Swiatzwierzat.pl
Pingwin

youtube/ANNnewsCH

Bunt pingwinów w japońskim akwarium. Odmawiają jedzenia tańszych ryb

12 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Inflacja dała o sobie znać w japońskim akwarium Hakone-en. W związku ze wzrostem cen ryb, opiekunowie są zmuszeni serwować zwierzętom tańszą karmą. Pingwiny oraz wydry wyraźnie nie są zadowolone ze zmiany menu i postanowiły zaprotestować.

Wysoki wzrost cen rozlewa się po całym rynku. Mieszkańcy Europy oraz innych krajów na świecie na każdym kroku odczuwają wszechobecną drożyznę i jej skutki. Problem przestał już dotyczyć wyłącznie rodzin, ale stał się również przeszkodą dla przedsiębiorców. W ramach ograniczania wydatków poszkodowane są także zwierzęta mieszkające w ogrodach zoologicznych.

Inflacja dotyka nie tylko ludzi. Pingwiny nie chcą jeść tanich makreli

Akwarium Hakone-en, mieszczące się w prefekturze Kanagawa, u podnóża góry Fudżi, szuka oszczędności wszędzie tam, gdzie się da, co równa się m.in. z ograniczaniem wydatków na pożywienie dla swoich podopiecznych i szukaniem tańszych zamienników dla droższych ryb.

Ostroboki pospolite, które do tej pory serwowano zwierzętom, zdrożały nawet o 20-30 proc., co wynika częściowo z niskich połowów, a częściowo z inflacji. Dlatego władze placówki podjęły decyzję o zakupie tańszej karmy. Postawiono więc na makrele. Pomysł ten nie spodobał się zainteresowanym.

Pingwiny mieszkające w oceanarium wyrażają dezaprobatę i odmawiają spożywania tańszej karmy. Jak widać na nagraniu opublikowanym przez japońską stację telewizyjną ANNnews, opiekunowie próbują zachęcić ptaki do jedzenia makreli, jednak one najwyraźniej nie mają zamiaru godzić się na półśrodki.

Chociaż podstawą diety większości gatunków pingwinów są ryby, to podczas karmienia osobniki ostentacyjnie odwracają dzioby, a co poniektóre wypluwają tańszy pokarm, manifestując w ten sposób swoje oburzenie.

- Na początku biorą makrelę do dzioba, ale potem stwierdzają, że im nie smakuje i wypluwają - powiedział szef obiektu Hiroki Shimamoto, zauważając, że zwierzęta mogą mieć problem z wielkością serwowanych ryb.

Pies je arbuz

Jakie owoce dla psa są najzdrowsze? Jakich nie podawać?

CZYTAJ DALEJ

Wydry dołączyły do protestu

Jak się okazuje, pingwiny to nie jedyne zwierzęta, które wznieciły bunt w placówce. Ze zmiany diety niezadowolone są także wydry, które jednogłośnie odrzuciły makrele. Rozczarowanie wśród zwierząt zmusiło władze akwarium do zakupu poprzedniego rodzaju ryb. Pracownicy starają się mieszać je z tańszymi, by zachęcić podopiecznych do jedzenia.

- Wszystkie zwierzęta w akwarium należą do rodziny i dokładamy wszelkich starań, aby były zdrowe. Nigdy nie zmuszalibyśmy żadnego zwierzęcia do jedzenia tego, czego nie chce - zapewniał Shimamoto.

Pomimo problemów finansowych władze placówki nie planują podnoszenia cen biletów, gdyż zależy im na przyciągnięciu jak największej liczby odwiedzających.

- Chcielibyśmy, aby jak najwięcej ludzi przychodziło i odwiedzało Hakone i cieszyło się naszymi zwierzętami - podsumował dyrektor Hakone-en.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

10 najsłynniejszych psów z bajek. Towarzyszyły nam całe dzieciństwo, pamiętacie je wszystkie?

Psy to zwierzęta, które bardzo często pojawiały się w filmach i kreskówach dla dzieci. Towarzyszyły nam przez całe dzieciństwo! Czy pamiętacie wszystkich psich bohaterów?

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: podroze.wprost.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Śmiertelny wypadek w ubojni trzody chlewnej. Świnia "obudziła się i zaatakowała"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagrał spacer majestatycznych żubrów po lesie. "Prawdziwi królowie polskiej przyrody"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

"Ropuchodzilla" schwytana w Australii. Ważące 2,7 kg monstrum zostało uśpione

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

W środku nocy psy zaczynają szczekać jak oszalałe. Na posesję wtargnął niebezpieczny intruz

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nietoperze tylko czekają na ich nieuwagę. Fotopułapka przyłapała "wampiry" podczas łowów

Czytaj więcej >
dziki, fot. unsplash.com/Rosie Sun, TOMASZ RADZIK/East News

Inne zwierzęta

Wychodzą w nocy i sieją spustoszenie. Leśnicy pokazali opłakane skutki nocnego żerowania dzików

Czytaj więcej >