Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Miasto opanowały szczury-giganty. Mieszkańcy boją się wychodzić z domów, firmy odmawiają odbierania śmieci
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 25.07.2023 16:15

Miasto opanowały szczury-giganty. Mieszkańcy boją się wychodzić z domów, firmy odmawiają odbierania śmieci

Szczury sieją postrach w mieści
Szczury sieją postrach w mieści, zdjęcie ilustracyjne, źródło: unsplash/Pauline Bernfeld

Mieszkańcy Glasgow załamują ręce w walce ze szczurami. Ogromnych rozmiarów gryzonie skutecznie utrudniają im życie i niestety, póki co nic nie da się z nimi zrobić. Sprawa jest na tyle poważną, że niektórzy z nich boją się wychodzić z domu. Jakby tego było mało, świadomi czyhających w śmieciach zwierząt pracownicy zajmujący się wywozem odpadów odmawiają ich odbioru.

Gigantyczne szczury sieją postrach

Brenda Smith mieszka wraz z mężem w wielopiętrowym budynku w Glasgow. Kobieta jest załamana, że nie może korzystać z ogrodu znajdującego się tuż obok, ponieważ grasuje w nim banda wielkich szczurów. Wraz z innymi mieszkańcami doliczyła się kilkudziesięciu gryzoni, które skutecznie utrudniają im życie.

Zwierzęta najprawdopodobniej wchodzą do ogródka przez dziurę w płocie, którą najpewniej same zrobiły. Pewnego dnia, gdy Smith wyszła na zewnątrz, by wyrzucić śmieci, jeden z nich przebiegł jej po stopie. Ta sytuacja przeraziła ją na tyle, że na dobre zrezygnowała z tej czynności i prosi o to męża.

Chwile grozy na drodze, kot znienacka skoczył na kierowcę. Auto roztrzaskane na drzewie, 2 osoby ranne

"Boję się wynosić śmieci"

- Pewnego popołudnia wyszłam, żeby wystawić kosz, a one przebiegły mi po stopach, to był ostatni raz, kiedy poszłam i teraz zostawiam to Edwardowi - opowiada 65-latka cytowana przez “The Sun”.

Kolejnym problemem jest fakt, że gryzonie cały czas się rozmnażają, co sprawia, że ich stado stale się powiększa. Mieszkańcy parteru, w tym Smith, wyznają, że boją się spać z otwartymi oknami, ponieważ nieproszeni goście bez najmniejszego wysiłku potrafią wspiąć się i wejść do mieszkania.

- To jak życie w piekle - podsumowują.

Ekipy sprzątające odmawiają odbierania koszy na śmieci

Mieszkanka Earl Street informuje, że nie omieszkała poinformować o całej sytuacji urzędników odpowiedzialnych za teren, na którym znajduje się wielopoziomowy budynek mieszkalny. Zaapelowała, by pomogli im uporać się z uporczywym problemem w postaci szczurów-gigantów.

Co ważne, lokalne firmy zajmujące się wywozem śmieci zaczynają odmawiać odbioru nieczystości. Wszystko w obawie o gryzonie, ale także zniszczenia kubłów, jakie robią podczas szukania pożywienia.

- Ściśle współpracowaliśmy z lokalną spółdzielnią mieszkaniową, aby rozwiązać problem - twierdzi rzecznik Rady Miasta Glasgow. - Będziemy nadal ściśle monitorować tę sytuację wraz ze spółdzielnią mieszkaniową, dopóki problemy nie zostaną rozwiązane.

źródło: The Sun