Swiatzwierzat.pl
niedzwiedz

youtube/Bear attacks climber - 登山者と熊

Niedźwiedź zaatakował wspinacza w górach. Mrożące krew w żyłach wideo trafiło do sieci

19 Października 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Youtuber specjalizujący się we wspinaczkach górskich nagrał, jak podczas przeprawy w Japonii zaatakował go niedźwiedź. Mężczyzna musiał walczyć o swoje życie. Materiał wideo z kamerki umieszczonej na kasku zamieszczono w sieci. Trzeba przyznać, że taki widok mrozi krew w żyłach.

Spotkanie wspinacza górskiego i niedźwiedzia zostało zarejestrowane na filmie, a następnie udostępnione w sieci, gdzie szybko stało się hitem Internetu. Kiedy człowiek oraz drapieżnik stanęli oko w oko, doszło między nimi do walki. Nie da się ukryć, że ta sytuacja mogła poważnie zagrozić zdrowiu, a nawet życiu autora nagrania.

Niedźwiedź zaatakował wspinacza

Spotkanie wspinacza górskiego i niedźwiedzia miało miejsce 1 października w Parku Narodowym Fudżi-Hakone-Izu, mieszczącym się na terenie prefektur: Yamanashi, Shizuoka, Kanagawa i aglomeracji tokijskiej. W jego skład wchodzi m.in. góra Fudżi, czyli czynny wulkan uważany od wieków za jedno z najświętszych miejsc w Japonii.

Mężczyzna znajdował się na ścieżce prowadzącej na górę Futago, gdzie nagrywał materiał na swój kanał na platformie Youtube, na którym pokazywał, jak pokonuje całą trasę. Mimo, że do wędrówki był bardzo dobrze przygotowany, takiego obrotu spraw na pewno się nie spodziewał.

Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama

Podczas pokonywania trasy youtuber zorientował się, że nie jest na niej zupełnie sam. W pewnej chwili dzikie zwierzę pojawiło się tuż przed jego twarzą. Z impetem skoczyło na niego, lecz na szczęście dzięki temu, że mocno trzymał się skalnej półki, udało mu się usunąć w bok i nie spaść w przepaść. Kamerka GoPro ukazuje moment, w którym wspinacz bronił się, spychając zwierzę ze skały.

niedzwiedz
1 (1)

Znaleźli starszego labradora śpiącego na zewnątrz. Wybrał to miejsce z bardzo ważnego powodu

CZYTAJ DALEJ

Walka youtubera z niedźwiedziem w górach

Kiedy tylko do mężczyzny dotarło, co właśnie miało miejsce, natychmiast zaczął się bronić przed napastnikiem. Po górach rozległ się jego głośny krzyk. Zwierzę zachowywało się w stosunku do niego bardzo agresywnie. Niewykluczone, że była to reakcja obronna, gdyż w pobliży mógł przebywał jego potomek.

Krzyk youtubera nie był wystarczająco głośny, aby odgonić niedźwiedzia. Po chwili zaczął kopać i uderzać rękami, aby odgonić go od siebie. To musiało być bardzo trudne, ponieważ w tym samym czasie usiłował zapanować nad równowagą, aby uniknąć spadku z wysokości. Ostatecznie zwierzę oddaliło się ze swoim młodym, a człowiek wyszedł z całej sytuacji bez większych obrażeń.

niedzwiedz

Zwierzę z nagrania mogło być przedstawicielem podgatunku niedźwiedzia czarnego azjatyckiego. Jego pełna nazwa to japoński niedźwiedź czarny. Występuje na wyspach Honsiu, Shikoku i Kiusiu. Ich populacja jest zagrożona wyginięciem, gdyż skóry i części ciała tego gatunku są bardzo wartościowe na czarnym rynku.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

TOP 10 najniebezpieczniejszych zwierząt świata. Numer jeden zabija z zimną krwią

Najniebezpieczniejsze zwierzęta świata mogą wyglądać naprawdę niepozornie. Wręcz przeciwnie - mogą być małe, wyglądać uroczo bądź wcale nie uchodzić za drapieżniki. Przedstawiamy 10 najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. (Fot. SGreys, canva.com)

Zobacz galerię >

Jak dobrze pamiętasz imiona zwierzaków z bajek? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10

Truteń, obżartuch i śpioch z "Pszczółki Mai" to...

źródło: podroze.gazeta.pl

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Na belgijskim lotnisku zamarzły trzy niedźwiedzie. Na całym świecie pozostało ich 5-10 tysięcy

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Stwór wynurzył się z wody, trzymając zwłoki 4-latka w szczęce. Paraliżujące sceny w Indonezji, ludzie nie dowierzali

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Niedźwiedzica zawstydziła niejedną influencerkę. Zrobiła sobie 400 selfie

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Chłopiec chciał nakarmić żyrafę. Zwierzę nie zamierzało puścić. Rodzice dostali srogą nauczkę

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Usłyszała skomlenie dobiegające z ogrodu. W krzakach baribal mościł się do snu zimowego

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pijana kobieta weszła na wybieg dla lwa w rosyjskim zoo. Zwierzę podbiegło i chwyciło ją za kończynę

Czytaj więcej >