pies i 88 latka
Źródło: youtube.com/WTHR

Pies uratował życie 88-letniej właścicielce. Monitoring nagrał jego bohaterski wyczyn

17 Stycznia 2021

Monitoring uchwycił niesamowite zachowanie psa, który pomógł 88-letniej właścicielce po upadku. Sandy widząc, że jego pani nie może się podnieść, pobiegł sprowadzić dla niej pomoc od pracownika służb oczyszczania miasta.

Kamera monitoringu ustawiona od frontu posesji uchwyciła bohaterskie zachowanie psa, któremu udało się przekonać mężczyznę opróżniającego kubły na śmieci do pójścia za nim. Rodzina 88-latki jest wdzięczna zarówno zwierzęciu, jak i mężczyźnie, który postanowił zareagować w tej niebezpiecznej sytuacji. Wiele osób zignorowałoby szczekającego czworonoga.

Monitoring uchwycił niezwykłe zachowanie psa

Osoby w tak podeszłym wieku często mają problemy z samodzielnym podniesieniem się po upadku. 88-latka chciała podlać rośliny na tyłach swojego domu, jednak potknęła się, schodząc ze schodka prowadzącego do drzwi.

Jako że jej posesja znajduje się na stromym wzgórzu, nikt nie mógł zobaczyć jej od strony ulicy. Gdyby nie pojawienie się jej pupila imieniem Sandy, kobieta mogłaby leżeć na ziemi godzinami. Na szczęście pies był przygotowany na takie sytuacje.

Choć jej zwierzak nigdy nie otrzymał profesjonalnego szkolenia psa towarzyszącego osobom niepełnosprawnym, świetnie sprawdza się w tej roli. Praktycznie zawsze trzyma się blisko swojej właścicielki, na wypadek gdyby ta potrzebowała jego pomocy.

Sandy zadział instynktownie, jednak zachował się w najlepszy możliwy sposób. Podbiegł do przechodzącego przed posesją mężczyzny i machając ogonem, wydawał z siebie krótkie szczeknięcia, jakby namawiał go do pójścia za sobą.

Nadleśnictwo Daleszyce. Leśniczy znalazł martwego wilka. Karygodne, co go spotkałoNadleśnictwo Daleszyce. Leśniczy znalazł martwego wilka. Karygodne, co go spotkałoCzytaj dalej

Mężczyzna uratował kobietę

Zaalarmowany mężczyzna przeszedł za nim na tyły domu, gdzie zobaczył leżącą na ziemi staruszkę. Od razu pomógł jej wstać i wrócić do domu, po czym zadzwonił po wnuczkę 88-latki. Obie były mu bardzo wdzięczne za okazaną pomoc.

Sandy został uratowany przez swoją właścicielkę ze schroniska. Od tej pory stał się jej najwierniejszym towarzyszem. Zwierzak bardzo dba o samopoczucie swojej właścicielki, dotrzymując jej towarzystwa przy codziennych zajęciach.

Zapis z monitoringu został opublikowany przez lokalną stację telewizyjną w serwisie Youtube. Dzięki temu tysiące osób mogło podziwiać i docenić postawę bohaterskiego zwierzaka.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: youtube.com

Następny artykuł