Swiatzwierzat.pl
Krówka

youtube/viralhog

Nie tylko psy i koty kochają pieszczoty. Cielaczek uwielbiający drapanie zachwycił internautów

17 Września 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Hodowcy szkockiego bydła górskiego opublikowali w sieci niezwykłe wideo przedstawiające nowego członka stada. 10-dniowy byczek nazywany Harry zapozował do kamery podczas drapania za uszami i po brodzie. Internauci dosłownie pieją z zachwytu, rozczulając się nad przesłodkim widokiem.

Właściciele farmy w miejscowości Waikato w Nowej Zelandii mają pod opieką 5 przedstawicieli krów highland - rasy należącej do grupy krów brytyjskich małego kalibru. Zwierzęta te charakteryzują się długą sierścią o zróżnicowanym ubarwieniu- najczęściej w różnych odcieniach brązu.

Mała krówka nie odmawia pieszczot

W ostatnim czasie do stada krów dołączył nowo narodzony byczek o imieniu Harry. Opiekunka pokazała film, na którym zaledwie 10-dniowy maluch jest drapany, przytulany i pieszczony we wszystkich ulubionych miejscach.

Na nagraniu widzimy, że młody zwierzak ledwo pojawił się na świecie, a już pokazał, jaki z niego pieszczoch. Dotyk kobiety sprawił, że Harry wystawił język i z rozkoszy zaczął przymykać oczy.

Jesteśmy pewni, że każdy pupil, niezależnie czy kwalifikuje się jako zwierzę domowe czy gospodarskie, z pewnością chciałby znaleźć się na jego miejscu. Toż to prawdziwy raj!

Właściciele farmy poinformowali pod filmem, że kiedy tylko Harry skończy 6 miesięcy, uda się do nowego domu wraz ze swoją siostrą przyrodnią Molly. Oby ich nowi opiekunowie dbali o nich z należytą czułością.

chomik może ugryźć

Jak oswoić chomika, żeby nie gryzł? 5 skutecznych sposobów

CZYTAJ DALEJ

Przytulanie się do krów receptą na stres i depresję

Jak dowodzą liczne badania przeprowadzone przez zooterapeutów, przytulanie kotów i psów ma pozytywny wpływ na samopoczucie ludzi oraz właściwości lecznicze. Jednakże, zdaniem ekspertów z magazynu "Psychology Today" wtulenie się w krowę również jest skuteczną metodą walki z wieloma chorobami.

Osobom zmagającym się depresją, autyzmem, stresem i ADHD zaleca się bliski kontakt ze zwierzętami gospodarskimi. Cow cuddling, czyli przytulanie się do krów, może przynieść relaksację, uzdrowienie, świadomość języka ciała, poprawić asertywność, pomóc w przezwyciężaniu strachu, budować zaufanie, pozwala być zabawnym i uczy stawiania granic. 

A czy Ty widziałeś kiedyś radosną krowę? Jeśli nie, to gwarantujemy, że po obejrzeniu filmu z udziałem Harry'ego będziesz wniebowzięty. Tego widoku po prostu nie możecie przegapić!

Zobacz nagranie:

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/_V0yoII8-Hk" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Źródło: youtube/viralhog, aju.pl

Przetestuj swoją wiedzę o gryzoniach!

Pytanie 1 z 8

Największym gatunkiem chomika jest...?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Drapieżny kot uciekł z hodowli? Nagranie nie pozostawia wątpliwości

Czytaj więcej >
czarne koty

Pozostałe

„Nie rozdzielajcie nas, przyniesiemy podwójne szczęście”

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dziecko włożyło żywą rybę do ust. Internauci: „To wcale nie jest śmieszne"

Czytaj więcej >

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >

Pozostałe

Hiszpańskie władze ograniczają żeglugę łodzi. Winne są agresywne zwierzęta

Czytaj więcej >

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >