Swiatzwierzat.pl

Straż Miejska Kraków

Niezwykły spacerowicz w centrum miasta. "Panie bobrze, pan odpowie, po co chodzić po Krakowie?!"

11 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Na spacer w poniedziałkowy poranek wybrał się niezwykły gość. Po ulicy Krakowskiej w Krakowie dreptał... bóbr. Straż Miejska przechwyciła zwierzę i na pamiątkę interwencji opublikowali rymowankę w mediach społecznościowych.

Spacer to doskonały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu, który ma iście zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Zwolennicy porannych przechadzek mogą jednak natknąć się swojej drodze na zdumiewających wędrowników. Nie chodzi nam jednak o imprezowiczów wracających z nocnych dyskotek, lecz zwierzęcych budowniczych tam.

Strażnicy miejscy odłowili bobra w centrum miasta

W poniedziałek około godziny 6 rano strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie w sprawie sympatycznego bobra spacerującego w pobliżu centrum Krakowa. Niezwłocznie udali się we wskazane miejsce wraz ze specjalnym transporterem.

Futrzasty mąciwoda został zabezpieczony i sfotografowany, a następnie przekazany pod opiekę pogotowia do spraw dzikich zwierząt. Jeśli nic mu nie dolega, wkrótce zostanie wypuszczony na wolność.

Trudno stwierdzić, co bóbr mógł robić tak daleko od swojego naturalnego siedliska, jednak wszystko wskazuje na to, że jego obecność wyzwoliła w funkcjonariuszach niewyczerpane pokłady kreatywności i literackiej weny:

- Panie Bobrze! Pan odpowie, po co chodzić po Krakowie?! Tupać, łazić, hałasować, zamiast żerdzie ,,konsumować”! Pan się zastanowi jeszcze raz. Czy nie lepiej było w las?! - skomentowali krakowscy strażnicy miejscy.

Romantyczny drwal na spacerze w Krakowie

Nie minęło dużo czasu, zanim internauci również popuścili wodze fantazji. Jeden z komentujących zaprezentował własne talenty do rymowania, zamieszczając krótki wiersz. Oto odpowiedź w wykonaniu pana Michała:

Rym o bobrach

A czy Wy umiecie rymować na zawołanie? Podzielcie się własnymi pomysłami w komentarzach!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami!

Źródło: Straż Miejska Kraków

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta? Zaskakujące stanowisko PETA
Czytaj więcej >

Pozostałe

Holandia chce zakazać designerskich ras psów i kotów. Na "czarnej liście" najpopularniejsze pupile
Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaki jesteś w miłości? Wszystko zależy od tego, czy najpierw zauważysz ptaki, czy konia
Czytaj więcej >

Pozostałe

Rolnik nie wierzył, że zniosła to kura. Na widok jajka z ogonem w sieci zapanował szał
Czytaj więcej >

Pozostałe

Pożar w stadninie koni Huculski Raj. Prawie wszystkie zwierzęta zginęły, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >

Pozostałe

Japończyk spełnił marzenie swojego życia. Wydał krocie, żeby zamienić się w wilka
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]l

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]