Swiatzwierzat.pl
youtube/catersclips

youtube/Caters Clips

Mężczyzna uratował szczeniaka przed utonięciem. Wszystko nagrała kamera monitoringu

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Bernard Williams, mieszkający razem z dwoma buldogami francuskimi w Bakersfield, w Kalifornii, przeżył dramatyczne chwile. Wystarczyła tylko chwila nieuwagi, aby w jego przydomowym basenie doszło do niespodziewanego wypadku. Jeden z pupili wpadł do zbiornika z wodą i ku przerażeniu właściciela zaczął spadać na samo dno.

Bernard całym sercem kocha swoje dwa czworonogi. Lola oraz jej przyrodnia siostra - 6-miesięczna Adela również odwzajemniają te uczucia, dlatego uwielbiają podążać za swoim panem w dosłownie każde miejsce. Jak się jednak okazuje, mężczyzna nie zawsze powinien im na to pozwalać.

Szczeniak wpadł do basenu. Okazało się, że nie umie pływać

Pewnego dnia kamera monitoringu nagrała rozczulającą scenę. Cała trójka biegała wokół przydomowych basenów i czerpała z tego wielką frajdę. Nieoczekiwanie dobra zabawa została zakłócona.

Adela, jak to przystało na niesfornego i niestety zbyt beztroskiego szczeniaka, nie zauważyła krawężnika zabezpieczającego wejście do basenu. Maleńki buldog francuski potknął się i z głośnym chluśnięciem wpadł do basenu.

Mimo iż zbiornik z wodą wcale nie należał do przesadnie głębokich, budowa i masa ciała zwierzęcia nie pozwalała mu na swobodne wydostanie się z pułapki. Spanikowana suczka nie była w stanie wypłynąć na powierzchnię. W ciągu zaledwie kilku sekund zaczęła bezwładnie opadać na dno.

BeFunky-collage - 2021-05-02T102447.056

Piękny gest polskiej młodzieży. Nagrali piosenkę o psich seniorach, przesłanie utworu chwyta za serce

CZYTAJ DALEJ

Mężczyzna rzucił się psu na ratunek

Widok topiącego się szczeniaka potrafi straumatyzować dosłownie każdego. Całe szczęście Bernard był na tyle blisko, by zareagować w porę. Nie wiadomo, czy był to nagły przypływ adrenaliny, ale wystarczyła mu dosłownie sekunda, by ocenić groźną sytuację i wkroczyć do akcji.

Mężczyzna bez chwili wahania rzucił się wprost do basenu i wyciągnął tonącego czworonoga na powierzchnię. Po wyłowieniu go na brzeg basenu, zaczął go natychmiastowo cucić.


Adela z początku miała problemy z nabraniem powietrza w płuca, lecz wkrótce odzyskała normalny oddech. Po kilku minutach cała trójka uspokoiła się i mogła wrócić do codziennych zajęć.

Gdyby nie szybka reakcja ze strony mężczyzny, nie wiadomo, czy szczeniaczek przeżyłby wypadek. Bernard postanowił udostępnić nagranie w sieci ku przestrodze, aby ostrzec innych opiekunów przed nieodpowiedzialnymi zabawami z ich pupilami.

Zważając na to, że nie wszystkie zwierzęta potrafią pływać, ich właściciele nie powinni pozwalać im na zbliżanie się do zbiorników wodnych bez nadzoru. Mamy nadzieję, że odtąd wesołe trio z Kalifornii zrezygnuje z wygłupów nad basenem i znajdzie lepsze sposoby na wspólną i przede wszystkim bezpieczną zabawę.

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >