Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > "Milionerzy": Wołowate wśród zającowatych to? Po przeczytaniu odpowiedzi każdy by zgłupiał. Tego jeszcze nie było
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 04.10.2023 13:11

"Milionerzy": Wołowate wśród zającowatych to? Po przeczytaniu odpowiedzi każdy by zgłupiał. Tego jeszcze nie było

Pytanie o zwierzęta w milionerach
Pytanie o zwierzęta w "Milionerach", źródło: teleturniej “Milionerzy”

“Milionerzy” to teleturniej, który cieszy się w Polsce ogromną popularnością od lat. Pytania, które są kierowane do śmiałków, próbujących swoich sił w walce o milion mogą dotyczyć każdej dziedziny. Okazuje się, że te z zakresu wiedzy o zwierzętach bywają wyjątkowo problematyczne dla wielu uczestników. Sprawdź, czy Ty znasz poprawną odpowiedź na pytanie, które w jednym z odcinków “Milionerów” zostało wycenione na 75 tys. złotych.

Pytania o zwierzęta bywają podchwytliwe

Teleturniej “Milionerzy” jest programem, który od lat wzbudza mnóstwo emocji wśród milionów Polaków. Pomimo tego, że format ten jest emitowany w Polsce już od końcówki zeszłego wieku, dopiero pięciu uczestnikom udało się wygrać główną nagrodę. 

Okazuje się, że nawet z pozoru proste pytania okazują się być dla wielu ludzi problematyczne. Zdarzały się pytania o dalmatyńczyki. Natomiast jeden z uczestników gry o milion, Pan Łukasz, na etapie walki o 75 tys. złotych musiał wykazać się wiedzą na temat zwierząt gospodarskich. Sprawdź, czy jesteś w stanie poprawnie odpowiedzieć na to pytanie. 

Potrąciły je aż dwa auta, poranna mgła zakłóciła widoczność. Makabryczny widok na drodze krajowej

Wiedza o zwierzętach gospodarskich była warta 75 tys. zł

Na świecie istnieje mnóstwo ras zwierząt gospodarskich, do których zaliczają się między innymi: bydło, kozy, owce oraz króliki. Okazuje się, że nazwy wielu ras bywają zaskakujące dla ludzi nieinteresujących się tym tematem. Dlatego pytanie w “Milionerach” było tak podchwytliwe. Brzmiało ono następująco:

Wołowate wśród zającowatych:

A: barany angielskie

B: barany francuskie

C: olbrzymy srokacze

D: polskie owce górskie

Po minie Pana Łukasza widać było, że jest zaskoczony. Jednak zasady programu są bezlitosne. Uczestnik musiał szybko udzielić odpowiedzi. Wiesz, która z nich jest poprawna?

Pytanie okazało się być zbyt trudne

Po krótkim namyśle uczestnik walczący o nagrodę w wysokości 75 tys. zł i przejście do kolejnego etapu w grze o milion, zaznaczył odpowiedź A: barany angielskie. Niestety, okazało się, że nie jest to poprawna odpowiedź na zadane pytanie.

Baran angielski to określenie na rasę królików. Natomiast do wołowatych należą polskie owce górskie, co oznacza, że poprawną odpowiedzią była odpowiedź D. 

Do wołowatych zalicza się wszystkie przeżuwacze, czyli bydło, kozy oraz owce. 

Źródło: teleturniej “Milionerzy”