Swiatzwierzat.pl
Relacja z marszu

fot. Weronika Dadok

Obrońcy zwierząt wyszli na ulice Warszawy. „Fakt, że różnią nas ciała nie znaczy że różnie odczuwamy"

4 Września 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Obrońcy praw braci mniejszych tłumnie ruszyli na tegoroczny Marsz Wyzwolenia Zwierząt. Inicjatywa środowisk prozwierzęcych rozpoczęła się w samo południe. Uczestnicy przemarszu wzywają do solidarnej walki w obronie praw wszystkich czujących stworzeń, które są wykorzystywane, katowane i zabijane na masową skalę.

Stało się. Centrum stolicy zostało całkowicie zablokowane przez tłumy protestujących. Dziś Warszawa doświadczy gniewu obrońców zwierząt, którzy nie godzą się na ich niesprawiedliwe traktowanie i eksploatowanie.

"Czego chcemy? Wyzwolenia wszystkich zwierząt!"

Płaczu i krzyku zwierząt zamkniętych w ubojniach, farmach i hodowlach nie chce słyszeć nikt, dlatego dziś tłumy przemierzające Warszawą staną się głosem wszystkich ofiar ludzkiej próżności i chciwości.

Uczestnicy Marszu Wyzwolenia Zwierząt wyrażają stanowczy sprzeciw wykorzystywaniu i zabijaniu do celów odżywczych, rozrywkowych, naukowych czy odzieżowych. Jak apelują pomysłodawcy manifestacji, najważniejszym celem wspólnej inicjatywy jest edukacja i uświadomienie ludzi, że 3. dekadzie XXI wieku można żyć bez wykorzystywania zwierząt.

- Gatunek ludzki swoją antropocentryczną i dominującą postawą nad istotami nie-ludzkimi przyczynia się do ich cierpienia i śmierci - wyjaśniają organizatorzy tegorocznego Marszu Wyzwolenia Zwierząt na mediach społecznościowych. - Chcemy pokazać naszą solidarność ze zwierzętami i upomnieć się o szacunek i sprawiedliwość dla nich.

Organizatorami Marszu Wyzwolenia Zwierząt 2021 są:

  • Polska dla Zwierząt

  • Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!

  • Green Rev Institute

  • V-Gun dla Zwierząt

  • ivegan.pl

  • Stowarzyszenie Przyjaciele Kubusia

  • Weganie z Polski

4 września bieżącego roku o godzinie 12 tłumy protestujących ruszyły przed Pałacem Kultury i Nauki w centrum Warszawy. Stamtąd kierują się w stronę ronda Dmowskiego, potem Alejami Jerozolimskimi do ronda de Gaule'a i następnie znów na rondo Dmowskiego, dalej Marszałkowską do Senatorskiej i na Plac Zamkowy pod kolumnę Zygmunta.

Całość wydarzenia jest planowana na około trzy godziny. Szczegóły oraz ewentualne zmiany trasy marszu są na bieżąco publikowane na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku. Zachęcamy do śledzenia i przyłączenia się do marszu!

- Fakt, że różnią nas ciała, nie znaczy, że różnie odczuwamy. Powiedz 'nie' gatunkowej niesprawiedliwości i dołącz do nas! - apelują organizatorzy.

Źródło: vege.com.pl, tokfm.pl, materiały własne

Zobacz zdjęcia:

null

null
null
null
null

fot. Weronika Dadok

Sprawdź swoją wiedzę o psach!

Pytanie 1 z 9

W jaki sposób pies widzi kolory?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Aktualności

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa. Czytelnicy Świata Zwierząt wyznają, za co kochają psy

Czytaj więcej >
Lekarz

Aktualności

Lekarze weterynarii ujawnili szokującą prawdę o swoim zawodzie. Co piąty z nich miewa myśli samobójcze

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie fala przemocy wobec kotów. Nawet domowe pupile nie są bezpieczne

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >

Aktualności

Nie tylko ludzie cierpią na skutek powodzi. Nagrano niezwykłą akcję ratunkową psa

Czytaj więcej >