Na tym zdjęciu są trzy węże, choć trudno w to uwierzyć. Nie mogli ich dostrzec nawet łowcy
Mężczyzna spacerował z psem, kiedy natknął się na swojej drodze na niecodzienny widok. Leśna ściółka przed nim wydawała się poruszać. Po chwili szoku zrozumiał, że ukrywają się w niej jadowite węże. Były nie do odróżnienia od liści i gałęzi, w których się ukryły. Spacerowicz natychmiast chwycił za telefon.
Spacerowicz natknął się w lesie na trzy węże. To prawdziwi mistrzowie kamuflażu!
Właściciel psa z Fairfax County w amerykańskim stanie Wirginia przechadzał się po lesie. W pewnym momencie zauważył kątem oka, że na ściółce coś się poruszało. Zakamuflowane wśród liści węże były tuż przy jego stopach. Miał szczęście, że w ogóle je zauważył, bo inaczej mogłoby się to skończyć tragicznie.
Zaniepokojony zdrowiem spacerowiczów, a w szczególności ich ciekawskich pupili, mężczyzna zadzwonił do organizacji zajmującej się dzikimi zwierzętami, K2C Wildlife Encounters, LLC. Kiedy specjaliści przybyli na miejsce, sami mieli problem ze zlokalizowaniem mistrzowsko zakamuflowanych węży.
– Spójrzcie, co się dzieje, kiedy miedziogłowce ukrywają się w liściach – pisze organizacja na Facebooku. – Magicznie znikają!
Spacerowała z psem, nagle rzuciło się na nich dwóch "napastników". Nikt nie poczuwa się do odpowiedzialnościW ściółce leśnej ukrywały się trzy grzechotniki. Czy potrafisz je odnaleźć?
Mokasyn miedziogłowiec (Agkistrodon contortrix) jest jadowitym wężem grzechotnikiem. To duży wąż, który osiąga nawet 1 metr długości. Kolor jego grzbietu waha się od żółtawobrązowego do miedzianego. Ma charakterystyczne pręgi, a jego głowa jest czerwonawa, jak wskazuje nazwa gatunkowa.
To najczęściej kąsające węże w Stanach Zjednoczonych. Na szczęście ich jad jest łagodny i raczej nie zagraża ludziom. Mokasyn miedziogłowiec odgrywają ważną rolę w ekosystemie. Jest odpowiedzialny za kontrolę populacji gryzoni.
Brązowawa barwa węży i ich paski pomogły zakamuflować się im wśród liści. Znalezienie ich to nie lada wyzwanie. Jeśli miałeś z nim problem tak jak przybyli na miejsce eksperci, podpowiadamy, gdzie znajdują się miedziogłowce.
Węże nie zasłużyły na złą opinię
Przy użyciu haków łowcom węży udało się przenieść je z dala od lasu. W czerwonym wiadrze przetransportowano je do bezpieczniejszego miejsca, gdzie nie natkną się na nie spacerowicze.
– Węże są często demonizowane w mediach, a mity i miejsce legendy żywią się lękami – mówi Bonnie Keller z K2C Wildlife Encounters. – Ze wszystkich gatunków to właśnie węże wyrządzają ludziom mniejszą krzywdę niż pies, koń, kot, czy nawet królik.
– Doedukujcie się w kwestii swoich lokalnych węży, żeby wiedzieć, jak wyglądają i gdzie można je znaleźć – mówi Keller, zachęcając ludzi do pogłębiania wiedzy o gadach. – Władza to potęga.
Źródło: thedodo.com