Swiatzwierzat.pl

pixabay.com

Bulterier rzucił się na ratunek zaatakowanej pani. Jej reakcja jest niewytłumaczalna

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Zuza Siwek

W Aberdeen w Szkocji doszło do brutalnego ataku - 24-letni mężczyzna dotkliwie pobił swoją partnerkę, a także jej psa, bulteriera. Jednak zwierzak nie zamierzał zostawić bezbronnej pani samej i za wszelką cenę postanowił ją obronić. Niestety, właścicielka odpłaciła mu się za ten bohaterski czyn w najgorszy sposób. Aż trudno w to uwierzyć, ale postanowiła go... oddać.

Bulterier ocalił panią

24-letni Liam Gove zaatakował swoją partnerkę, z którą spodziewa się dziecka. Był bardzo agresywny i pod wpływem alkoholu , kto wie, co mogłoby się stać, gdyby nie interwencja psa.

Według relacji portalu NZ Herald, 24-latek spędził wieczór na piciu, po czym zaczął się ubierać do wyjścia. Zdumiona ofiara, która wcześniej ustaliła z nim, że położą się razem spać, spytała, dokąd się wybiera.

To rozwścieczyło pijanego mężczyznę, który już zamawiał taksówkę. Zaczął bić najpierw psa, a później ciężarną partnerkę. Kobieta próbowała uciekać.

- Skarżąca próbowała wyjść z łazienki, co rozwścieczyło oskarżonego i starał się temu zapobiec, blokując stopą drzwi, zamykając ją [partnerkę - red.] między drzwiami a futryną - relacjonuje radca prawny, Christy Ward w sądzie.

Dziwna decyzja kobiety

- Pies wszedł do łazienki, co jeszcze bardziej rozwścieczyło oskarżonego. Próbował go wyprowadzić, ale ten nie chciał wyjść, więc zaczął wielokrotnie uderzać zwierzę po ciele, na co pies reagował skowytem - przekazuje dalej Ward.

Bulterier próbował wejść do łazienki, by osłonić panią, jednak to tylko bardziej zdenerwowanego mężczyznę. Kiedy kobiecie udało się w końcu uwolnić z łazienki i pobiec do sypialni, agresor ją dopadł. 

Kobieta dostała kilka ciosów w twarz. Jej parter okładał ją pięściami, wybijając jej dwa zęby.

Jednak brutalny atak szybko się zakończył, a wszystko za sprawą bohaterskiego pitbulla, który rzucił się na pomoc swojej pani. Pogryzł mężczyznę tak dotkliwie, że 24-letni Gove spędził dwie doby w szpitalu.

Co najdziwniejsze, mimo rozprawy sądowej i brutalnego ataku dokonanego na ciężarnej, para jest wciąż razem. Kobieta zadecydowała o znalezieniu psu, który być może uratował jej życie nowego domu. 24-latek został skazany na 300 godzin prac społecznych i 2 lata nadzoru sądowego. Zabroniono mu także posiadania zwierząt przez najbliższe 5 lat.

źródło: o2.pl, nzherald.co.nz

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

31. finał WOŚP bez fajerwerków? Jurek Owsiak obiecał zatroszczyć się o zwierzęta
Czytaj więcej >

Pozostałe

Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta? Zaskakujące stanowisko PETA
Czytaj więcej >

Pozostałe

Holandia chce zakazać designerskich ras psów i kotów. Na "czarnej liście" najpopularniejsze pupile
Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaki jesteś w miłości? Wszystko zależy od tego, czy najpierw zauważysz ptaki, czy konia
Czytaj więcej >

Pozostałe

Rolnik nie wierzył, że zniosła to kura. Na widok jajka z ogonem w sieci zapanował szał
Czytaj więcej >

Pozostałe

Pożar w stadninie koni Huculski Raj. Prawie wszystkie zwierzęta zginęły, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >
Zuza Siwek

Wydawca w portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]