Swiatzwierzat.pl
Adopcja zwierząt

pexels/Helena Lopes

Organizacje pro-zwierzęce apelują: „Teraz adopcje są szczególnie ważne"

30 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W związku z sytuacją w Ukrainie przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń pro-zwierzęcych zwracają się z dramatycznym apelem do ludzi rozważających adopcję psów i kotów. Bieżąca sytuacja zaczyna wykraczać poza ich możliwości. Z tego względu pilnie szukają domów dla swoich podopiecznych.

Ofiarami wojny w Ukrainie są nie tylko ludzie, ale i nasi bracia mniejszy. Trwający konflikt za wschodnią granicą to trudny czas dla polskich schronisk dla zwierząt, które przeżywają istne oblężenie. Choć od wybuchu wojny minął zaledwie miesiąc, w przytuliskach już brakuje miejsca dla psów i kotów.

Schroniska apelują o adopcje psów i kotów, potrzebne miejsce dla zwierząt z Ukrainy

Od początku inwazji na Ukrainę Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie przyjęło około setkę nowych zwierząt. To nie jest odosobniony przypadek, w schroniskach rozlokowanych na terenie całego kraju sytuacja jest równie dramatyczna. Nie sposób doliczyć się ile dokładnie ukraińskich zwierząt znalazło schronienie w Polsce.

Pracownicy i wolontariusze udzielający się w przytuliskach muszą jednocześnie przyjmować psich i kocich uchodźców z Ukrainy, zapewnić im niezbędne szczepienia przeciwko wściekliźnie i zabiegi medyczne oraz szukać właścicieli dla dotychczasowych podopiecznych.

Schroniskowe boksy zaczynają pękać w szwach, dlatego tak bardzo zależy im na znalezieniu stałych i tymczasowych domów dla bezpańskich pupili.

Słoń

Słoń prosi o zaśpiewanie kołysanki. Wystarczyło kilka słów, by słodko zasnął

CZYTAJ DALEJ

Przedstawiciele organizacji ratujących zwierzęta oraz pracownicy schronisk pilnie apelują o przygarnianie czworonogów z polskich schronisk. Adopcja psa czy kota pozwoli na zorganizowanie warunków dla zwierząt z terenu objętego wojną.

Chociaż każdy podopieczny zasługuje na własny kąt, pierwszeństwo mają zwierzęta, które przebywały w schroniskach jeszcze przed rozpoczęciem wojny. Wynika to z konieczności umieszczenia psów i kotów z Ukrainy w izolacji i poddaniu 14-dniowej kwarantannie.

Adopcja jest najlepszym rozwiązaniem i dla zwierząt i dla samego schroniska. Dzięki zapewnieniu im bezpieczeństwa pod własnym dachem zwierzęta zyskują kochającą rodzinę a schronisko miejsce na kolejne porzucone stworzenie. Na kochających właścicieli czeka wiele wspaniałych stworzeń, dlatego redakcja naszego serwisu również przyłącza się do apelu.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

7 najpiękniejszych ras psów, które wyginęły. Tych czworonogów już nie zobaczysz

Na pytanie, ile jest ras psów nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Międzynarodowa Federacja Kynologiczna szacuje, iż obecnie można wyróżnić około 350 odrębnych ras, jednak niektóre z nich już nie istnieją. Jak wyglądały i dlaczego zniknęły? Przedstawiamy 7 wymarłych ras psów, które powinieneś znać.

Zobacz galerię >

Jak dobrze znasz królestwo zwierząt? SPRAWDŹ!

Pytanie 1 z 9

Jaki gatunek małpy jest najbliższy człowiekowi?

Źródło: KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie, Kynolodzy Ukrainie

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Śmiertelny wypadek w ubojni trzody chlewnej. Świnia "obudziła się i zaatakowała"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagrał spacer majestatycznych żubrów po lesie. "Prawdziwi królowie polskiej przyrody"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

"Ropuchodzilla" schwytana w Australii. Ważące 2,7 kg monstrum zostało uśpione

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

W środku nocy psy zaczynają szczekać jak oszalałe. Na posesję wtargnął niebezpieczny intruz

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nietoperze tylko czekają na ich nieuwagę. Fotopułapka przyłapała "wampiry" podczas łowów

Czytaj więcej >
dziki, fot. unsplash.com/Rosie Sun, TOMASZ RADZIK/East News

Inne zwierzęta

Wychodzą w nocy i sieją spustoszenie. Leśnicy pokazali opłakane skutki nocnego żerowania dzików

Czytaj więcej >