Swiatzwierzat.pl
Adopcja zwierząt

pexels/Helena Lopes

Organizacje pro-zwierzęce apelują: „Teraz adopcje są szczególnie ważne"

30 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W związku z sytuacją w Ukrainie przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń pro-zwierzęcych zwracają się z dramatycznym apelem do ludzi rozważających adopcję psów i kotów. Bieżąca sytuacja zaczyna wykraczać poza ich możliwości. Z tego względu pilnie szukają domów dla swoich podopiecznych.

Ofiarami wojny w Ukrainie są nie tylko ludzie, ale i nasi bracia mniejszy. Trwający konflikt za wschodnią granicą to trudny czas dla polskich schronisk dla zwierząt, które przeżywają istne oblężenie. Choć od wybuchu wojny minął zaledwie miesiąc, w przytuliskach już brakuje miejsca dla psów i kotów.

Schroniska apelują o adopcje psów i kotów, potrzebne miejsce dla zwierząt z Ukrainy

Od początku inwazji na Ukrainę Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie przyjęło około setkę nowych zwierząt. To nie jest odosobniony przypadek, w schroniskach rozlokowanych na terenie całego kraju sytuacja jest równie dramatyczna. Nie sposób doliczyć się ile dokładnie ukraińskich zwierząt znalazło schronienie w Polsce.

Pracownicy i wolontariusze udzielający się w przytuliskach muszą jednocześnie przyjmować psich i kocich uchodźców z Ukrainy, zapewnić im niezbędne szczepienia przeciwko wściekliźnie i zabiegi medyczne oraz szukać właścicieli dla dotychczasowych podopiecznych.

Schroniskowe boksy zaczynają pękać w szwach, dlatego tak bardzo zależy im na znalezieniu stałych i tymczasowych domów dla bezpańskich pupili.

Słoń

Słoń prosi o zaśpiewanie kołysanki. Wystarczyło kilka słów, by słodko zasnął

CZYTAJ DALEJ

Przedstawiciele organizacji ratujących zwierzęta oraz pracownicy schronisk pilnie apelują o przygarnianie czworonogów z polskich schronisk. Adopcja psa czy kota pozwoli na zorganizowanie warunków dla zwierząt z terenu objętego wojną.

Chociaż każdy podopieczny zasługuje na własny kąt, pierwszeństwo mają zwierzęta, które przebywały w schroniskach jeszcze przed rozpoczęciem wojny. Wynika to z konieczności umieszczenia psów i kotów z Ukrainy w izolacji i poddaniu 14-dniowej kwarantannie.

Adopcja jest najlepszym rozwiązaniem i dla zwierząt i dla samego schroniska. Dzięki zapewnieniu im bezpieczeństwa pod własnym dachem zwierzęta zyskują kochającą rodzinę a schronisko miejsce na kolejne porzucone stworzenie. Na kochających właścicieli czeka wiele wspaniałych stworzeń, dlatego redakcja naszego serwisu również przyłącza się do apelu.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

7 najpiękniejszych ras psów, które wyginęły. Tych czworonogów już nie zobaczysz

Slajd 1 z 7

ALPINE SPANIEL

Spaniel alpejski to wymarła rasa psów wykorzystanych niegdyś w ratownictwie górskim. Charakteryzowała je gruba, kręcona sierść, która doskonale sprawdzała się w czasie mrozów. Zważywszy na trudne warunki życiowe w Alpach oraz serię wypadków zagrożenie wyginięciem tej rasy zostało opisane po raz pierwszy w latach 30. XIX wieku. Przed 1847 rokiem żył już tylko jeden Alpine Spaniel. Jednym z najbardziej znanych okazów jest Barry - pies, który miał ocalić kilkudziesięciu wędrowców, którzy zbłądzili w górach w czasie lawiny. Alpine spaniele są uznawane za poprzedników współczesnych Bernardynów i Clumber Spanieli.

Jak dobrze znasz królestwo zwierząt? SPRAWDŹ!

Pytanie 1 z 9

Jaki gatunek małpy jest najbliższy człowiekowi?

Źródło: KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie, Kynolodzy Ukrainie

Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Co się stało z Bubbles, szympansem Michaela Jacksona?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Zagrożenie wścieklizną objęło całą Warszawę. Wprowadzono restrykcje

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Białe gołębie na ślubie: romantyczny zwyczaj czy okrutna praktyka?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Komunikat specjalny ws. zwierząt. Leśnicy apelują o ostrożność

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Zajączek wielkanocny - kiedy przychodzi z prezentami i co symbolizuje?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Dirofilarioza nowym zagrożeniem w Polsce. Jak chronić zwierzęta?

Czytaj więcej >