Swiatzwierzat.pl
Miejsce wypadku

screen z programu TVN24

Dziwnów. Samochód osobowy wpadł do kanału portowego. Wśród ofiar dwóch dorosłych, dzieci i pies

1 Marca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Nie żyje 4-osobowa rodzina. Wśród ofiar tragicznego wypadku znalazło się dwoje dzieci oraz pies. Ich ciała wydobyto z samochodu osobowego, który znalazł się w kanale portowym w Dziwnowie (woj. zachodniopomorskie). Jak wynika z relacji naocznych świadków o

Do tragicznego wypadku z udziałem 4-osobowej rodziny i ich psa doszło w niedzielę, 28 lutego po godzinie 12. Kierowca samochodu marki volkswagen wykonał nagły manewr i wjechał prosto do rzeki Dziwnej. Na miejsce natychmiast udały się służby w postaci policji, straży pożarnej, a także pogotowie ratunkowe i płetwonurkowie z Kamienia Pomorskiego. 

Wypadek w Dziwnowie. Nie żyją 4 osoby, zginął także pies

Służby przez długi czas miały problem ze zlokalizowaniem samochodu. Do wody wprowadzono specjalne sonary, żeby łatwiej było go namierzyć. Dopiero po około dwóch godzinach od tragicznego wypadku udało się go odnaleźć. Auto spoczywało na dnie około 10 metrów od brzegu na głębokości siedmiu metrów. Auto zostało wyciągnięte na powierzchnię za pomocą dźwigu. 

– Zalew jest bardzo zamulony, nurkowie mieli duże problemy, żeby zlokalizować pojazd – czytamy słowa Tomasza Kubiaka ze Straży Pożarnej w Szczecinie na portalu TVN24.

Około godziny 14 udało się wydobywać ciała ofiar. Z początku podejrzewano, że w środku samochodu znajdowało się trzech pasażerów. Zachodniopomorska policja ustaliła, że bilans ofiar jest jednak jeszcze większy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Rodzinna tragedia

- Ciała czterech osób, w tym dwojga dzieci, wydobyto z samochodu, który wpadł do wody w Dziwnowie – poinformowała w niedzielę p.o. oficer prasowa KPP w Kamieniu Pomorskim st. post. Katarzyna Jasion. - Była to kobieta, mężczyzna, dwoje dzieci i pies. Czynności prowadzi teraz prokuratura. Będzie też badać przyczyny zdarzenia.

Jak relacjonuje policjantka, kobieta była w wieku 38 lat, mężczyzna - 41 lat, dzieci były w wieku trzech i siedmiu lat. Nie przeżył także znajdujący się w samochodzie pies. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku. Na obecną chwilę trwają ustalanie tożsamości osób, które znajdowały się w samochodzie.

Powody, dla których auto nagle zjechało z drogi nie są znane. Polska Agencja Prasowa informuje, że w sprawie przesłuchano świadków i zabezpieczono monitoring z nabrzeża. Wszczęto również śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania wypadku.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

szczeniak

Aktualności

Dwie osoby odmówiły adopcji szczeniaka, którym wcześniej opiekował się wójt Żelazkowa

Czytaj więcej >
waldemar b.

Aktualności

Były senator PiS Waldemar B. tłumaczy się z przywiązania psa do samochodu. "To absurd”

Czytaj więcej >
pies

Aktualności

Przywiązał psa do pędzącego auta. Były senator PiS Waldemar B. zatrzymany

Czytaj więcej >
zmija

Aktualności

Pilny apel leśników! Na spacerach należy patrzeć pod nogi, jest niebezpiecznie

Czytaj więcej >
pies

Aktualności

Niepokojące wiadomości z Warszawy. Rozpoczął się sezon na kleszcze, są gigantyczne

Czytaj więcej >
Zdjęcie podglądowe  - pies

Aktualności

Nawet 500 zł grzywny za niedopilnowanie psa. Nowe przepisy lada moment wchodzą w życie

Czytaj więcej >