Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Mężczyzna znęcał się nad psem w czasie transmisji internetowej. Wreszcie usłyszał zarzuty
Emil Hoff
Emil Hoff 10.07.2021 02:00

Mężczyzna znęcał się nad psem w czasie transmisji internetowej. Wreszcie usłyszał zarzuty

BeFunky-collage - 2021-07-10T095704.323
Photo by Bacila Vlad on Unsplash

To nagranie wstrząsnęło Polską. Mężczyzna znęcał się nad raptem dwutygodniowym pieskiem w czasie internetowej transmisji. Czy spotka go kara?

Zakończyło się śledztwo Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Kamieńskich. Zebrano dowody przeciw mężczyźnie, który z dumą prezentował w Internecie, jak źle obchodzi się ze swoim psem.

Szczeniak aż piszczał z bólu i strachu

Ta sprawa wstrząsnęła krajem. Internauci i widzowie telewizyjnych serwisów informacyjnych z trudem mogli uwierzyć własnym oczom. Po Sieci krążyło skandaliczne nagranie transmisji internetowej.

Widać na nim, jak Tomasz K. spod Gorzowa Wielkopolskiego znęca się nad dwutygodniowym szczeniaczkiem. Podnosi psa za skórę na karku, potrząsa nim, rzuca o ziemię. Zwierzę piszczy wniebogłosy z bólu i strachu.

- Ty tak będziesz piszczeć - grozi Tomasz K. jednemu z widzów swojej transmisji.

Najwyraźniej mężczyzna traktował psiaka jako rekwizyt do zastraszania. Co więcej, w trakcie transmisji pił alkohol i wygłaszał groźby karalne pod adresem internautów.

Sam wezwał policję

Widzowie przerażającej transmisji Tomasza K. zadzwonili po obrońców zwierząt. Inspektorzy z Gorzowskiego Inspektoratu OTOZ Animals zjawili się w domu Tomasza K. jeszcze tego samego dnia. Mężczyzna zgodził się oddać im psiaka, a potem sam zadzwonił po policję, zapewne po to, by naskarżyć na aktywistów.

Psy Tomasza K. szybko znalazły bezpieczne schronienie, śledztwo policji trwało jednak kilka miesięcy.

Przełom w sprawie nastąpił wczoraj wraz z zakończeniem prokuratorskiego śledztwa. Tomasz K. usłyszy zarzuty o znęcanie się nad zwierzętami.

Ludzie Przeciw Myśliwym w obronie pieska

Nad śledztwem prokuratorskim czuwali przedstawiciele organizacji Ludzie Przeciw Myśliwym, którzy pierwsi zidentyfikowali Tomasza K. jako autora nagrania i dostarczyli śledczym kluczowych dowodów.

Przedstawiciele LPM będą pełnić rolę oskarżycieli w procesie Tomasza K. Reprezentują pokrzywdzonego, czyli szczeniaczka, nad którym znęcał się mężczyzna.

Zobacz post na Facebooku organizacji LPM, zawierający komunikat i poruszające zdjęcia:

Źródło: Facebook.com / Ludzie-Przeciw-Mysliwym

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!