Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Widzowie "Milionerów" wstrzymali oddech. Gracz usłyszał pytanie o zwierzę na wysokim stanowisku
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 03.03.2021 01:00

Widzowie "Milionerów" wstrzymali oddech. Gracz usłyszał pytanie o zwierzę na wysokim stanowisku

Hubert Urbański
screen z programu "Milionerzy"

"Milionerzy" to teleturniej, który od wielu lat cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. W 1999 roku program doczekał się polskiej edycji prowadzonej przez Huberta Urbańskiego i emitowanej na antenie TVN. Uczestnicy mają szansę na wygranie ogromnych pieniędzy, pod jednym warunkiem - gracz musi poprawnie odpowiedzieć na serię pytań z rozmaitych dziedzin.

"Milionerzy": Padło pytanie o zwierzę na wysokim stanowisku

Pytania padające podczas programu potrafią mocno zadziwić nie tylko samych uczestników, ale i widzów w studiu i przed telewizorami. Tym razem wielkie emocje wzbudził odcinek wyemitowany w ubiegły poniedziałek, 1 marca. Jeden z uczestników programu usłyszał zaskakujące pytanie dotyczące zwierząt, które było nie do przeskoczenia.

Hubert Urbański odczytał szóste pytanie, dzięki któremu pan Jerzy Kuhn z Warszawy miał szansę zgarnąć 20 tysięcy złotych. Dotyczyło ono stanowiska piastowanego przez zwierzę w rezydencji premiera Wielkiej Brytanii. O ile nie posiadało się odrobiny szczęścia przy strzelaniu, potrzebna była pewna wiedza na temat brytyjskiego rządu. Treść pytania znajduje się poniżej:

Kto piastuje stanowisko Chief Mousera u premiera Wielkiej Brytanii na Downing Street 10:

A: koń

B: szef ochrony

C: ogrodnik

D: kot

Uczestnik nie był pewien, dlatego postanowił wykorzystać koła ratunkowe. Skorzystał z "pół na pół", jednak w dalszym ciągu miał pewne wątpliwości. Postanowił jednak zaryzykować i postawić na odpowiedź, która wydawała mu się najbardziej prawdopodobna. Czy opłaciło mu się to? Tak! Mieszkańcowi stolicy udało się przybliżyć do wygranej tytułowego miliona.

A czy Ty znasz prawidłową odpowiedź na powyższe pytanie? Wyjaśnienie czeka na Ciebie poniżej. 

Kim jest Chief Mouser? 

Tytuł Chief Mouser, czyli "Głównego Myszołapa" przypada mruczkowi dbającemu o porządek przy Downing Street 10 w Londynie. Oprócz urządzania pogoni za gryzoniami, zwierzę odgrywa kluczową rolę w public relations. Pierwszym kotem, który oficjalnie zadomowił się w siedzibie Rządu Jej Królewskiej Mości, jest zajmujący to stanowisko od 2011 roku kot Larry. Kocurek został adoptowany z londyńskiego schroniska dla zwierząt Battersea Dogs & Cats Home, gdzie wybrano go "ze względu na swoje umiejętności polowania na myszy".

Larry wstąpił na stanowisko 15 lutego 2011 roku, prawie 2 lata po tym gdy kotka Sibila, jego poprzedniczka zmarła. Od tego czasu służył trzem premierom i stał się żywą ikoną brytyjskiej sceny politycznej.

- Kluczową rzeczą, o której trzeba pamiętać, jest to, że ja tu mieszkam na stałe, politycy po prostu mieszkają u mnie tymczasowo, dopóki nie zostaną zwolnieni... - "napisał" Larry na swoim oficjalnym profilu w mediach społecznościowych.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt: