Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Oto Pearl - najkrótszy pies na świecie. Jest mała jak piłeczka i niewiele wyższa od filiżanki na herbatę
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 13.04.2023 12:01

Oto Pearl - najkrótszy pies na świecie. Jest mała jak piłeczka i niewiele wyższa od filiżanki na herbatę

najkrótszy pies na świecie to chihuahua Pearl
Guinness World Records

Chihuahua o imieniu Pearl to najkrótszy żyjący pies na świecie. Choć rasa ta charakteryzuje się miniaturowym ciałem zakończonym zakręconym ogonem, który jest uniesiony wysoko nad tułów, sunia jest tak drobna, że ustanowiła nowy rekord. Pearl mierzy dokładnie tyle, co jednodolarowy banknot, dzięki czemu została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. 

Chihuahua o imieniu Pearl jest mniejsza niż pilot telewizyjny. Co ciekawe, w jej rodzinie już wcześniej pojawiali się czworonożni rekordziści. Poprzedniczką na tym stanowisku była siostra jej matki. 

Chihuahua Pearl jest najkrótszym psem na świecie

Kiedy suczka przyszła na świat we wrześniu 2020 roku, ważyła zaledwie 28 gramów. Jednak od tego momentu nieco przybrała na wadze. Jej opiekunka Vanesa Semler, żartobliwie twierdzi, że to wszystko przez jej uwielbienie do kurczaka i łososia. Teraz gdy stanie na wadze, ta pokazuje 553 gramy.

Podczas jednej z ostatnich wizyt w szpitalu dla zwierząt lekarz weterynarii zmierzył sunię za pomocą specjalnej miary, co dało następujące wyniki: Pearl ma 12,7 cm długości i 9,14 cm wysokości

 

Czy pies może jeść jajka - surowe lub gotowane? Jakich potraw nie podawać psu?

"Pearl pozostaje w sercu szczeniakiem"

Opiekunka Pearl zapewnia, że choć sunia ma już ponad dwa lata, wciąż zachowuje się jak szczeniak. Jak na prawdziwą gwiazdę przystało, chętnie pozuje do zdjęć w najróżniejszych kreacjach, a po jej minie widać, że nie sprawia jej to najmniejszego problemu. Choć na co dzień mieszka na słonecznej Florydzie, niedawno otrzymała zaproszenie do Włoch, by zaprezentować się na planie telewizyjnego talent show w tamtejszej stolicy mody.

Pearl-on-Lo-Show-dei-Record_tcm25-743788.webp
Lo Show Dei Record

- Ma około dwóch i pół roku. Lubi jeść kurczaka, łososia i inne wyrafinowane potrawy. Lubi się dobrze ubierać, razem mieliśmy dużo zabawy na zakupach tutaj w Mediolanie - opowiada kobieta cytowana przez “La Stampa”.

Semler była również opiekunką Milly - poprzedniczki Pearl, która niestety odeszła za Tęczowy Most na niedługo przed jej przyjściem na świat. Zaznacza również, że jej pupil jest prawie tak niewielki jak piłeczka, a jej wysokość można porównać do filiżanki na herbatę.

 

Pomiary do Księgi Rekordów Guinnessa to nie taka prosta sprawa

Opiekunka uroczej chihuahua opowiedziała również o całym procesie, jaki poprzedzał oficjalne wpisanie Pearl do Księgi Rekordów Guinnessa jako najkrótszego psa na świecie. Otóż okazuje się, że musi dokonać ich profesjonalny lekarz weterynarii - w tym przypadku był to dr Giovanni Vergel z Crystal Creek Animal Hospital w Orlando na Florydzie, dokładnie tam, gdzie sunia przyszła na świat.

Zgodnie z regulaminem musiały mieć miejsce aż trzy pomiary w wyznaczonych odstępach czasowych. Dokonuje się ich od czubka przedniej kończyny do szczytu w kłębie w linii prostej pionowej. Po konsultacji z przedstawicielami Księgi Rekordów Guinnessa ustalono, iż Pearl nie ma sobie równych i zajmuje czołowe miejsce wśród najkrótszych piesków na świecie.

 

źródło: lastampa.it; guinnessworldrecords.com; interia.pl

Podarowali kociakowi jego pierwszą maskotkę. Teraz nie wyobraża sobie życia bez niej
Pewna kobieta znalazła na werandzie w miejscu pracy małego kotka. Był cały brudny, wyraźnie się bał, a w okolicy nie było ani śladu po jego rodzeństwie lub mamie. Nie miała innego wyboru, jak zabrać go ze sobą do domu i zająć się maleństwem w niedoli. Obawiała się jednak, że sama nie będzie w stanie uratować mu życia. Remedium na całe zło okazała się... maskotka.Kobieta, która znalazło bezpańskie kociątko, słusznie zauważyła, że jego stan jest dosyć ciężki. Był mocno wychudzony, a na dodatek zmagał się z problemami żołądkowymi. Gdyby nie ona, strach pomyśleć, jak potoczyłby się jego los. Po kilku godzinach kotek był już pod opieką organizacji Chatons Orphelins Montreal.
Czytaj dalej
Niedźwiedzie do odstrzału? Wójt Soliny wnioskuje o eliminację drapieżnika, który stracił bojaźń
W Wielki Piątek wójt Soliny Adam Piątkowski zabrał głos w sprawie niedźwiedzi panoszących się w pobliżu domostw. Podejmowane dotychczas działania w postaci odstraszania i płoszenia nie zapewniają należytego bezpieczeństwa, dlatego domaga się odstrzału drapieżników. Jego wniosek o eliminację niechcianych gości nie spodobał się większości mieszkańców.Jezioro Solińskie jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych na Podkarpaciu, gdzie już niebawem zjadą się urlopowicze z całej Polski. Niemniej jednak warto mieć się na baczności, gdyż niedawno informowaliśmy o bliskich spotkaniach z niedźwiedziami w gminie Solina. Drapieżniki z lasu nic nie robią sobie z obecności ludzi, a w poszukiwaniu pożywienia zakradają się na posesje. 
Czytaj dalej