Swiatzwierzat.pl
Pies i kot

instagram/winniethecattledog

Nagrała spotkanie psa i kota po roku rozłąki. „Od razu rozpoznał swojego najlepszego przyjaciela”

29 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Wbrew wszystkim utartym opiniom pies i kot mogą zostać najlepszymi przyjaciółmi. Do sieci trafiło nagranie będącego tego niezbitym dowodem. Stęskniony psiak po zobaczeniu swojego mruczącego kumpla nie mógł opanować emocji. Zwierzaki nie widziały się od ponad roku.

April Butler to właścicielka Winnie - sympatycznego czworonoga rasy Australian Cattle Dog, klasyfikowanej do grupy psów pasterskich i zaganiających. Rok wcześniej kobieta zgodziła się przyjąć pod tymczasową opiekę 6-tygodniową kotkę imieniem Bobbi. Ciekawski kociak był zafascynowany swoim nowym psim kompanem. To był początek pięknej, międzygatunkowej przyjaźni.

Pies i kot zostali najlepszymi kumplami

Zwierzaki, które przez pewien czas zamieszkały w jednym domu, stały się nierozłącznym duetem przyjaciół. Więzi, które ich połączyły, nie da się opisać słowami. Winnie i Bobbi nie odstępowały się na krok, a ich opiekunka była z nich naprawdę dumna.

Po czterech miesiącach razem przyszedł jednak dzień, w którym do Butler zgłosiły się osoby gotowe adoptować Bobbi. Kotka przeprowadziła się na stałe do nowego domu, a nagłe zniknięcie przyjaciółki pozostawiło ogromną pustkę w sercu Winnie.

- Winnie przeszukiwała dom w poszukiwaniu Bobbi za każdym razem, gdy wracaliśmy do domu po spacerach, i czekała przy drzwiach pralni, gdzie zwykła przesiadywała - wspomina Butler.

Policja

Jeziorzany: Odnaleziono kolejne zwłoki ze śladami pogryzienia. To już drugi przypadek

CZYTAJ DALEJ

Rok później los ponownie skrzyżował drogi zaprzyjaźnionych czworonogów. Okazało się, że rodzina Bobbi wyjeżdżała na dłuższe wakacje na Hawaje i poprosiła Butler o zaopiekowanie się ich podopieczną pod swoją nieobecność. Kobieta zgodziła się bez wahania, chociaż nie miała pewności, czy Winnie rozpozna Bobbi po tak długim czasie.

Zwierzaki zobaczyły się po raz pierwszy po rocznej rozłące

Na nagraniu opublikowanym na Instagramie możemy dostrzec, że zwierzęta nie miały najmniejszego problemu z rozpoznaniem przyjaciela z dawnych lat. Gdy tylko Winnie ujrzała kotkę znajdującą się po drugiej stronie szklanych drzwi, zaczęła energicznie machać ogonem.

Bobbi wydawała się być równie podekscytowana, chociaż początkowo starała się tego po sobie nie pokazywać. Pozwoliła Winnie, by dokładnie ją obwąchała, a nawet urządziła sobie z nią wyścigi po salonie. Zwierzaki poczuły się jak za starych dobrych czasów.

- Mimo że minęło bardzo dużo czasu, odkąd ostatnio widziała Winnie, byłam przekonana, że ​​będą się dogadywać tak, jak dawniej. Winnie zawsze kochała koty, co ułatwiło sprawę - przyznaje Butler.

Prawdziwymi przyjaciółmi są ci, którzy nigdy nie opuszczają naszego serca, nawet jeśli na chwilę znikną z naszego życia. Nawet gdy spotykacie się po dłuższej rozłące, macie wrażenie, że nie upłynął ani jeden dzień.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Nathan Dumlao

Pies dla introwertyka: 9 ras, które pasują do Twojej osobowości. Miejsce 4 to spore zaskoczenie

Psy znane są ze swojej ruchliwości i potrzeby ciągłego towarzystwa. Mimo to istnieją rasy, które nadadzą się również dla introwertyków, którzy wymagają odrobiny więcej spokoju. Niektóre propozycje mogą was zaskoczyć

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: The Dodo

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Pies wzięty ze schroniska ratuje życie właścicielowi. Nie opuścił go nawet w najczarniejszej godzinie

Czytaj więcej >

Psy

W głowie się nie mieści, co stało się z ciałem pitbulla. Nikt nie miał odwagi choćby go dotknąć

Czytaj więcej >

Psy

50 psów umierało z głodu. Koszmar w pseudohodowli nowofundlandów trwał od lat

Czytaj więcej >

Psy

Czy sprzedasz swojego psa? Poruszający eksperyment społeczny przywraca wiarę w ludzi

Czytaj więcej >

Psy

Film z lecznicy dla zwierząt trafił do sieci. Pokazali, jak weterynarz traktuje swoich pacjentów

Czytaj więcej >

Psy

Czego pies chce, gdy puszcza oczko? Miłość kryje się w najprostszych gestach

Czytaj więcej >