Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > Nieśmiały nosorożec wreszcie pokazał się na wybiegu. Opiekunowie ZOO pękają z dumy
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 19.08.2022 17:50

Nieśmiały nosorożec wreszcie pokazał się na wybiegu. Opiekunowie ZOO pękają z dumy

zoo
fot. Koroniec - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35968084

15 sierpnia był wyjątkowym dniem w życiu "małego" nosorożca o imieniu Joe. Zwierzę od dłuższego czasu bało się wyjść na wybieg i kryło się przed ciekawskimi spojrzeniami ludzi. W końcu jednak postanowiło przełamać swój lęk.

Nosorożce to rzadkie i wciąż zagrożone wyginięciem zwierzęta. Chociaż dzięki ochronie ich populacja się zwiększyła, to nadal czyha na nie mnóstwo zagrożeń. Na żywo Polacy mogą zobaczyć przedstawicieli tego gatunku m.in. w poznańskim ZOO.

Nieśmiały nosorożec wyszedł na wybieg

- Dzielny nosorożec Joe ćwiczy wychodzenie na wybieg - pochwalili się przedstawiciele ZOO na Facebooku.

Już od dłuższego czasu opiekunowie próbowali przekonać zwierzę do wyjścia na wybieg. W końcu nosorożec przełamał się i postawił swoje pierwsze kroki na świeżym powietrzu. Pracownicy ZOO cały czas mieli go na oku i traktowali go z jak największą troską. Dodali również, że na sąsiednim wybiegu mieszka kolega z tego samego gatunku. W pewnym momencie znajdzie się dla niego również przyjaciółka, jednak na razie "maluch" nie osiągnął odpowiedniej dojrzałości. - Na kojarzenie z samicami są jeszcze trochę za młodzi, samce mają po 6 lat, dojrzałość osiągają w wieku 8 lat -tłumaczy ZOO.

Żyrafa czeka na swoje pierwsze wyjście

Poznańskie ZOO od niedawna może również pochwalić się nowym mieszkańcem o imieniu Tacari. Jest to piękna żyrafa, która pojawiła się w ogrodzie zoologicznym kilka miesięcy temu. Mimo to nadal wzbrania się przed wyjściem na wybieg.

- Dziewczyny bardzo się o niego troszczą, przychodzą do niego w stajni i zachęcają go do wspólnego wyjścia, całym stadem. Tacari robi postępy, już jest coraz bliżej wyjścia, przygląda się koleżankom na wybiegu, ale jeszcze się waha - dowiadujemy się na stronie ZOO

Mamy nadzieję, że zwierzęta niedługo w pełni zadomowią się w Poznaniu, a wyjścia na wybieg staną się dla nich komfortowe. Póki co nowych mieszkańców ZOO można zobaczyć na poniższych fotografiach:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi: ZOO