Swiatzwierzat.pl
youtube

youtube/pawmeow

Niewielki kundelek podszedł do obcych ludzi. Miał tylko jedną prośbę

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Maleńki kundelek podszedł do pary, która stała przed sklepem spożywczym. Nie bał się obcych ludzi, a wręcz przeciwnie próbował się z nimi zaprzyjaźnić. Zwierzak merdał ogonkiem, cieszył się, kiedy ktoś zwrócił na niego uwagę. W pewnym momencie pies spojrzał się błagalnym wzrokiem na ludzi, prosząc ich o jedno.

Już na pierwszy rzut oka widać było, że pies nie ma rodziny. Bezpański zwierzak wyczuł dobre serca Stoyana i Dessy i postanowił poprosić ich o pomoc.

Ogromna prośba

Para zostawiła zwierzakowi pod sklepem trochę kiełbasek, jednak kiedy zaczęła się oddalać, pies poszedł za nimi. Stoyan i Dessy próbowali odgonić czworonoga, ale ten nie zamierzał odpuścić. Cały czas patrzył się na nich błagalnym wzrokiem.

- To było jak: proszę zabierz mnie do domu - mówi para dla Paw Meow.

Stoyan i Dessy nie mogli już dłużej próbować odganiać zwierzaka. Zdecydowali się zabrać go do domu, pomóc biedakowi w potrzebie.

Narzędzie zbrodni

Lubelskie: 50-latek rzucił siekierą w psa sąsiadki, a potem go dobił. "Żeby się nie męczył"

CZYTAJ DALEJ

Dom tymczasowy

Psiak otrzymał u nich schronienie. Został nakarmiony, wykąpany, puszczony do innych zwierzaków. Okazało się, że Stoyan i Dessy z Bułgarii już wcześniej pomagali zwierzętom. Ponieważ nie robili tego profesjonalnie, nie chcieli kolejnego psiaka, jednak trudno jest odmówić patrząc w takie oczy.

- Nie jesteśmy organizacją ani schroniskiem, tylko zwykłą parą z wielkimi marzeniami. Wszystko, co kupujemy dla obcych zwierząt pochodzi z naszych prywatnych kieszeni albo z pieniędzy z filmików, które umieszczamy w sieci (dotacje, subskrypcje) - pisze para w mediach społecznościowych.

Dessy i Stoyan mają cztery koty, wszystkie zostały adoptowane z ulicy. Teraz do ich gromadki dołączył pies. Nie wiadomo, czy zostanie z nimi na stałe czy para poszuka dla niego nowego domku.

- Naszym marzeniem jest zbudowanie schroniska, gdzie moglibyśmy opiekować się kotami - dodają.

Cieszymy się, że psiak znalazł schronienie, nawet jeśli to byłoby tylko tymczasowe. Dessy i Stoyan zachowali się wspaniale. Pamiętajcie, aby nie być obojętnym na krzywdę zwierząt.

Zobacz wideo:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >