Swiatzwierzat.pl
pies i 88 latka

youtube.com/WTHR

Pies uratował życie 88-letniej właścicielce. Monitoring nagrał jego bohaterski wyczyn

17 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Monitoring uchwycił niesamowite zachowanie psa, który pomógł 88-letniej właścicielce po upadku. Sandy widząc, że jego pani nie może się podnieść, pobiegł sprowadzić dla niej pomoc od pracownika służb oczyszczania miasta.

Kamera monitoringu ustawiona od frontu posesji uchwyciła bohaterskie zachowanie psa, któremu udało się przekonać mężczyznę opróżniającego kubły na śmieci do pójścia za nim. Rodzina 88-latki jest wdzięczna zarówno zwierzęciu, jak i mężczyźnie, który postanowił zareagować w tej niebezpiecznej sytuacji. Wiele osób zignorowałoby szczekającego czworonoga.

Monitoring uchwycił niezwykłe zachowanie psa

Osoby w tak podeszłym wieku często mają problemy z samodzielnym podniesieniem się po upadku. 88-latka chciała podlać rośliny na tyłach swojego domu, jednak potknęła się, schodząc ze schodka prowadzącego do drzwi.

Jako że jej posesja znajduje się na stromym wzgórzu, nikt nie mógł zobaczyć jej od strony ulicy. Gdyby nie pojawienie się jej pupila imieniem Sandy, kobieta mogłaby leżeć na ziemi godzinami. Na szczęście pies był przygotowany na takie sytuacje.

Choć jej zwierzak nigdy nie otrzymał profesjonalnego szkolenia psa towarzyszącego osobom niepełnosprawnym, świetnie sprawdza się w tej roli. Praktycznie zawsze trzyma się blisko swojej właścicielki, na wypadek gdyby ta potrzebowała jego pomocy.

Sandy zadział instynktownie, jednak zachował się w najlepszy możliwy sposób. Podbiegł do przechodzącego przed posesją mężczyzny i machając ogonem, wydawał z siebie krótkie szczeknięcia, jakby namawiał go do pójścia za sobą.

Mężczyzna uratował kobietę

Zaalarmowany mężczyzna przeszedł za nim na tyły domu, gdzie zobaczył leżącą na ziemi staruszkę. Od razu pomógł jej wstać i wrócić do domu, po czym zadzwonił po wnuczkę 88-latki. Obie były mu bardzo wdzięczne za okazaną pomoc.

Sandy został uratowany przez swoją właścicielkę ze schroniska. Od tej pory stał się jej najwierniejszym towarzyszem. Zwierzak bardzo dba o samopoczucie swojej właścicielki, dotrzymując jej towarzystwa przy codziennych zajęciach.

Zapis z monitoringu został opublikowany przez lokalną stację telewizyjną w serwisie Youtube. Dzięki temu tysiące osób mogło podziwiać i docenić postawę bohaterskiego zwierzaka.

Zobacz wideo:

źródło: youtube.com

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >
Pies w Poznaniu

Psy

Pies biegał po skrzyżowaniu w samym centrum miasta. Służby nie miały litości dla właściciela

Czytaj więcej >