Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Niezwykłe zachowanie żubrów. Leśnicy udostępnili nagranie: "Taniec radości"
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 16.08.2022 17:59

Niezwykłe zachowanie żubrów. Leśnicy udostępnili nagranie: "Taniec radości"

Żubry
fot. facebook.com/watch/LasyPanstwowe/

Lasy Państwowe opublikowały na swoim profilu wyjątkowe nagranie z udziałem grupy żubrów. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że zwierzęta odprawiają w lesie coś na wzór rytuału lub tańca. Prawda jest jednak znacznie ciekawsza.

Leśnicy wyjaśnili swoim obserwatorom, dlaczego żubry biegają w kółko. Jak się okazało, zachowanie to nie jest przypadkowe i ma bardzo ważne wytłumaczenie. "Bardzo mądre" - komentowali użytkownicy.

Żubry w Polsce

Na koniec 2020 roku w Polsce zanotowano zaledwie 2316 żubrów. Gatunek ten jest objęty ochroną i traktuje się go z niezwykłym szacunkiem w polskich lasach. Żubry głównie można spotkać na terenie zachodniej Polski, w Bieszczadach, Puszczy Augustowskiej, Knyszyńskiej Białowieskiej i Boreckiej.

Zachowanie żubrów potrafi być naprawdę fascynujące. Na nagraniu udostępnionym przez Lasy Państwowe widzimy, jak stado tych zwierząt biega w kółko.

- Bawoli taniec? Można by tak pomyśle, gdyby na filmiku były bawoły, a nie żubry. To, co wygląda jak jakiś rytuał, w rzeczywistości jest jedynie ochroną młodych osobników, które znajdują się w środku tego zgromadzenia. Młode są chronione przed wilkami czyhającymi w zaroślach - tłumaczą leśnicy.

Niesamowite nagranie z udziałem żubrów

Wiele osób mogło nie mieć pojęcia o wyjątkowych zwyczajach żubrów. Internauci nie kryli swojego zachwytu i zdziwienia pod opublikowanym wideo. Docenili inteligencję potężnych zwierząt.

- Taniec radości z nowego pokolenia. A zarazem ochrona potomstwa super widok - Bardzo mądre

- Stąd te tajemnicze kręgi w zbożu.... - Niesamowite! - czytamy.

Czy byliście świadomi, że żubry w taki sposób chronią młode? Wideo możecie zobaczyć poniżej:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: turystyka.wp.pl

Tagi: Żubr