Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Nagrał reakcję kota na pakowanie walizki. Mruczek miał plan, jak go powstrzymać
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 20.02.2024 12:01

Nagrał reakcję kota na pakowanie walizki. Mruczek miał plan, jak go powstrzymać

przerażony kot
przerażony kot, źródło: reddit/SPECIFICFOOTBALL548

Kot przeczuwał, co się święci, gdy jego właściciel wyciągnął walizkę z szafy. Przerażony zwierzak zdawał sobie sprawę, że ich wspólne dni są policzone, dlatego postanowił działać. Nie mógł pozwolić na to, by mężczyzna zostawił go samego. Zdjęcie ukazujące reakcję pupila dosłownie rozdziera serce. 

Podróż ze zwierzęciem nie zawsze jest możliwa

Zdarza się, że wyjeżdżając na wakacje lub podróż służbową nie możemy zabrać ze sobą naszego mruczącego przyjaciela. Wiele kotów nie lubi zmiany miejsca więc właściciele, aby nie dokładać stresu swoim pupilom, starają się zapewnić im na czas wyjazdu odpowiednią opiekę. Sprytne koty jednak wyczuwają nastrój swoich opiekunów, obserwując zachowania poprzedzające nieobecność i jak każde zwierzę domowe nie lubią zostawać same. 

Kotka o imieniu Maroon zamierzała zrobić wszystko, co w jej mocy, aby nie dopuścić do wyjazdu swojego właściciela. Mieszkaniec San Francisco o imieniu Bilal wybierał się w wakacyjną podróż i w trakcie przygotowań wyciągnął z szafy walizkę, żeby się spakować. To był ostatni moment, aby go powstrzymać. 

Znalazła wśród paczek porzuconego kota. Wyglądał jakby miał się rozpłakać Nie wahała się, by oddać psa teściowej do schroniska. Twierdzi, że miała wystarczający powód

Kotka wykonała niespodziewany gest. Opiekun był poruszony zachowaniem swojego kota

Bilal, szykując się do wyjazdu, zapewnił swojemu mruczkowi najlepszą opiekę. Pod nieobecność właściciela kotem miała zająć się jego przyjaciółka. Warto podkreślić, iż nie był to pierwszy raz, kiedy kotka miała zamieszkać ze znajomą kobietą, dlatego Bilal był pewien, że będzie jej tam dobrze. Pomimo złożonych obietnic o zapewnieniu Maroon dużo miłości urocza kotka nie chciała, aby jej właściciel wyjeżdżał. Z szeroko otwartymi oczami chwyciła za walizkę pazurami, jakby próbowała namówić swojego ukochanego człowieka, żeby pozostał w domu. 

Nie byłem zaskoczony, że wiedziała, że odchodzę - wyjaśnił opiekun kotki Maroon, przyznając, że zwierzęta rozumieją znacznie więcej, niż nam się wydaje.

Mężczyzna był mocno poruszony gestem swojej kotki. Mimo że wiedział, że jej zwierzęciu nie stanie się krzywda, gdy będzie przebywało pod opieką przyjaciółki, to nadal odczuwał smutek, gdy myślała o reakcji swojego kota. 

kotka.jpg
przerażona kotka, źródło: reddit/SPECIFICFOOTBALL548

Post spotkał się z uznaniem właścicieli kotów. Odzew internautów był zaskoczeniem

Właściciel Maroon postanowił podzielić się historią swojej kotki za pośrednictwem popularnego forum Reddit. Był ciekawa, czy tylko on i jej kotka są ze sobą tak silnie związani i równie intensywnie reagują na rozłąkę. Spodziewał się, że zamieszczony post spotka się z uznaniem znajomych i ich przyjaciół, ale nie myślała, że aż tyle osób odpowie na zamieszczoną przez nią opowieść. Pojawiającym się komentarzom nie było końca.

  • “Och, te oczy, biedne dziecko już cię zna i tęskni.”,
     
  • "Więc odwołałaś wycieczkę, prawda?",

Czytający historię właściciele kotów dzielili się też swoimi doświadczeniami:

  • “Nie wiem, skąd oni wiedzą. Nasze koty wchodzą do walizki i odmawiają wyjścia.”,
     
  • “Uważam, że masz szczęście. Ja miałem kota, który sikał na moje rzeczy, jak tylko zobaczył, że się pakuję”.

Koty są znane z tego, że doskonale wyłapują zachowania swoich właścicieli i często reagują, gdy zachowujemy się inaczej. Choć z pozoru wydają się indywidualistami, to każdy właściciel mruczka wie, że to tak naprawdę ukryte pieszczochy, na których zaufanie trzeba sobie zapracować.
 

Źródło: reddit. com

Tagi: Kot Zwierzęta