Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Nastolatka przypadkowo natknęła się na coś przerażającego. W środku paczki było nieżywe zwierzę
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 09.07.2022 11:03

Nastolatka przypadkowo natknęła się na coś przerażającego. W środku paczki było nieżywe zwierzę

Zdjęcie ilustracyjne
Marek BAZAK/East News

Spacerująca brzegiem Warty w Częstochowie nastolatka natknęła się na tajemniczą paczkę. Z oklejonego taśmą pakunku wydobywał się nieprzyjemny zapach. W środku znajdowało się martwe zwierzę, którego ciało nosi znamiona znęcania.

O przykrym znalezisku poinformowano w pierwszej kolejności za pośrednictwem facebookowej grupy "Ambitna Częstochowa". Pan Paweł, którego córka znalazła dziwną paczkę, opublikował zdjęcia i przybliżył okoliczności drastycznego zdarzenia.

Martwy kot w zafoliowanej paczce nad rzeką

Do makabrycznego odkrycia doszło w czwartek (7 lipca) w okolicy ul. Rejtana w Częstochowie. W godzinach wieczornych kilkunastoletnia dziewczynka wraz z trójką znajomych udała się na spacer wzdłuż Warty. Wtedy też grupa znalazła worek owinięty taśmą na wysokości żółtych słupków do pomiaru wody.

- Zadzwoniła do mnie, że przy wersalce, którą bezdomni postawili koło rury ciepłowniczej, leży paczka. Kiedy ją przesunęli, to zobaczyli, że w środku jest zwierzę - relacjonuje pan Paweł w rozmowie z dziennikarzami "Super Expressu". Wewnątrz pakunku znajdował się martwy kot. Częstochowianin nie ma wątpliwości, że przed śmiercią ktoś musiał się nad nim znęcać. Świadczą o tym powykręcane kończyny.

- Łapy były w takim stanie, że brak słów, aby opisać - dodaje pan Paweł.

Sprawą zajęła się policja i prokuratura

Młodzież zdecydowała się zadzwonić na straż miejską, która po krótkiej chwili pojawiła się na miejscu zdarzenia. O sprawie powiadomiono także funkcjonariuszy z Komisariatu IV w Częstochowie, którym przekazano materiały dot. znalezienia truchła kota.

- Obecnie prowadzone są czynności pod kątem naruszenia przepisów ustawy o ochronie zwierząt. Materiały dowodowe w sprawie zostały również przekazane do prokuratury - poinformował oficer prasowy Sabina Chyra-Giereś z KMP w Częstochowie.

Odciski palców stanowią często kluczowe dowody w sprawach karnych. Niewykluczone, że zapis odcisków linii papilarnych doprowadzi funkcjonariuszy do sprawcy tego bestialskiego czynu.

292256224 5021413941319861 3706876286745104879 n
291816646 5021413737986548 9175798759154919026 n

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: se.pl, facebook/Ambitna Częstochowa