Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Ogromna odwaga na nagraniu. Golden retriever przegonił dzikie zwierzę
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 23.08.2021 02:00

Ogromna odwaga na nagraniu. Golden retriever przegonił dzikie zwierzę

Nagranie z monitoringu
facebook/viralhog

Golden retriever stanął w obronie swojego terytorium, nie dopuszczając, by niedźwiedź grizzly zbliżył się do domu jego właścicieli. Pomimo oczywistej różnicy w sile, pupil wcale nie uciekł z podkulonym ogonem. Niesamowite zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu.

Jak wynika z podpisu pod popularnym filmem na platformie Youtube, do zdarzenie doszło w miejscowości Sitka, mieszczącej się na terenie amerykańskiego stanu Alaska. Warto zaznaczyć, że rejon ten jest zaliczany do najczęstszych miejsc występowania niedźwiedzi grizzly.

Niedźwiedź grizzly tuż pod oknami

W połowie sierpnia jeden z przedstawicieli powyższego gatunku udał się na przechadzkę. Spacerując pod osłoną nocy, trafił na jedną z posesji mieszkalnych. Jak się wkrótce okazało, była ona strzeżona przez 11-letniego psa rasy golden retriever.

Nagranie pochodzące z kamery monitoringu przedstawia moment, w którym czujny psiak budzi się i bacznie wpatruje w otaczającą go ciemność. Wystarczyła chwila, by oba zwierzaki stanęły ze sobą oko w oko.

Początkowo biszkoptowy czworonóg zaczął głośno szczekać, chcąc zwrócić uwagę swoich opiekunów. Chociaż w jego ruchach widoczna jest niepewność i strach, pupil nie opuścił swojego posterunku i jedynie odrobinę się wycofał.

W tym samym czasie niedźwiedź rozglądał się po podwórku, aż wreszcie zdecydował się zbliżyć do udomowionego zwierzęcia. Wymiana spojrzeń pomiędzy przedstawicielami różnych gatunków trwała zaledwie kilka sekund, podczas których wyczuwalne jest napięcie. Nasuwa się jedno pytanie - czy mieszkaniec lasu szykuje się do ataku?

Kto powiedział, że golden retriever nie jest odważny?

Całe szczęście niebezpieczna sytuacja zakończyła się dla psiaka szczęśliwie i bez obrażeń. Golden retriever zawarczał ostrzegawczo, komunikując niedźwiedziowi, by się wycofał. Gdy to nie przyniosło oczekiwanego efektu, zaczął wyć na całe gardło i szczerzyć kły.

Nieco wystraszony i zdezorientowany grizzly w końcu zrozumiał, że nie ma tu czego szukać. Po niespełna minucie kieruje się w stronę podjazdu i wraca, skąd przyszedł.

Dopiero wówczas zaspani domownicy otwierają drzwi, aby zorientować się, co aż tak zdenerwowało ich czworonożnego członka rodziny. Gdyby nie nagranie z monitoringu, prawdopodobnie nigdy nie uwierzyliby, do czego zdolny jest ich zwierzak.

Film dowodzi, że golden retrievery są niezwykle łagodnymi, a zarazem odważnymi stworzeniami, które nie cofną się przed niczym, by bronić swoich bliskich. Mamy nadzieję, że nieproszony gość zapamięta na długo, by nigdy więcej nie zadzierać z czworonożnym strażnikiem posesji.

Zobacz wideo:

Źródło: youtube/viralhog

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami