Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Monitoring zarejestrował przerażającą scenę z psem. Nieszczęśliwy wypadek?
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 07.11.2021 01:00

Monitoring zarejestrował przerażającą scenę z psem. Nieszczęśliwy wypadek?

Nagranie z monitoringu
facebook/igakłoczko

Lokalne media donoszą o bulwersującym zdarzeniu w samym centrum miejscowości Raczki (woj. podlaskie). 4 listopada przy paczkomatach zaobserwowano kierowcę samochodu osobowego, który ciągnął psa za samochodem. Zwierzę nie przeżyło. Jak się okazało, był to nieszczęśliwy wypadek.

Wstrząsający czyn został zarejestrowany przez kamery zamontowane na budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Raczkach. O sprawie została powiadomiona policja, wszczęto poszukiwania sprawcy.

Ciągnął umierającego psa za samochodem

- Godzinę temu odebrałam od mamy telefon. Poinformowała mnie o tym jak ktoś bestialsko potraktował niewinne zwierzę. Zwierzę, które NIBY jest traktowane jako najlepszy przyjaciel człowieka. Nie mieści mi się w głowie, jak można przywiązać do samochodu BEZBRONNEGO, KONAJĄCEGO psa i zrobić z nim to, co zrobiły te osoby - napisała użytkowniczka Facebooka, która opublikowała na swoim profilu ujęcia przedstawiające zbrodnię.

Na opublikowanych w sieci fotografiach widać, że zwierzę nie ma już siły dłużej walczyć. Jego ciało jest bezwładnie wleczone po ziemi.

Zbrodnia wstrząsnęła internautami

Niestety, media potwierdziły, że pies ciągnięty za samochodem nie przeżył. O sprawiedliwość w jego imieniu walczy Fundacja Zwierzęta Niczyje. Organizacja prozwierzęca zapowiedziała, że wystąpi do sądu jako oskarżyciel posiłkowy w tej sprawie.

Tymczasem Małgorzata Kozłowska-Szmigiero, zastępca prokuratora rejonowego w Suwałkach w rozmowie z Radiem 5 przekazała, że zdarzenie było nieszczęśliwym wypadkiem. Okazuje się, że pies został przywiązany do stojącego przed domem samochodu na chwilę przez członka rodziny. Nikt nie przypuszczał, że tego samego dnia pojazd będzie ponownie w użyciu. Niestety, po zmroku inny członek rodziny wsiadł do pojazdu i odjechał, nieumyślnie skazując zwierzę na śmierć.

Brutalna śmierć czworonoga wywołała ogromne emocje wśród osób śledzących przebieg sprawy oraz lokalnych mieszkańców.

- Nie rozumiem takiego zachowania, nie ma usprawiedliwienia dla takich osób. Wiem to, że karma wróci do tych osób, a w głębi duszy pragnę, aby nastąpiło to bardzo szybko - podkreśla autorka wpisu, pani Iza Kłoczko.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, w przypadku, gdy doszło do znęcania się ze szczególnym okrucieństwem od 3 miesięcy do lat. Tym razem sprawa została umorzona.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: facebook/Iga Kłoczko

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami