Swiatzwierzat.pl
Chomik Pan Goxx

twitter/mrgoxx

Nie żyje legendarny Mr Goxx - chomik, który zawstydził inwestorów kryptowalut

28 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Świat obiegła bardzo przykra wiadomość. Gwiazda internetu, której poczynania śledziły tysiące fanów z całego świata, odeszła. Właściciele przekazali informację o śmierci chomika, który osiągnął lepsze wyniki z handlu kryptowalutami niż niejeden inwestor.

Chomik, który przyczynił się do popularyzacji inwestycji w kryptowaluty odszedł w trzecim tygodniu listopada. Niemieccy właściciele pana Goxxa przekazali fanom, że mały handlowiec "zasnął spokojnie w poniedziałek rano".

Nie żyje chomik handlujący kroptowalutami

Pan Goxx, a właściwie Max, był niekwestionowanym ekspertem w swoim fachu. W kwartał zarobił 20 procent na kryptowalutach. Jak wyglądał początek jego kariery?

Udział gryzonia w handlu wirtualnymi walutami rozpoczął się od niewinnego eksperymentu jego właścicieli. Jak wyjawili w wywiadzie z BBC, pewnego razu żartowali, że należący do nich chomik byłby w stanie podejmować mądrzejsze decyzje inwestycyjne niż my, ludzie. Aby to sprawdzić, wzięli się do dzieła.

W klatce podopiecznego urządzili osobiste biuro, które obejmowało ręcznie wykonane mebelki i "monitory". Nie zabrakło oczywiście kołowrotka oraz dwóch tuneli. To właśnie dzięki nim możliwe były wszystkie inwestycje i przekucie sławy w zysk.

Kołowrotek, w którym biegał chomik, został podłączony do sztucznej inteligencji, która w zależności od jego zachowania, umożliwiała gryzoniowi "wybór" konkretnej kryptowaluty. Po zatrzymaniu się na konkretnym polu wybierana była waluta. O tym, czy zostanie ona zakupiona lub sprzedana, decydował spacer w jednym z dwóch tuneli. Za każdym razem, gdy przez nie przechodził, transakcja była sfinalizowana.

Działalność gryzonia można było śledzić na Twitchu oraz Twitterze. Właściciele transmitowali tam nagrania z udziałem ich zwierzątka, aby udowodnić przypadkowość sukcesu w branży walut cyfrowych. Co ważne, przy każdym wpisie zaznaczali, aby nie traktować ich eksperymentu jako porady inwestycyjnej.

Zdjęcie ilustracyjne: pasażerowie w samolocie

Podczas lotu karmiła kota własną piersią? Reakcja załogi była natychmiastowa

CZYTAJ DALEJ

„Dziękujemy, odpoczywaj w pokoju"

Kultowy chomik rozpoczął inwestowanie 12 czerwca 2021 roku, zaś jego ostatnia działalność w sieci datowana jest na 22 listopada. W ciągu pół roku zyskał 18 tysięcy obserwatorów na Twitterze. Nic więc dziwnego, że wieść o śmierci gryzonia poruszyła rzesze internautów.

- Jesteśmy absolutnie przytłoczeni niezliczonymi i wzruszającymi kondolencjami, które otrzymaliśmy we wszystkich kanałach – powiedzieli w rozmowie z BBC właściciele futrzastego tradera.

Pozostaje pytanie - czy na miejsce Pana Goxxa znajdzie się odpowiedni gryzoń ze smykałką do interesów?

Zobacz zdjęcia:

Źródło: biznes.radiozet.pl

Jak dobrze znasz domowe zwierzaki?

Pytanie 1 z 3

Jaka rasa psa jest najpopularniejsza w Polsce?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z namiTagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >