Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > "Milionerzy": Wskaż zoofaga wśród fitofagów. Pomyłka w pytaniu o zwierzęta mogła słono go kosztować
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 20.04.2023 13:18

"Milionerzy": Wskaż zoofaga wśród fitofagów. Pomyłka w pytaniu o zwierzęta mogła słono go kosztować

Milionerzy Hubert Urbański
facebook/Milionerzy TVN

Uczestnik programu “Milionerzy” po raz kolejny musiał zmierzyć się z pytaniem dotyczącym wiedzy o zwierzętach. W drodze po tytułowy milion nie miał innej możliwości, jak odpowiedzieć na zagadkę, która niewątpliwie sprawiłaby problem nawet największym miłośnikom fauny. Koniecznie sprawdź, czy Ty znasz na nią odpowiedź!

Pan Andrzej Pawluś zasiadł na fotelu naprzeciwko prowadzącego “Milionerów” Huberta Urbańskiego z przekonaniem, że to właśnie on jako kolejny zwycięży w rywalizacji o milion złotych. Okazało się jednak, że pytanie z zakresu wiedzy o zwierzętach wcale nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Nie obyło się koła ratunkowego.

"Wskaż zoofaga wśród fitifagów"

Andrzej Pawluś w 631. odcinku “Milionerów” stanął do rywalizacji o tytułową nagrodę pieniężną. Choć zdecydowanie był świadomy swojej wiedzy w różnych dziedzinach, kiedy usłyszał pytanie o 5 tys. złotych, jego mina z całą pewnością wskazywała, że może mieć problem z zaznaczeniem poprawnej odpowiedzi.

- Wskaż zoofaga wśród fitofagów - przeczytał prowadzący Hubert Urbański treść pytania.

Oczywiście gracz miał do dyspozycji cztery odpowiedzi, z których tylko jedna była poprawna. Brzmiały one następująco:

A. koala;

B. zebra;

C. orka;

D. krowa.

Okazało się jednak, że żadnej z odpowiedzi mężczyzna nie był w stu procentach pewny, a nie chciał ryzykować zaznaczeniem niewłaściwej, co wiązałoby się z zakończeniem gry.

Ostatnie pożegnanie. Weterynarz ostrzega: nigdy nie popełniaj tego błędu przy usypianiu psa

Niezbędne okazało się koło ratunkowe

- Chyba chodzi o to, co te zwierzęta jedzą - zastanawiał się na głos gracz.

W związku z tym, że nie chciał przedwcześnie wypaść z rozgrywki, zdecydował, że wykorzysta jedno z dostępnych kół ratunkowych. Poprosił Huberta Urbańskiego o opcję pół na pół, która odrzuca dwie losowe niepoprawne odpowiedzi. Wtedy w grze pozostały tylko warianty A. koala i C. orka.

Po chwili pan Andrzej wyznał, że orka od początku wydawała mu się najbardziej odpowiednią opcją, a w związku z tym, że pozostała do zaznaczenia, poprosił, aby prowadzący zrobił to definitywnie.

Okazało się, że odpowiedź ta była prawidłowa. Orka jest zoofagiem, a co za tym idzie, mężczyzna mógł grać dalej, a na jego koncie znalazło się 5 tys. złotych!

 

Czym są zoofagii?

Zoofag to gatunek zwierzęcia lub rośliny, która żywi się żywymi lub martwymi tkankami zwierzęcymi. Spośród nich wyróżnia się drapieżniki, padlinożerców i pasożyty. Jedynym ssakiem spośród wymienionych wariantów, który spożywa mięso była właśnie orka. W łańcuchu pokarmowym zajmują zazwyczaj drugą lub dalszą pozycję. Fitofagi natomiast to organizmy roślinożerne.

 

źródło: facebook

Myślał, że przechytrzy kota, grubo się pomylił. Już nigdy nie zlekceważysz sprytu swojego mruczka
kot siedzący przed drzwiami
Właściciel kocura o imieniu Moulder postanowił przetestować jego spryt i inteligencję. W tym celu postawił pojemnik z wodą pod drzwiami, by uniemożliwić mu opuszczenie pomieszczenia. Zwierzak szybko rozpracował mechanizm i udowodnił, że jest nie do zatrzymania. Ten filmik tylko potwierdza teorię, że mruczki to prawdziwe bystrzaki. Koty są mądrzejsze, niż myślisz, a nowe analizy tylko to potwierdzają. Naukowcy, którzy chcą lepiej zrozumieć zdolności poznawcze kotów, przeprowadzili już wiele badań i praktycznych eksperymentów w tym kierunku. Niektórzy uważają, że nagranie zamieszczone przez właściciela Mouldera to kolejny dowód na ponadprzeciętną inteligencję, jaką mogą wykazać się niektórzy mruczący przyjaciele człowieka.
Czytaj dalej
Gęś błąka się po cmentarzu w poszukiwaniu zmarłego partnera. Dźwigała ciężar złamanego serca
gęś na cmentarzu
Para gęsi - Blossom i Bud - zamieszkała na cmentarzu Riverside w Marshalltown. Inicjatywa miała na celu nie tylko zapewnić zwierzętom miejsce do życia, ale także pocieszenie żałobnikom odwiedzających nekropolię. Wszystko działało zgodnie z założeniami, jednak do czasu. Bud odszedł, ale Blossom wciąż go szuka. Widząc tęsknotę gęsi za utraconą miłością, pracownicy cmentarza postanowili zabawić się w swatkę.Para gęsi Blossom i Bud tworzyła idealny duet. Nie opuszczali się niemal na krok i robili wszystko razem. Niestety w sierpniu 2022 roku zarząd cmentarza przekazał bardzo smutne wieści - jeden z ptaków odszedł, a drugi nie mógł sobie poradzić z pustką w sercu po utraconej miłości. 
Czytaj dalej