Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Niezwykły spacerowicz w centrum miasta. "Panie bobrze, pan odpowie, po co chodzić po Krakowie?!"
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 11.04.2022 12:12

Niezwykły spacerowicz w centrum miasta. "Panie bobrze, pan odpowie, po co chodzić po Krakowie?!"

Bóbr
Straż Miejska Kraków

Na spacer w poniedziałkowy poranek wybrał się niezwykły gość. Po ulicy Krakowskiej w Krakowie dreptał... bóbr. Straż Miejska przechwyciła zwierzę i na pamiątkę interwencji opublikowali rymowankę w mediach społecznościowych.

Spacer to doskonały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu, który ma iście zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Zwolennicy porannych przechadzek mogą jednak natknąć się swojej drodze na zdumiewających wędrowników. Nie chodzi nam jednak o imprezowiczów wracających z nocnych dyskotek, lecz zwierzęcych budowniczych tam.

Strażnicy miejscy odłowili bobra w centrum miasta

W poniedziałek około godziny 6 rano strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie w sprawie sympatycznego bobra spacerującego w pobliżu centrum Krakowa. Niezwłocznie udali się we wskazane miejsce wraz ze specjalnym transporterem.

Futrzasty mąciwoda został zabezpieczony i sfotografowany, a następnie przekazany pod opiekę pogotowia do spraw dzikich zwierząt. Jeśli nic mu nie dolega, wkrótce zostanie wypuszczony na wolność.

Trudno stwierdzić, co bóbr mógł robić tak daleko od swojego naturalnego siedliska, jednak wszystko wskazuje na to, że jego obecność wyzwoliła w funkcjonariuszach niewyczerpane pokłady kreatywności i literackiej weny:

- Panie Bobrze! Pan odpowie, po co chodzić po Krakowie?! Tupać, łazić, hałasować, zamiast żerdzie ,,konsumować”! Pan się zastanowi jeszcze raz. Czy nie lepiej było w las?! - skomentowali krakowscy strażnicy miejscy.

Romantyczny drwal na spacerze w Krakowie

Nie minęło dużo czasu, zanim internauci również popuścili wodze fantazji. Jeden z komentujących zaprezentował własne talenty do rymowania, zamieszczając krótki wiersz. Oto odpowiedź w wykonaniu pana Michała:

Rym o bobrach

A czy Wy umiecie rymować na zawołanie? Podzielcie się własnymi pomysłami w komentarzach!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: Straż Miejska Kraków