co ciekawe, trudno jednoznacznie stwierdzić, co wywołało takie zachowanie owiec. Jedna z teorii mówi, że to objaw choroby krążącej. To bakteryjna infekcja zakaźna, której profesjonalna nazwa brzmi listerioza. Chorują na nią owce, świnie, bydło, konie, zające, króliki, kury, świnki morskie, czy szynszyle.

Rezerwuarem bakterii są zwierzęta, dlatego chorobę określa się mianem zoonozy. Najczęściej do zarażenia dochodzi wskutek spożycia żywności zawierającej bakterie L. monocytogenes (nabiał, surowe owoce i warzywa). Choć objawy się zgadzają, śmierć zarażonych zwierząt następuje od 24-48 godzin. Zwierzęta z zagrody nr 13 natomiast wykazywały tajemnicze zachowanie znacznie dłużej.

Wszystko wskazuje na to, że jak na razie przyczyna krążenia owiec w kółko pozostanie nierozstrzygnięta. Niektórzy internauci dopatrują się tam nawet działania złego ducha lub nadciągającej apokalipsy.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

MUNDIAL 2022. Gwiazdy reprezentacji Polski i ich zwierzaki. Poznajcie milusińskich naszych piłkarzy

Polscy piłkarze to nie tylko znakomici sportowcy, ale również miłośnicy zwierząt. Swoimi pupilami chętnie dzielą się w swoich social mediach ku uciesze fanów. To właśnie czworonożni przyjaciele są z nimi nawet wtedy, gdy wyniki meczu zawodzą ich oczekiwania. W ich towarzystwie zdecydowanie łatwiej jest się także zrelaksować po trudnym meczu i odpocząć przed kolejnymi zawodami. Trzeba przyznać, że niektóre rasy są naprawdę interesujące!

Zobacz galerię >

Jak dobrze pamiętasz imiona zwierzaków z bajek? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10

Truteń, obżartuch i śpioch z "Pszczółki Mai" to...

źródło: o2.pl

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Wczesna wiosna, a może długa zima? Świstak wydał werdykt. Już wiadomo, co nas czeka

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Ogromny humbak wyrzucony przez morze. To kolejny przypadek w ciągu kilku tygodni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Wstrząsające odkrycie spacerowicza. Sześciometrowe boa i pytony znalezione w worku

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nie masz pomysłu na Walentynki? Nazwij karalucha imieniem swojego eks

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Na belgijskim lotnisku zamarzły trzy niedźwiedzie. Na całym świecie pozostało ich 5-10 tysięcy

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Stwór wynurzył się z wody, trzymając zwłoki 4-latka w szczęce. Paraliżujące sceny w Indonezji, ludzie nie dowierzali

Czytaj więcej >