Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Orzeł omal nie upolował gęsi. Porwaniu zapobiegła kobieta karmiąca piersią
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 06.06.2022 10:15

Orzeł omal nie upolował gęsi. Porwaniu zapobiegła kobieta karmiąca piersią

Ratunek gęsi
Fot. Screen z: air.tv

Świeżo upieczona mama rzuciła się na ratunek swojej gęsi, która została zaatakowana przez orła. Sytuacja była o tyle kuriozalna, że kobieta wybiegła prze dom, mając przystawione do piersi dziecko, a dodatkowo ubrana była jedynie w majtki.

Cait Oakley z North Saanich w Kolumbii Brytyjskiej została okrzyknięta przez internautów "supermatką" po tym, jak stanęła w obronie zwierzęcia gospodarskiego, jednocześnie karmiąc dziecko piersią. Bez wahania w samej bieliźnie ruszyła na pomoc gęsi, którą omal nie upolował orzeł. Wszystko nagrała kamera.

Matka karmiąca piersią rzuciła się na pomoc gęsi

Cait Oakley i jej mąż Mike są rodzicami trójki dzieci. Rodzina mieszka na farmie, gdzie ma także menażerię ze zwierzętami. Niestety często zdarza się, że dzikie drapieżniki porywają ich zwierzęta, a zwłaszcza ptaki.

Pewnego razu, gdy Cait karmiła piersią swoją małą córeczkę, usłyszała przeraźliwy dźwięk, jaki wydawała jej przestraszona gęś Frankie. Nie przerywając karmienia, zerwała się z siedzenia i wybiegła w samych majtkach z dzieckiem przy piersi, krzycząc co sił w płucach.

Kobieta wybiegła z domu w samych majtkach

Okazało się, że niczego niespodziewająca się gęś Frankie przechadzała się w pobliżu domu. W ciągu sekundy sielanka zmieniła się w walkę o życie. Gęś została zaatakowana przez jednego z największych ptaków drapieżnych na świecie - orła bielika.

Fot. Screen z: air.tv

Na szczęście z pomocą przybyła opiekunka zwierzęcia, której udało się spłoszyć drapieżnika. Frankie wyszła z ataku cała i zdrowa, natomiast hałas zaalarmował także Mike'a, męża Cait.

Mężczyzna zdziwił się, kiedy wybiegł na zewnątrz i zobaczył swoją żonę topless. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę umieszczoną na froncie domu. Mika był pod tak olbrzymim wrażeniem reakcji żony, że za jej zgodą udostępnił video na TikTok'u.

Mama niedźwiedzica w trakcie karmienia, chroniąca swoją słodką Frankie zatytułował wideo.

Fot. Screen z: air.tv

Supermama

Internauci również byli pełni podziwu dla Cait. Mieszkankę Kanady okrzyknięto "supermatką".

Nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny… niektórzy [noszą] dziecko – napisał jeden z widzów.

Kocham twoją determinację, by chronić i ratować! – dodał inny. – Świetny materiał na mamusię!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: animalchannel.co

Tagi: Nagranie Ptaki