Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Nastolatka rzuciła się na drapieżne ptaszysko. Robiła wszystko, by uratować swojego pupila
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 17.10.2021 02:00

Nastolatka rzuciła się na drapieżne ptaszysko. Robiła wszystko, by uratować swojego pupila

Screen z nagrania
youtube/inside edition

Cecilia Celis usłyszała niepokojące odgłosy dobiegające sprzed jej rodzinnego domu. Gdy nastolatka wybiegła na zewnątrz, ujrzała jastrzębia usiłującego upolować niewielkiego pieska rasy yorkshire terier. Niewiarygodne zdarzenie nagrały kamery monitoringu.

15-letnia mieszkanka stanu Nevada w Stanach Zjednoczonych nie spodziewała się, że pewnego spokojnego popołudnia stanie do walki, w której stawką będzie życie jej ukochanego pupila.

Jastrząb zaatakował małego pieska

Na początku lutego 2019 roku na osiedlu domów jednorodzinnych w Las Vegas pojawił się jastrząb. Wszechstronny drapieżca planował upolować na obiad łatwą zdobycz. Na nieszczęście właścicieli, uwagę ptaka przykuł spacerujący po betonowym wybiegu york o imieniu Lulu.

Na filmiku z monitoringu widać, jak jastrząb atakuje pieska pazurami i chce go porwać. Czworonóg gorączkowo walczy na ziemi i próbuje wyrwać się z uchwytu, lecz dalszy opór okazuje się daremny. Drapieżnik jest dużo silniejszy.

Całej scenie przygląda się śmiertelnie przerażona siostra Lulu, Heidi. To właśnie ona zaczyna szczeka wniebogłosy, chcąc zaalarmować swoich opiekunów i udaremnić porwanie jej siostry. Na szczęście po kilku sekundach Cecilia podbiega do tylnych drzwi i wygląda na podwórko, aby sprawdzić, co się stało.

Nastolatka walczyła do samego końca

Widząc Lulu w zaciśniętych szponach jastrzębia, dziewczyna nie wahała się ani chwili. Uniesienie zwierzęcia w przestworza, a następnie pozbawienie go życia było kwestią czasu, dlatego w pierwszym odruchu 15-latka zaczęła biegać dookoła ptaszyska i krzyczeć "zejdź z mojego psa!". Niestety, drapieżca nie miał zamiaru wypuścić swojej zdobyczy. Cecilia zdała sobie sprawę, że czas na uratowanie Lulu wkrótce się skończy, dlatego chwyciła najbliżej znajdującą się rzecz i zaczęła nią machać w kierunku jastrzębia.

Cecilia dołożyła wszelkich starań, aby przepędzić ptaszysko i zapewnić niewielkim czworonogom bezpieczeństwo. Po kilku ciosach wymierzonych ogrodową poduszką drapieżny ptak poddał się i odleciał z pustymi szponami.

W rozmowie z ABC NEWS odważna nastolatka opowiedziała, że w wyniku ataku Lulu poniosła obrażenia w okolicach szyi, jednakże szybka interwencja weterynarza uratowała suczce życie. Cecilia obiecała, że odtąd będzie baczniej przyglądać się swoim psom, kiedy będą bawić się na zewnątrz i ostrzega wszystkich właścicieli zwierząt, aby nie powtórzyli jej błędu.

Zobacz nagranie:

Źródło: animalchannel.co

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!