Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Nie mógł wybaczyć ojcu i bratu ich zachowania, odegrał się w przebiegły sposób. Zamiast ich wybrał kota
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 20.11.2023 15:57

Nie mógł wybaczyć ojcu i bratu ich zachowania, odegrał się w przebiegły sposób. Zamiast ich wybrał kota

Zamiast ojca i brata wybrał kota
Zamiast ojca i brata wybrał kota, źródło: pixabay/Agatabello

Bywa, że relacje rodzinne nie układają się tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Swoją historią na forum internetowym Reddit podzielił nastolatek. Internautów postanowił zapytać, czy to, w jaki sposób potraktował swojego ojca i brata, było uzasadnione, czy wręcz przeciwnie, powinien mieć wyrzuty sumienia. Jesteśmy przekonani, że obrót spraw w jego opowieści was niejednokrotnie zdziwi.

Jego brat i kot mieli urodziny tego samego dnia

Użytkownik Reddita, który opowiedział swoją historię internautom to 18-latek. Nie ukrywa, że w ostatnim czasie jego kontakty z najbliższymi mocno się skomplikowały. Rodzice rozstali się, ponieważ ojciec zdradził matkę z inną kobietą, z którą ma syna. Choć wcześniej miał nie najgorsze relacje z przyrodnim bratem, te uległy całkowitemu zniszczeniu, gdy przyłapał go ze swoją ówczesną dziewczyną.

Od tamtej pory niechętnie spotyka się z ojcem i bratem. Natomiast z matką i jej częścią rodziny z ochotą spędza czas i świętuje wszystko możliwe okazje.

Ekspertka zdradza 6 ras psów, które nienawidzą być same. Tęsknota za opiekunem może być dla nich śmiertelna

Zamiast pójść na urodziny brata, urządził przyjęcie dla kota

W związku z tym, że przyrodni brat 18-latka i jego kot obchodzą urodziny tego samego dnia, do tej pory najpierw spędzał czas świętując z rodziną, a wieczorem urządzał przyjęcie dla swojego pupila. Taki schemat stał się już tradycją. Jednak, gdy przyłapał przybrane rodzeństwo ze swoją partnerką, nie miał wątpliwości, że nie chce mieć z nim już nic wspólnego.

Autor wpisu wpadł na pomysł, by w tym roku odegrać się na bracie. Wraz z mamą urządzili urodziny kotu o imieniu Claire wcześniej niż zazwyczaj. Z zaproszenia na przyjęcie chętnie skorzystała część rodziny, która ma za złe jego ojcu zdradę, której dopuścił się w przeszłości. Nie zastanawiali się długo i wybrali celebrację urodzin zwierzaka, a nie drugiego syna mężczyzny.

Kolejnego dnia odebrał telefon od ojca, który zarzucił mu, że nie powinien się tak zachowywać. Jego zdaniem ma wybaczyć bratu i pogodzić się z nim, zupełnie jakby nic się nie stało.

cat-3062882_1280.jpg
Bez wahania powiedział, że kot jest dla niego ważniejszy niż przyrodni brat, źódło: pixabay/Daga_Roszkowska

"Zapytał mnie, czy mój kot jest ważniejszy, więc odpowiedziałam, że tak"

Na koniec rozmowy z ojcem nastolatek bez wahania powiedział mu, że kot jest dla niego ważniejszy, niż przyrodni brat. Jedna z ciotek chłopaka stwierdziła, że zbyt surowo podszedł do sprawy, w związku z tym, postanowił zapytać internautów, co myślą o całej sytuacji. Okazuje się, że zdecydowana większość stanęła po jego stronie i uznała, że nie powinien mieć sobie nic do zarzucenia.

  • Nie wyobrażam sobie większego bólu, niż kot urządzający lepszą imprezę od ciebie;
  • To sprawiło, że zapragnąłem mieć kota. I mówić, że jego urodziny są tego samego dnia, co osób, których nie lubię, i urządzać mu imprezę;
  • Twój przyrodni brat nie jest lepszy od twojego taty i nie ma do ciebie szacunku. Po prostu go odetnij, z pomocą kota czy bez - piszą internauci w komentarzach.

źródło: Reddit

Tagi: Kot Świat