Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Niedźwiedź zaatakował wspinacza w górach. Mrożące krew w żyłach wideo trafiło do sieci
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 19.10.2022 11:56

Niedźwiedź zaatakował wspinacza w górach. Mrożące krew w żyłach wideo trafiło do sieci

niedzwiedz
youtube/Bear attacks climber - 登山者と熊

Youtuber specjalizujący się we wspinaczkach górskich nagrał, jak podczas przeprawy w Japonii zaatakował go niedźwiedź. Mężczyzna musiał walczyć o swoje życie. Materiał wideo z kamerki umieszczonej na kasku zamieszczono w sieci. Trzeba przyznać, że taki widok mrozi krew w żyłach.

Spotkanie wspinacza górskiego i niedźwiedzia zostało zarejestrowane na filmie, a następnie udostępnione w sieci, gdzie szybko stało się hitem Internetu. Kiedy człowiek oraz drapieżnik stanęli oko w oko, doszło między nimi do walki. Nie da się ukryć, że ta sytuacja mogła poważnie zagrozić zdrowiu, a nawet życiu autora nagrania.

Niedźwiedź zaatakował wspinacza

Spotkanie wspinacza górskiego i niedźwiedzia miało miejsce 1 października w Parku Narodowym Fudżi-Hakone-Izu, mieszczącym się na terenie prefektur: Yamanashi, Shizuoka, Kanagawa i aglomeracji tokijskiej. W jego skład wchodzi m.in. góra Fudżi, czyli czynny wulkan uważany od wieków za jedno z najświętszych miejsc w Japonii.

Mężczyzna znajdował się na ścieżce prowadzącej na górę Futago, gdzie nagrywał materiał na swój kanał na platformie Youtube, na którym pokazywał, jak pokonuje całą trasę. Mimo, że do wędrówki był bardzo dobrze przygotowany, takiego obrotu spraw na pewno się nie spodziewał.

Podczas pokonywania trasy youtuber zorientował się, że nie jest na niej zupełnie sam. W pewnej chwili dzikie zwierzę pojawiło się tuż przed jego twarzą. Z impetem skoczyło na niego, lecz na szczęście dzięki temu, że mocno trzymał się skalnej półki, udało mu się usunąć w bok i nie spaść w przepaść. Kamerka GoPro ukazuje moment, w którym wspinacz bronił się, spychając zwierzę ze skały.

niedzwiedz

Walka youtubera z niedźwiedziem w górach

Kiedy tylko do mężczyzny dotarło, co właśnie miało miejsce, natychmiast zaczął się bronić przed napastnikiem. Po górach rozległ się jego głośny krzyk. Zwierzę zachowywało się w stosunku do niego bardzo agresywnie. Niewykluczone, że była to reakcja obronna, gdyż w pobliży mógł przebywał jego potomek.

Krzyk youtubera nie był wystarczająco głośny, aby odgonić niedźwiedzia. Po chwili zaczął kopać i uderzać rękami, aby odgonić go od siebie. To musiało być bardzo trudne, ponieważ w tym samym czasie usiłował zapanować nad równowagą, aby uniknąć spadku z wysokości. Ostatecznie zwierzę oddaliło się ze swoim młodym, a człowiek wyszedł z całej sytuacji bez większych obrażeń.

niedzwiedz

Zwierzę z nagrania mogło być przedstawicielem podgatunku niedźwiedzia czarnego azjatyckiego. Jego pełna nazwa to japoński niedźwiedź czarny. Występuje na wyspach Honsiu, Shikoku i Kiusiu. Ich populacja jest zagrożona wyginięciem, gdyż skóry i części ciała tego gatunku są bardzo wartościowe na czarnym rynku.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: podroze.gazeta.pl