Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Nie żyje Pebbles, najstarszy pies świata. Gdyby był człowiekiem, miałby blisko 160 lat
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 06.10.2022 17:11

Nie żyje Pebbles, najstarszy pies świata. Gdyby był człowiekiem, miałby blisko 160 lat

david-tomaseti-AaZlf5FgUws-unsplash (1)
instagram/pebbles_since_2000

Dotarła do nas druzgocąca wiadomość. Nie żyje Pebbles, najstarszy pies świata. Smutną informację przekazali właściciele suczki, która cieszyła się dużą popularnością w Internecie. Wiek, którego dożyła, zapisał się w Księdze Rekordów Guinnessa. Niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci swoich opiekunów, a także fanów z całego świata.

Dla właściciela zwierzęcia nie ma nic gorszego, niż pogodzić się z odejściem ukochanego pupila. To strata, która w ich sercach pozostawia ślad na długi czas, zwłaszcza jeśli traktowali go jak prawdziwego członka rodziny. Niestety czas suczki o imieniu Pebbles dobiegł końca. O żałobie po słynnej podopiecznej poinformowano na Instagramie.

Nie żyje najstarszy pies świata

Właściciele suczki Pebbles poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych, że 3 października ich pupilka odeszła. To smutne wieści także dla jej fanów, których na przestrzeni swojego długiego życia zgromadziła naprawdę wielu.

Pebbles to niespełna 2-kilogramowy amerykański toy terrier, który urodził się 28 marca 2000 roku w Karolinie Północnej. Niedługo później znalazł się pod opieką Julie i Bobby’ego Taylors. Ponoć mężczyzna od pierwszych wspólnie spędzonych chwil zakochał się w niej po uszy.

- To była natychmiastowa miłość od momentu, gdy tylko się spotkał - powiedziała Julie.

17 maja 2022 roku, w momencie, gdy Pebbles miała 22 lata i 59 dni, została uznana najstarszym psem świata. Dzięki swojej długowieczności zapisała się na trwałe w Księdze Rekordów Guinnessa. Tytuł najstarszego psa świata wraz z certyfikatem został przekazany rodzinie przez delegację Światowych Rekordów Guinnessa.

Pebbles miałaby blisko 160 lat

Co interesujące, w ostatnim czasie opiekunowie suczki z polecenia weterynarza karmili ją specjalną karmą przeznaczoną dla kotów. Przez ostatnie 10 lat właśnie to danie było jej głównym posiłkiem. Wszystko dlatego, że zawierała ona znacznie więcej białka.

- Lubiła próbować nowych potraw, była rozpieszczana, a przede wszystkim kochana – napisali Julie i Bobby w pożegnalnym poście na Instagramie.

Niestety, nawet zbilansowana dieta nie była w stanie zapobiec temu, co nieuniknione. Suczka zmarła z przyczyn naturalnych pięć miesięcy przed 23. urodzinami. W przeliczeniu na ludzkie życie Pebbles przeżyła aż 154 lata! Podczas szczęśliwego życia, które wiodła u boku ukochanych właścicieli, została mamą aż trzydziestu dwóch szczeniąt w trzech różnych miotach. Zdaniem opiekunów sekretem długowieczności ich podopiecznej była miłość, którą otaczali ją do ostatnich chwil.

- Nigdy nie było nikogo, kto by spotkał Pebbles, i by jej nie kochał. Będzie nam jej bardzo brakowało- zaznaczyli właściciele pieska w komunikacie.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: Instagram/pebbles_since_2000

Tagi: Pies Świat