Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Nie każdy wie o tym sekretnym miejscu. Mekka dla miłośników psów i kotów przenosi w inny wymiar
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 09.01.2024 09:12

Nie każdy wie o tym sekretnym miejscu. Mekka dla miłośników psów i kotów przenosi w inny wymiar

Sekretne drzewo pamięci
Sekretne drzewo pamięci, źródło: thefurevertree.com, fot. Larry Closs, screen z filmu youtube/Terry's Apartment

Jeżeli cudowna kraina, w której ukochane zwierzaki czekają na swoich właścicieli, aż Ci do nich dołączą, żeby razem pójść do nieba, istnieje naprawdę, to jej odzwierciedleniem jest sekretne miejsce skryte pośród drzew w Central Parku w Nowym Jorku. Przystrojone zdjęciami drzewo zmienia się w miejsce pamięci ukochanych pupili na zaledwie parę dni w roku, po czym magicznie znika.

Tajemnicze drzewo pamięci. Z miejsca poświęconego zmarłym zwierzętom emanuje niezwykła energia

Pustka po stracie ukochanego zwierzaka jest równie dojmująca, co po stracie najlepszego przyjaciela. Wszak nasi czworonożni przyjaciele towarzyszą nam każdego dnia w codziennych czynnościach, dopóki nie udadzą się za Tęczowy Most. Nic więc dziwnego, że tęskniący za zwierzakiem opiekun chciałby choć raz do roku uroczyście wspomnieć swojego najwierniejszego towarzysza. 

Raz do roku, w okresie Bożego Narodzenia, jeden z cyprysików rosnących na terenie nowojorskiego parku przemienia się w miejsce pamięci, gdzie we wzruszający i serdeczny sposób opiekunowie wszystkich zwierząt, których już z nami nie ma, oddają im hołd. Zawieszają oni na gałęziach zdjęcia, zabawki i inne ozdoby powiązane z ich pupilami. 

memorialtree.jpg
Magiczne drzewo pamięci. źródło: Larry Closs_thefurevertree.com
Maszynista wyhamował w ostatniej chwili. Zrozumiał, że pies nie może uciec, bo jest przykuty do torów

Zdjęcia psów, kotów, królików, a nawet żółwi. Jaka jest historia magicznego drzewa poświęconego pamięci zwierząt?

Początki magicznego drzewa upamiętniającego zmarłe psy, koty, króliki i inne domowe pupile sięgają 1986 roku, kiedy to Jason Reddock przechadzając się po parku, natknął się na nie przypadkiem i odkrył zawieszone na gałęziach psie zabawki. Wrócił następnego dnia i wraz ze swoją przyjaciółką zawiesił zdjęcia ukochanych zwierząt oraz czerwone aksamitne kokardki z imionami swoich czworonożnych przyjaciół, którzy odeszli. W ślad za nimi poszli inni przechodnie i tak narodziła się tradycja. 

Przez lata Reddock i jego przyjaciółka wracali w to miejsce, aby zebrać z drzewa ozdoby po zakończeniu okresu świątecznego. Przynosili je do domu, czyścili, a gdy zbliżały się święta, zawieszali je ponownie. 
Z powodu upływu lat oraz warunków atmosferycznych, na które były narażone dekoracje, pamiątki ulegały zniszczeniu. Marianne Larsen, przyjaciółka Jasona, znalazła na to sposób. Postanowiła je laminować, a kolejni opiekunowie, którzy pragnęli zawiesić na gałązkach pamiątkowe zdjęcia własnych zwierzaków, poszli w jej ślady. 

412244462_951882199633777_5378622765576507347_n.jpg
Sekretne Drzewo Pamięci Zwierząt. źródło: facebook/Kemberly Richardson

Przez parę Larsen lat sama dbała o ozdoby, ale gdy zobaczyło ją kilka osób z pracy, postanowili pomóc. Od teraz całą grupą dekorują drzewko pamięci, które wielu osobom pogrążonym w smutku po stracie ukochanego przyjaciela przynosi wytchnienie. Każdy, kto spędza czas w Drzewie, ma swój własny powód, aby tam być, ale niemal wszystkich łączy bezwarunkowa miłość i tęsknota za czworonożnymi przyjaciółmi z dawnych lat.

Gdzie jest drzewko pamięci?

Ukryte położenie drzewa pamięci jest częścią tego, co czyni miejscówkę wyjątkową. Nie wyszukasz go ani na mapach Google, ani w przewodnikach o Nowym Jorku, choć niektórzy internauci potajemnie wymieniają się wskazówkami, jak dotrzeć we właściwe miejsce i niestety coraz częściej miejsce odwiedzają grupy wycieczkowe. Tymczasem prawdziwa magia dzieje się wtedy, gdy znajdziesz lokalizację Drzewa przez przypadek. 

414588114_7034761149950207_2766636804254072448_n.jpg
Dokładna lokalizacja drzewa to tajemnica - i tak powinno pozostać. źródło: facebook/Lisa Barton

Wysoki na prawie 18 metrów cedr, czyli inaczej wiecznie zielone drzewo życia, pojawia się w tej magicznej formie raz do roku, po czym znika wtopione w tło innych drzew z Central Parku. 

Źródło: nypost.com, thewildest.com