Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Para z Francji zgubiła psa na zagranicznym urlopie. Trudno uwierzyć, co zrobił dzielny zwierzak
Emil Hoff
Emil Hoff 29.08.2021 02:00

Para z Francji zgubiła psa na zagranicznym urlopie. Trudno uwierzyć, co zrobił dzielny zwierzak

BeFunky-collage - 2021-08-29T125511.936
Twitter.com @MediavenirGN

Dwuletni terrier Pablo trafił na pierwsze strony gazet dzięki swemu niezwykłemu wyczynowi. Gdy nagle znalazł się w kłopotach, zdobył się na coś niesamowitego.

Pablo to pupil francuskiej pary, która postanowiła spędzić tegoroczny urlop we Włoszech. Starsi państwo są bardzo przywiązani do swojego psa i nie myśleli zostawiać go w domu na czas wyjazdu. Pablo wyruszał na południe wraz z nimi.

Piesek zniknął jak kamfora

Niestety, piesek okazał się dość niesforny, a może to alpejskie powietrze go oszołomiło? Dość, że pewnego dnia zniknął i nigdzie nie dało się go znaleźć.

Właściciele pieska byli zrozpaczeni. Rozpoczęli akcję poszukiwawczą i zaangażowali do niej spotkanych w czasie wycieczki Włochów. Postanowili pozostać kilka dni dłużej w Alpach Sabaudzkich, byle tylko znaleźć ukochanego Pabla.

Kiedy już wydawało się, że wszystko stracone i piesek na dobre zgubił się w górach, jego właścicielka dostała niezwykłą wiadomość.

Zdjęcie zwaliło ich z nóg

Gdy otworzyła zdjęcie na telefonie, nie mogła uwierzyć własnym oczom!

Zdjęcie przesłał jeden z francuskich sąsiadów pary, której uciekł Pablo. Ukazywało podjazd do ich domu, a na podjeździe... zaginionego terriera!

Właściciele pieska wprost nie mogli uwierzyć! Pablo wymknął im się w Alpach Sabaudzkich, a po paru dniach odnalazł pod ich własnymi drzwiami, w domu oddalonym o 380 km!

Najwyraźniej dzielny piesek uznał, że skoro nie może znaleźć swoich opiekunów na obcym terenie, to nie pozostaje mu nic innego, jak wrócić tam, gdzie na pewno ich spotka - do domu we Francji. Zwierzak pokonał ponad 380 km i dotarł do celu cały i zdrowy.

Kto miał terriera, ten wie, że te nieduże i często pociesznie wyglądające pieski mają w sobie wielkie serca i żelazną odwagę. Terriery nie boją się niebezpieczeństw i śmiało stawiają czoła przeciwnościom. Dawniej wykorzystywano je na polowaniach, do płoszenia zwierzyny. Być może krew dawnych myśliwych odezwała się w Pablu i pozwoliła mu wytropić drogę do domu.

Zobaczcie zdjęcie dzielnego pieska:

Źródło: Twitter.com @MediavenirGN

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!