Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Nagrano, jak dziecko bawi się z kotkiem. Internauci dostrzeli pewien problem
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 13.07.2022 15:02

Nagrano, jak dziecko bawi się z kotkiem. Internauci dostrzeli pewien problem

BeFunky-collage (81)
instagram/vogue_bombaee

Nagranie przedstawiające kotka i małą dziewczynkę podbija Instagram. Maluchy zdają się ze sobą świetnie bawić, ale zdaniem internautów film zobrazował pewien wychowawczy problem. Nie wszyscy pochwalają sposób, w jaki dziecko obchodzi się ze zwierzęciem.

Film został udostępniony na Instagramie na profilu o nazwie vogue_bombaee z podpisem „Słodkie dziecko”. Widzimy na nim dziewczynkę bawiącą się z biało-czarnym kotkiem. Krótkie wideo zostało okrzyknięte "najsłodszą rzeczą, jaką dziś zobaczysz". Czy aby na pewno?

Dziecko zaczepia małego kotka

Nie jest dla nikogo zaskoczeniem, że małe dzieci odczuwają magnetyczny pociąg do puchatych stworzeń, zwłaszcza szczeniaków czy kociąt. Możliwość podjęcia interakcji z milusińskimi sprawia im wiele radości, niemniej jednak nie można zapominać, że rodzice odgrywają istotną rolę podczas nawiązywania więzi między ich pociechami a zwierzętami.

Zadaniem dorosłych jest nauczenie dziecka elementarnych zasad postępowania ze zwierzętami domowymi - w przeciwnym razie może dojść do nieszczęścia.

Wróćmy jednak do wspomnianego nagrania. Możemy na nim obserwować, jak dziewczynka i kotek bawią się ze sobą na podłodze. W pewnym momencie malec wyciąga rękę przed siebie i w niezdarny sposób próbuje złapać zwierzę za głowę.

Futrzak opiera się próbom dotyku i instynktownie broni się łapą. Choć pudłuje, dziecko nie przestaje wyciągać rąk w jego kierunku. Najwidoczniej taka forma zabawy sprawia im obopólną frajdę.

FILM MOŻNA OBEJRZEĆ TUTAJ.

Internauci są pełni obaw o przyszłość zwierzęcia

Pod nagraniem pojawiły się setki komentarzy. Choć przewagę stanowiły serduszka oraz czułe słowa pod adresem maluchów, to internauci mieli mieszane odczucia. Ich uwadze nie umknął fakt, że przez cały czas trwania nagrania nikt nie upomina malucha, by nie dokuczał zwierzęciu.

Część komentujących zauważa, że rodzice powinni zareagować i upomnieć dziewczynkę, żeby nie traktowała zwierzęcia jak zabawki. Zdaniem niektórych, takie zabawy wywołują uśmiech, "dopóki kot nie wydrapie dziecku oczu".

- Co jest nie tak z rodzicami tego dziecka, że ​​na to pozwalają? To nie jest śmieszne - czytamy w sekcji komentarzy pod filmem.

- Biedny kociak – w tej rodzinie nie przetrwa długo. Będzie walczył, a oni go oddadzą lub wyrzucą przez okno - napisał inny internauta.

A Wy co sądzicie o zachowaniu widocznym na nagraniu? Czy Waszym zdaniem relacja dziewczynki ze zwierzakiem może dać początek wyjątkowej przyjaźni? A może rodzice powinni poświęcić więcej uwagi swojej córeczce, by nauczyć ją odpowiednich metod obchodzenia się z żywymi stworzeniami? Dajcie znać w komentarzu!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: india.com

Tagi: Kot Dziecko