Swiatzwierzat.pl
Zdjęcie ilustracyjne

Marek BAZAK/East News

Nastolatka przypadkowo natknęła się na coś przerażającego. W środku paczki było nieżywe zwierzę

9 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Spacerująca brzegiem Warty w Częstochowie nastolatka natknęła się na tajemniczą paczkę. Z oklejonego taśmą pakunku wydobywał się nieprzyjemny zapach. W środku znajdowało się martwe zwierzę, którego ciało nosi znamiona znęcania.

O przykrym znalezisku poinformowano w pierwszej kolejności za pośrednictwem facebookowej grupy "Ambitna Częstochowa". Pan Paweł, którego córka znalazła dziwną paczkę, opublikował zdjęcia i przybliżył okoliczności drastycznego zdarzenia.

Martwy kot w zafoliowanej paczce nad rzeką

Do makabrycznego odkrycia doszło w czwartek (7 lipca) w okolicy ul. Rejtana w Częstochowie. W godzinach wieczornych kilkunastoletnia dziewczynka wraz z trójką znajomych udała się na spacer wzdłuż Warty. Wtedy też grupa znalazła worek owinięty taśmą na wysokości żółtych słupków do pomiaru wody.

- Zadzwoniła do mnie, że przy wersalce, którą bezdomni postawili koło rury ciepłowniczej, leży paczka. Kiedy ją przesunęli, to zobaczyli, że w środku jest zwierzę - relacjonuje pan Paweł w rozmowie z dziennikarzami "Super Expressu".

Wewnątrz pakunku znajdował się martwy kot. Częstochowianin nie ma wątpliwości, że przed śmiercią ktoś musiał się nad nim znęcać. Świadczą o tym powykręcane kończyny.

- Łapy były w takim stanie, że brak słów, aby opisać - dodaje pan Paweł.

kotik afrykański

Wielka radość we wrocławskim ZOO. Urodził się samczyk kotika afrykańskiego

CZYTAJ DALEJ

Sprawą zajęła się policja i prokuratura

Młodzież zdecydowała się zadzwonić na straż miejską, która po krótkiej chwili pojawiła się na miejscu zdarzenia. O sprawie powiadomiono także funkcjonariuszy z Komisariatu IV w Częstochowie, którym przekazano materiały dot. znalezienia truchła kota.

- Obecnie prowadzone są czynności pod kątem naruszenia przepisów ustawy o ochronie zwierząt. Materiały dowodowe w sprawie zostały również przekazane do prokuratury - poinformował oficer prasowy Sabina Chyra-Giereś z KMP w Częstochowie.

Odciski palców stanowią często kluczowe dowody w sprawach karnych. Niewykluczone, że zapis odcisków linii papilarnych doprowadzi funkcjonariuszy do sprawcy tego bestialskiego czynu.

292256224 5021413941319861 3706876286745104879 n
291816646 5021413737986548 9175798759154919026 n

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

10 najsłynniejszych psów z bajek. Towarzyszyły nam całe dzieciństwo, pamiętacie je wszystkie?

Psy to zwierzęta, które bardzo często pojawiały się w filmach i kreskówach dla dzieci. Towarzyszyły nam przez całe dzieciństwo! Czy pamiętacie wszystkich psich bohaterów?

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: se.pl, facebook/Ambitna Częstochowa

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >