Swiatzwierzat.pl
Zdjęcie ilustracyjne

Marek BAZAK/East News

Nastolatka przypadkowo natknęła się na coś przerażającego. W środku paczki było nieżywe zwierzę

9 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Spacerująca brzegiem Warty w Częstochowie nastolatka natknęła się na tajemniczą paczkę. Z oklejonego taśmą pakunku wydobywał się nieprzyjemny zapach. W środku znajdowało się martwe zwierzę, którego ciało nosi znamiona znęcania.

O przykrym znalezisku poinformowano w pierwszej kolejności za pośrednictwem facebookowej grupy "Ambitna Częstochowa". Pan Paweł, którego córka znalazła dziwną paczkę, opublikował zdjęcia i przybliżył okoliczności drastycznego zdarzenia.

Martwy kot w zafoliowanej paczce nad rzeką

Do makabrycznego odkrycia doszło w czwartek (7 lipca) w okolicy ul. Rejtana w Częstochowie. W godzinach wieczornych kilkunastoletnia dziewczynka wraz z trójką znajomych udała się na spacer wzdłuż Warty. Wtedy też grupa znalazła worek owinięty taśmą na wysokości żółtych słupków do pomiaru wody.

- Zadzwoniła do mnie, że przy wersalce, którą bezdomni postawili koło rury ciepłowniczej, leży paczka. Kiedy ją przesunęli, to zobaczyli, że w środku jest zwierzę - relacjonuje pan Paweł w rozmowie z dziennikarzami "Super Expressu".

Wewnątrz pakunku znajdował się martwy kot. Częstochowianin nie ma wątpliwości, że przed śmiercią ktoś musiał się nad nim znęcać. Świadczą o tym powykręcane kończyny.

- Łapy były w takim stanie, że brak słów, aby opisać - dodaje pan Paweł.

kotik afrykański

Wielka radość we wrocławskim ZOO. Urodził się samczyk kotika afrykańskiego

CZYTAJ DALEJ

Sprawą zajęła się policja i prokuratura

Młodzież zdecydowała się zadzwonić na straż miejską, która po krótkiej chwili pojawiła się na miejscu zdarzenia. O sprawie powiadomiono także funkcjonariuszy z Komisariatu IV w Częstochowie, którym przekazano materiały dot. znalezienia truchła kota.

- Obecnie prowadzone są czynności pod kątem naruszenia przepisów ustawy o ochronie zwierząt. Materiały dowodowe w sprawie zostały również przekazane do prokuratury - poinformował oficer prasowy Sabina Chyra-Giereś z KMP w Częstochowie.

Odciski palców stanowią często kluczowe dowody w sprawach karnych. Niewykluczone, że zapis odcisków linii papilarnych doprowadzi funkcjonariuszy do sprawcy tego bestialskiego czynu.

292256224 5021413941319861 3706876286745104879 n
291816646 5021413737986548 9175798759154919026 n

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

10 najsłynniejszych psów z bajek. Towarzyszyły nam całe dzieciństwo, pamiętacie je wszystkie?

Psy to zwierzęta, które bardzo często pojawiały się w filmach i kreskówach dla dzieci. Towarzyszyły nam przez całe dzieciństwo! Czy pamiętacie wszystkich psich bohaterów?

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: se.pl, facebook/Ambitna Częstochowa

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >

Pozostałe

Polacy go pokochali. Cała prawda o kocie, który wchodził na Giewont

Czytaj więcej >
Pitbull i dziecko

Pozostałe

Dziecko zrobiło pobudkę ogromnemu pitbullowi. Jego reakcja była natychmiastowa, wszystko nagrano

Czytaj więcej >
Pies rozrywa kołnierz

Pozostałe

Zemsta jest słodka. Reakcja psa na znienawidzony kołnierz rozkłada na łopatki

Czytaj więcej >
psy bez przednich łap

Pozostałe

Adoptowała dwa psy bez przednich łap. Jeden uczy drugiego, jak się poruszać, piękne wideo

Czytaj więcej >