Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Miasto wyda talony na bezpłatne zabiegi dla psów i kotów
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 05.02.2022 01:00

Miasto wyda talony na bezpłatne zabiegi dla psów i kotów

Talony na kastrację zwierząt domowych
pixabay/JACLOU-DL

Rusza doroczna akcja bezpłatnej kastracji i sterylizacji zwierząt. Już 9 lutego kieleccy urzędnicy miejscy będą wydawać talony na bezpłatne zabiegi dla psów i kotów właścicielskich. Liczba talonów jest ograniczona. Wyjaśniamy, kto może z niego skorzystać i jak go nabyć.

Urząd Miasta Kielce wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i w tym roku zaprasza do skorzystania z bezpłatnej kastracji domowych pupili, a dokładniej kotów i psów. Z programu w sumie skorzysta ponad 470 zwierzaków.

Zapobiec zwierzęcym nieszczęściom, czyli akcja sterylizacja

Urzędnicy podkreślają, że kastracja zwierząt to najskuteczniejsze działanie prowadzące do ograniczania ich bezdomności. Integralnym elementem tego przedsięwzięcia jest rejestracja zwierzaków w międzynarodowej bazie Safe Animal. Daje to możliwość szybkiego odnalezienia właściciela, jeżeli pies lub kot się zgubi, lub gdy zwierzę zostanie porzucone.

Na walkę z bezdomnością i niekontrolowanym rozrodem czworonogów przeznaczono 50 tys. zł. Jak mówi wiceprezydent Agata Wojda, ponadto w kolejnych miesiącach planowania jest realizacja dodatkowych działań, które są jednym ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego.

Kto i w jaki sposób może skorzystać z talonu?

Tomasz Porębski, rzecznik Prezydenta Miasta Kielce informuje, że talony będą rozdawane na dwa sposoby - telefonicznie, w godz. od 8 do 14 pod numerem telefonu 41 367 66 85 lub osobiście w siedzibie Urzędu Miasta przy ul. Strycharskiej od godz. 16 do ostatniej osoby lub do wyczerpania puli talonów.

Talony na bezpłatne zabiegi weterynaryjne będą wydawane wyłącznie mieszkańcy Kielc. Przypominamy jednak, że podobne programy funkcjonują też w innych miastach. W Warszawie okazja do poddania zwierzęcia nieodpłatnej sterylizacji będzie miała miejsce najprawdopodobniej w drugim kwartale.

Aby otrzymać talon, wystarczy okazać dowód osobisty oraz książeczkę zdrowia zwierzęcia. Każdej osobie przysługuje jeden talon na kota i jeden na psa. Korzystając z niego, można wykonać dwa zabiegi na raz - sterylizację i czipowanie.

Urzędnicy nie zapomnieli też o bezpańskich zwierzakach. Talony na kastrację kotów wolno żyjących będą przekazywane organizacjom lub bezpośrednio dla zarejestrowanych karmicieli kotów. Zainteresowani powinni zgłosić się za pośrednictwem e-maila na adres [email protected] bądź do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dyminach. 

Źródło: kielce.eu

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami