Swiatzwierzat.pl
Owczarek

youtube/CBS Boston

Owczarek sprowadził pomoc do rannego w wypadku opiekuna. „To mój anioł stróż”

29 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Funkcjonariusze Lebanon Police Department zobaczyli samotnie wędrującego psa środku nocy. Kiedy zaczęli za nim podążać wzdłuż autostrady, zrozumieli, że czworonóg próbuje ich gdzieś zaprowadzić. Nagle ich oczom ukazał się przerażający widok.

W poniedziałkową noc, 3 stycznia 2022 roku na drodze stanowej w New Hampshire doszło do wypadku drogowego. Samochód prowadzony przez Cama Laundry'ego wpadł w poślizg na oblodzonej drodze, dachował i wylądował w rowie.

Owczarek sprowadził pomoc dla rannego pana

Podczas, gdy dwóch mężczyzn leżało nieprzytomnych w mroźną noc, w pobliżu nie było nikogo. Prawie nikogo - jedyną żywą duszą w okolicy był owczarek shiloh imieniem Tinsley.

Tinsley

W chwili wypadku poza kierowcą i pasażerem w samochodzie przebywała też suczka, której udało się wyjść z niego cało. Co zaskakujące, zamiast czuwać przy ciele swojego właściciela, pies ruszył autostradą w kierunku najbliższego miasta, by sprowadzić pomoc.

Tinsley dotarła do miejscowości oddalonej o kilka mil i po drodze został zauważony przez policjantów na nocnej służbie. Funkcjonariusze podejrzewali, że zwierzę się zgubiło, dlatego próbowali je złapać. Podążając jego śladem, dotarli wreszcie do miejsca, w którym samochód odbił się od barierki. Wtem ich oczom ukazał się roztrzaskany pick-up i dwóch rannych mężczyzn.

- Szybko dla wszystkich stało się jasne, że celem Tinsley było doprowadzenie oficerów policji na miejsce wypadku i do rannych pasażerów – napisali na Facebooku przedstawiciele policji stanowej New Hampshire.

kot

Rodzina znajduje list z prośbą od byłych właścicieli domu. Chodziło o pomoc dla mruczka

CZYTAJ DALEJ

Suczka uratowała życie dwóch mężczyzn, "Prawdziwa Lassie"

W trakcie wypadku kierowca i pasażer doznali poważnych obrażeń. Znaleźli się poza samochodem i byli w stanie zaawansowanej hipotermii. Na szczęście dzięki bohaterskiemu zachowaniu Tinsley ratownicy w porę udzielili im pomocy i uratowali im życie.

Cam Laundry ze wzruszeniem przyznał, że jest bardzo dumny z reakcji swojego psa. Jednocześnie zauważył, że wcale nie był zaskoczonym tym, że pomógł mu w potrzebie.

- Ona nigdy mnie nie opuszcza - powiedział w wywiadzie dla WMUR i nazwał suczkę swoją opiekunką i małym aniołem stróżem.

Kapitan Jack Hedges ze Straży Pożarnej w Hartford dodał, że Tinsley czuwała przy swoim opiekunie również wtedy, gdy ratownicy udzielali mu pomocy medycznej. Brała również aktywny udział w procesie rekonwalescencji.

31-letniemu właścicielowi owczarka zarzucono prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. W sprawie prowadzone jest postępowanie

.

Przedstawiona historia jest niezbitym dowodem na to, że pies to faktycznie najlepszy przyjaciel człowieka. Dzięki dzielnej Tinsley, wszyscy przeżyli wypadek i otrzymali pomoc, nim było za późno.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

7 najpiękniejszych ras psów, które wyginęły. Tych czworonogów już nie zobaczysz

Na pytanie, ile jest ras psów nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Międzynarodowa Federacja Kynologiczna szacuje, iż obecnie można wyróżnić około 350 odrębnych ras, jednak niektóre z nich już nie istnieją. Jak wyglądały i dlaczego zniknęły? Przedstawiamy 7 wymarłych ras psów, które powinieneś znać.

Zobacz galerię >

SPRAWDŹ, jak dobrze znasz rasy psów

Pytanie 1 z 8

Jaka rasa zyskała miano największej na świecie?

Źródło: CBS Boston

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >