Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > "Milionerzy". Padło pytanie za milion. Skąd pochodzi miś Paddington?
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 22.04.2022 12:43

"Milionerzy". Padło pytanie za milion. Skąd pochodzi miś Paddington?

Milionerzy
kadr z programu "Milionerzy", prod. Jake Vision

W "Milionerach" padło pytanie za milion złotych. Dotyczyło ono ulubieńca dzieci, fikcyjnej postaci niedźwiadka o imieniu Paddington. Gracz ostatecznie wycofał się i opuścił program z nagrodą na poziomie 500 tys. zł. A czy Ty znasz odpowiedź? "Milionerzy" to hitowy teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany na antenie TVN od 3 września 1999 roku. Uczestnicy mają szansę na wygranie ogromnych pieniędzy, ale pod jednym warunkiem - muszą udzielić poprawnych odpowiedzi na 12 pytań z rozmaitych dziedzin, aby opuścić studio z czekiem na okrągły milion.

"Milionerzy": Padło pytanie o milion złotych

W wyemitowanym 21 kwietnia 542. odcinku teleturnieju "Milionerzy" pan Przemysław Zieliński z miejscowości Gorzędziej stoczył walkę o tytułowy milion złotych. Chociaż gracz doskonale radził sobie z wcześniejszymi pytaniami, trudność sprawiło mu zagadnienie z pogranicza świata zwierząt i bajek.

Hubert Urbański zadał graczowi pytanie za 1 mln zł. Dotyczyło ono misia Paddingtona, czyli bohatera kilkunastu książek dla dzieci oraz filmów animowanych stworzonego przez angielskiego pisarza Michaela Bonda.

Na ekranie zawodnika wyświetliło się następujące pytanie:

Miś Paddington, którego państwo Brown znaleźli na dworcu w Londynie, pochodzi z mrocznych zakątków:

A. Peru

B. Meksyku

C. Rosji

D. Indii

Pan Przemysław przyznał, że nie zna bajki o misiu Paddingtonie, dlatego nie jest w stanie udzielić odpowiedzi na zadane pytanie. Choć wahał się nad zaznaczeniem odpowiedzi C, zauważając, że na terenie Rosji występują niedźwiedzie, ostatecznie doszedł do wniosku, że stawka jest zbyt wysoka, by ryzykować. W związku z tym podziękował za dalszą grę i wygrał pół miliona złotych. Jak się okazało, gracz podjął słuszną decyzję, gdyż miś Paddington nie ma z Rosją niczego wspólnego. Dzieci śledzące przygody przyjaznego niedźwiadka w charakterystycznym granatowym płaszczu i czerwonym kapeluszu z pewnością znałyby odpowiedź na zadane pytanie. Prawidłowym wariantem okazała się opcja A. Miś Paddington pochodzący z mrocznych zakątków Peru przypadkiem znalazł się w Anglii, a dokładniej stacji Paddington w Londynie i został znaleziony przez rodzinę Brownów. Nie będąc w stanie wymówić niedźwiedziego imienia, opiekunowie zwierzęcia postanowili nazwać go od miejsca, w którym pierwszy raz się spotkali.

Bajka o umorusanym miodkiem i marmoladą słynnym misiu po dziś dzień zabawia najmłodszych z całego świata, a stacja kolejowa Paddington stała się stałym miejscem odwiedzin fanów, którzy pragną zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z figurą niedźwiadka.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: Milionerzy